Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
георги н.
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 421
Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 7:00 pm
Местоположение: Ботевград

Мнение от георги н. »

За количеството хваната риба съм съгласен . То и тия 3 кила са ми много за чистене ( мързи ме а го еа ) . Ама си представи следната ситуация . Отива човек на платен водоем , плаща си таксата , издават му касова бележка за таксата , хваща си 10 кила каракуда която не се заплаша на водоема (примерно такива са условията) и го спират проверяващи . За чий х.й ще му прават ядове ?
Не можеш да очакваш полет на мисълта в този който е свикнал да пълзи .
Аватар
ABAHC
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юни 16, 2007 10:43 am

Мнение от ABAHC »

Абе хора трябва да имате билет... 25лв - 1 година ко му даваш.. а пък дали ще те провери някои или не...Аз ходих на платен язовир и горския ми каза да си взема билет щтото има проверки...и пак ми взе 12лв. за пръчките :?
Изображение
candyzhu
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Дек 21, 2012 11:30 am

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от candyzhu »

П.П.а и само не ми казваи ,че цената на билета е членски внос към български ловно-рибарски съюз тогава вече ще си натрупам такъмите на един куп и ще ги запаля!Обяснимо за мен е 3-5лв. да са членски внос а останалите за зарибителен материл!





___________________________________________
wow gold|diablo 3 gold|günstig wow gold
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3642
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от dantho.mihov »

Проверяван съм само веднаж и то на платен язовир.Но ... проверката беше дали аз и останалите имаме квитанции за платената входна такса.За риболовния билет не питаха.На този водоем като си тръгваш, ти претеглят улова и го вписват в квитанцията поради възможни проверки след това на пътя.Наблизо има още два платени, но там квитанции не се издават и не ги посещавам.
vdo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 6:49 pm
Местоположение: Видин

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от vdo »

Май има някакви условия,в зависимост от които на едни платени се правят проверки за билети,а на други не.Но кое от какво зависи,не знам,а и какво значение има,като билет така или иначе всеки има?
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от delio-haidutin »

така или иначе не всеки ходи по държавни водоеми.аз тази година ходих един единствен път на държавен(тича),и си извадих седмичен,през другото време само на платени(за какво да ходя другаде като ще доиде някой и ще се ЛИГАВИ ЗА НОЩНИЯТ РИБОЛОВ).
НА ЧАСТЕН ЯЗОВИР БИЛЕТ ,ВСЕ ЕДНО НА ЧЕРЕН ПЪТ КНИЖКА.няма как да стане ,собственика
САМ си упределя условията за риболов,дали ще те пусни с мрежи ,въдици или герими ,ТОЙ сам си преценява.пък ако дойде ( съмнявам се )проверка от ИАРА ,КАЖЕТЕ ЧЕ ВЪДИЦИТЕ СА НА АРЕНДАТОРА.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
vdo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 6:49 pm
Местоположение: Видин

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от vdo »

На яз.Воднянци прават чат-пат проверки ИАРА,имам такъв случай,а е арендован язовир.А за яз.Скомля примерно,чувам,че нямат право да го проверяват от ИАРА.Шашава работа. :D
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Vid »

На арендован водоем билет не е нужен. Досега в дългогодишната ми практика, ИАРА не е правила проверки по такива водоеми, то не че и прави много проверки по свободните де, не съм чел закона в подробности, но след като съм си платил таксата и си държа билетчето за деня в куртката..., ако ИАРА ми направи проблем, или ще ги хвърля в язовира, или ще се видим във върховния касационен съд...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от naskobo »

Това са повече хипотези, отколкото реалност.Дасега не съм виждал ИАРА на платен, водоем, не съм виждал арендатор да продава риба с касова бележка, не съм виждал ИАРА да проверява багажници...За жалост парите за билети не постъпват директно в ИАРА или някакъв фонд за зарибяване, а влизат в държавния бюджет. Ако ИАРА успее да задели някой лев за зарибяване от отпуснатия й бюджет- зарибява, но обикновенно не успява. Заплатите на инспекторите в ИАРА са ниски, така, че силна мотивация не може да очакваме.Все пак това което правят напоследък не е малко.Съгласен съм, че билетите са евтини, но при тази организация няма смисъл от поскъпване- ще се изгубят в съвсем други пера.
И все пак билета ни легитимира като законни риболовци :!:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

delio-haidutin написа:........НА ЧАСТЕН ЯЗОВИР БИЛЕТ ,ВСЕ ЕДНО НА ЧЕРЕН ПЪТ КНИЖКА.......
Меко казано примера ти е неуместен!
Считам,че всеки,който се чувства риболовец,трябва да има риболовен билет независимо какви язовири посещава (лично мнение).
А що се отнася до книжката - да не би да шофираш само по черни пътища та не ти трябва книжка за тях.Шофьорската книжка ти дава право да седнеш зад волана.
Изображение
Изображение
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от delio-haidutin »

Вуйчо-Ваньо написа:
delio-haidutin написа:........НА ЧАСТЕН ЯЗОВИР БИЛЕТ ,ВСЕ ЕДНО НА ЧЕРЕН ПЪТ КНИЖКА.......
Меко казано примера ти е неуместен!
Считам,че всеки,който се чувства риболовец,трябва да има риболовен билет независимо какви язовири посещава (лично мнение).
А що се отнася до книжката - да не би да шофираш само по черни пътища та не ти трябва книжка за тях.Шофьорската книжка ти дава право да седнеш зад волана.
ЗДП и ППЗДП,ясно конкретизирват обстоятелствата в които си задължен да претижаваш свидетелство за правоуправление.
а що се утнася за риболовните билети,твоя си работа ,ако искаш си извади и 10.
след като не ходя на държавни ,НЯМАМ ИЗЛИШНИ ПАРИ ДА СПОНСОРИРВАМ ТОЯ ИЛИ ОНЯ.И ДА СИ РАЗДАВАТ ПО 13-15 ЗАПЛАТА.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
gotzyss
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 5:40 pm

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от gotzyss »

има платени които са частни има и арендовани - в частните може и без билет
Аватар
Rud
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 4:30 pm

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Rud »

Знам от пазач на водоем,че е имало такива проверки при него.Щом се отнасяло за риба и риболов проверки могат да правят,не знам обаче дали има такава наредба или пак се ебават с народа :twisted:
Като не кълве аз ще клъвна.
valio5
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 9:23 pm

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от valio5 »

Според мен щом са отдали един язовир на концесия ИАРА няма никакво право да изисква билет защото никакви разходи не са вложили в зарибяването на язовира и а нито са го строили.Повечето водоеми по селата особенно са ги строили нашите дядовци и баби и са правили стените с камъни занесени с коне,каруци и всякакви такива,и не днес да печели някой арендатор а с цел напояване.Като печели някой от това че го е взел под аренда това значи че са го правили напразно да печели един човек както се случва със всичко в България.Те ИАРА мнго проверяват свободните водоеми че и да почнат да проверяват по арендованите.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от krokibg »

До миналата година нямаше никакви изисквания,всеки я караше както му е кеф.От тази година,всички си правим регистрации и други неща,за да може да се изнася риба дори и в чужбишна.За да стане това,нали сами разбирате че трябва фирма,трябва да се издават фактури и т.н.Аз тази година рибари няма да пускам,не ми се занимава с билетчета и глупости,ще гледате язовира от далече.Само толстолоб ще зареждам и ще продавам,не ми се занимава повече с изисквания и т.н.Що се отнася до това,иска ли се билет или не,всеки риболовец трябва да има билет,нали няма да ходи само на един водоем,все веднъж щеиска да отиде и на свободен,там билета е задължителен.На частен водоем - арендован,няма такива изисквания и ИАРА няма за какво да идва там и да проверява.Наистина,когато те хванат с повече риба в багажника,може да си имаш главоболия,но ако кажеш че си ми бил на гости и аз съм ти дал рибата,няма сила на земята която да ти направи нещо,никои не може да ми забрани да си подарявам рибата на които си искам - нали :?: :?: :?: След последните изречения,мисля че спора е безмислен,не си напъвайте картуните и да се тормозите за глупости,но си вземете билети,за да подпомагате зарибяванията в България,и ще е добре да си взимате билети към Сдружения,защото на този етап,единствено те зарибяват реално и мислят за рибната популация. !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Заключено

Обратно към “Риболовен билет и документи”