Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от RAMIREZ »

Колеги имаме ли нужда от риболовен билет ако ходим на платените водоеми?Тук във форума чета различни неща ,че не ни трябват ,че имало места като идвали и правели проблеми.В крайна сметка какво точно е положението някой знае ли ?
Изображение
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от AL KAPONE »

RAMIREZ написа:Колеги имаме ли нужда от риболовен билет ако ходим на платените водоеми?Тук във форума чета различни неща ,че не ни трябват ,че имало места като идвали и правели проблеми.В крайна сметка какво точно е положението някой знае ли ?
RAMIREZ ...... вземи се в ръце бе човек ..... арендованите водоеми пак съ държавна собственост! Трябва и то винаги :wink: сега вече можеш да си вземеш и за половин година :roll:
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Мнение от RAMIREZ »

Това че са държавна или общинска собственост в зависимост за какво се позлват и т.н.т ми е пределно ясно!Но щом си толкова на Ти със ситуацията да ми обясниш тогава по каква причина плащаме като отидем на платен язовир нали последния е отдаден под аренда или концесия на този на който плащаш и нали държавата или общината и след това Министерство на земеделито и горите и след това тия които ни гонят за билети си получават парите по каналния ред.
Риболовни билети си купуваме за да имаме право да ловим риба във водоемите които са зарибени от държавните лесничеиства или там които ги зарибява, а платените водоем които се зарибява от този на който е отдаден поd аренда -- тогава каква e логиката да имам нужда от билет и за тях?

П.П.а и само не ми казваи ,че цената на билета е членски внос към български ловно-рибарски съюз тогава вече ще си натрупам такъмите на един куп и ще ги запаля!Обяснимо за мен е 3-5лв. да са членски внос а останалите за зарибителен материл!
Изображение
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Мнение от AL KAPONE »

:smt017 Ти ми кажи защо плащаме Пътен данък, после винетка, а след няколко мисеца и за магистралата която ще е отдадена на концесия ще плащаш :lol: да не говорим че в акциза на горивото което копуваме е начислено пак Пътен данък .......... ми живееш в България бе RAMIREZ :idea: Знаеш ли колко чиновници храним ..... :?:
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Мнение от RAMIREZ »

Лошото е че си прав за всичко което си написал и това с риболовния билет е най-малкото!Спирам с коментара че се изнервих, това нищо да не зависи от теб самиq... ще си плащаме като попове и това е....
Изображение
Аватар
Mitak
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 2:55 pm
Местоположение: Дупница

Мнение от Mitak »

не е задължителен билета питал съм.... за това са платени и рибата в тях си е на концесионера и може да прави с нея каквото си иска дори и да я лови повреме на забраната....
Аватар
kal4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 6:26 am
Местоположение: Стара Загора

Мнение от kal4ev »

Даже и да е нужно да имаш билет,бъди сигурен че няма да те проверят на платен водоем.Плащаш си и ловиш риба ( или си оставаш с плащането само :) )
Християн А.
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 9:43 pm
Местоположение: Разград-Гецово

Мнение от Християн А. »

Аз обикновенно ходя само на частни язовири и мисля че нямат право да идват проверяващи все пак си плащаме.... До сега нито веднаж не са ме проверявали на частник !
Искам Ланец Вместо ВРАТ ! ! !
Аватар
георги н.
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 421
Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 7:00 pm
Местоположение: Ботевград

Мнение от георги н. »

Бе те тия мизерабъли не проверяват на свободните водоеми ние се чудим дали требва на платените . То там да ми поискат билет (не че немам ) и чак тогава се видех на синя страницана Труд :evil:
Не можеш да очакваш полет на мисълта в този който е свикнал да пълзи .
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Мнение от баничката »

Билета не е чак толкова пари, че да се спести от него- колкото за ролка влакно и кукички май са парите, друг е въпроса как се харчат тези пари и т. н., но това е друга тема, освен това като имаме излет на свободен водоем ще ни е добре бракониерите да имат страх от проверяващи- на никой не му е приятно до плувката да му метнат серкме, нали.
Билета е отговорност и уважение към рибното богатство на страната- лека- полека идва времето, в което всеки трябва да прояви отговорност- та нали сме в ЕС все пак.
Аватар
георги н.
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 421
Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 7:00 pm
Местоположение: Ботевград

Мнение от георги н. »

Бе тука не е важно какво е билета . Аз билет имам . Въпроса е откъде накъде ще ти искат билет на платен гьол при положение че ИАРА не са дали 1 лев за рибата и поддържането на водоема . На такива водоеми хода през забраната и не виждам смисъл там да искат билет копелетиите :evil:
Не можеш да очакваш полет на мисълта в този който е свикнал да пълзи .
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Мнение от баничката »

Там ти продават рибата-
ако ти дадат касова бележка- всичко е ОК,
но ако нямаш документ и те спрат за проверка-
я докажи, че си платил за рибата,
ми я си представи, че има в тоя момент акция за залавяне на мрежари- изгоре като вестник една нощ в ареста...! :D Аз като си купувам хляб- си плащам ДДС, защо дебеловратите арендатори да не плащат?! :lol:
Аватар
георги н.
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 421
Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 7:00 pm
Местоположение: Ботевград

Мнение от георги н. »

Кой да ме спре , нещо не зацепвам :oops: Нали водоема е отдаден под наем на някой си да го ползва . Аз отивам като клиент и си плащам за услугата . Въпроса ми е на частния водоем защо искат билети при положение че не зарибяват и не охраняват там :?: И като си тръгна от платения водоем ИАРА какво право имат да ме спират?
А и където съм бил поне за таксата ти дават касова бележка . И ако си тръгнеш с каракуда примерно а тя е без пари и касова бележка няма пак ли ще гора като вестник в ареста ако ме спрат ?
Не можеш да очакваш полет на мисълта в този който е свикнал да пълзи .
Аватар
георги н.
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 421
Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 7:00 pm
Местоположение: Ботевград

Мнение от георги н. »

Има и друг момент . Да не мислиш че нема мрежари с билети ? Ако не го фанат с мрежата нема а го затворат нищо че нема касова бележка за рибата .
Не можеш да очакваш полет на мисълта в този който е свикнал да пълзи .
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Мнение от баничката »

Ама има едни 3 кг. за риболов с билет, освен трофеен екземпляр. Ами ако си с 50 кг. рибки в багажника не по- големи от 500 гр. и нямаш касова бележка, че си ги хванал от платено- значи си бракониер- няма измъкване.
Единия начин е 3 кила риба с билет, другия е връщане от платен с касова бележка за платена стойност. Искайте си бележки за платена риба, защото после арендатора не ви познава и не ви е виждал... сещате се, нали...
Мрежите не са задължителни за акт- количеството риба стига да хапнеш дръвцето, а и е време да научим тези, които ни събират такси по платените какво е това касов апарат и плащане на данъци, макар, че всичко трябва да го почнат данъчните с поредица проверки и актове и всичко ще се оправи.
Заключено

Обратно към “Риболовен билет и документи”