Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от old fox »

:axe: Е това е криворазбраната демокрация! Защо такива проблеми няма при ловците? :smt068 :smt067 :smt119

Весело да е на всички !
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Не разбрахте ли,че няма как да се угоди на всички?Каквито и закони да се приемат,все за някой ще бъдат неудобни.Лично аз не вярвам,че има риболовец,който ходи само на платени водоеми и никога не посещава държавен такъв.
Всяко посещение на платен водоем ми струва повече от цената на годишен риболовен билет,така че едва ли има някой,който не може да си го позволи.
На някои колеги пък им пречи да си носят билета и трябва да им го проверяват он-лайн,защото на тях така им е удобно.
Има кой да измисля закони.От нас се иска да ги спазваме!!!!!
Изображение
Изображение
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от С.Върбанов »

Ама хич не мислиш перспективно :lol: Ако не си носиш билета , но имаш такъв как ще го докажеш при проверка ? Като ти треснат акта и се чудиш , ама защо имам си билет ?!?!? Ако проверяващите имат директна връзка със системата 24/7 няма да го имаш този проблем :wink: Останал ми е билета в другия елек примерно или в другото яке или чанта и какво правим в случая - пишат ми акт или проверяват ОНлайн дали имам и ми пожелават приятен риболов ? Как мислиш , кое е по удачно :rolleyes:

п.п. Ти , ако ходиш само с 1 чифт дрехи / чанта на риба някои хора имат по няколко комплекта и се случва да го забравят , но не защото така им било удобно - това е смешно и несериозно :lol: :idea: :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

С.Върбанов написа:Ама хич не мислиш перспективно :lol: Ако не си носиш билета , но имаш такъв как ще го докажеш при проверка ? Като ти треснат акта и се чудиш , ама защо имам си билет ?!?!? Ако проверяващите имат директна връзка със системата 24/7 няма да го имаш този проблем :wink: Останал ми е билета в другия елек примерно или в другото яке или чанта и какво правим в случая - пишат ми акт или проверяват ОНлайн дали имам и ми пожелават приятен риболов ? Как мислиш , кое е по удачно :rolleyes:

п.п. Ти , ако ходиш само с 1 чифт дрехи / чанта на риба някои хора имат по няколко комплекта и се случва да го забравят , но не защото така им било удобно - това е смешно и несериозно :lol: :idea: :wink:
Ама и ти хич не мислиш перспективно. :lol: Ако си забравиш шофьорската книжка,на никой не му пука колко чифта дрехи имаш и никой не се интересува може ли да провери някакси дали имаш или нямаш такава.Просто за забравени документи също се пише акт.
Аз никога не си забравям риболовния билет с каквито и дрехи да ходя за риба,както и въдиците и такъмите си. :drinkers:
Изображение
Изображение
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от С.Върбанов »

Браво ! Примерен риболовец :drinkers:

п.п. Ще ти напишат фиш не акт защото за разлика от ИАРА те имат постоянна връзка и разговорите се записват връзка :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Не се заяждам с никой.Само уточнявам,че след като от мен се иска да си нося документите,за мен не е никакъв проблем да си ги нося.Ако приемат,че билета трябва да не съществува и само да проверяват дали си го платил или не - добре дшло,но не мисля,че това е най - големия проблем за решаване.
Поздрави на всички и весело посрещане на новата година!!!
Изображение
Изображение
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Красимир Атанасов »

Още в Бг не сме дорасли за тези неща,и наш человек му харесва да се ръчка из бюрокрацията и после да псува тихо.Замислете се защо в КАТ/поне в Бургас е така/гишета са така направени,че като отидеш да си плащаш акт или фиш,си надупен в буквалния смисъл :?:
Може би някакъв БДС-останал от време оно.
С риск пак да ми кажат"Ама ти си в Швеция,там е друго."или тем подобни като стой си там и не давай акъл за нещата в Бг.
Ето как ми изглежда билета тук,ще копна от нета,че не ми се снима и качва сега.

Изображение

Не си длъжен да го носиш,стига да помниш номера в червено.
Билета е семеен също така.
За колата единствените документи които имам са сервизната и книжка,всичко друго ми е в чипа на самата книжка.Нямам гнусни стикери и лепенки където да се чудя как да лепя и махам всяка година.
И аз не се заяждам просто казвам как е.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от old fox »

Хайде по весело - идва Новата 2014 и на всички да носи много радост, щастие, здраве и големи успехи !

Ние риболовците сме най големите наивници защото кълве или не, ние Вярваме и се Надяваме!

Новогодишни поздрави на Всички ! :drinkers:
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Павел Иванов »

chobaka_68 написа:А защо на платен паркинг собственост на общината,плащаш само такса на наемателят за паркиране,а не плащаш и за синя или зелена зона...
Защото не си в съответната зона . Въпреки това се предполага че си си платил преди това данъкът на колата :idea:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Valko
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Фев 23, 2009 9:06 pm

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Valko »

За да няма изненади билета е за цялата година и мястото му е при личната карта и шофьорската книжка.ЧНГ 2014 пожелавам на всички риболовци много здраве и повече трофеи .
Аватар
chobaka_68
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2850
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 7:54 am

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от chobaka_68 »

Павел Иванов написа:
chobaka_68 написа:А защо на платен паркинг собственост на общината,плащаш само такса на наемателят за паркиране,а не плащаш и за синя или зелена зона...
Защото не си в съответната зона . Въпреки това се предполага че си си платил преди това данъкът на колата :idea:
Ами всички платни паркинги в центъра на София са в синя или зелена зона,ама там не влиза паяк че не си платил за зоната.Повечето от тях са общински под наем.
Аз съм много тъп.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Краси,ние говорим за едно и също бе човек.В Швеция така стоят нещата - така ги правите.В България искат да си носим билета с нас - на мен не ми е проблем да си го нося.Ако някога у нас стане като в Швеция - ОК,но мисля,че има много по - важни проблеми от този за решаване.
Изображение
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Павел Иванов »

chobaka_68 написа:...Ами всички ...
Продължаваш да търсиш под вола теле или някакви виртуални прецеденти гледам :lol: :lol: :lol: Няколко пъти споменах че риболовният билет се явява еквивалент на данъкът на колата . Демек си длъжен да го платиш с цел да ловиш риба , или да си караш МПСто , пък и да го паркираш . Това къде , как и защо , вече си се определя със съответните разпоредби за обособеност . От там натам , ако се дообмисли наредбата за отдаване на водоемите , говоря за държавните и реките , ще трябва освен да платиш билета и съответната такса , на съответният клуб който поддържа даденият водоем . В момента има вече няколко такива но са на принципа "то си е мое" , при това силно подкрепян от СЛРБ . Демек ако ми следиш мисълта , това са еквивалентите на "Синя" и "Зелена" зона , как по цялото Юръп , арендованите са си "общинските" паркинги и на всичките тези трябва да имаш и билет , и платен данък МПС + съответната такса . Часните са си друга бира , там ако си плащаш за рибата и не ти издадът касов бон , търсиш единствено НАП , а в частният ти двор , колата ти може да седи с неплатен данък , гражданска и пр. , даже без да си и върнал номерата , точно до момента в който я изкараш от него . Естествено че как има фрии места за паркиране до някой тротоар или край пътя , пак със съответният платен данък , тъй и ще останат някое и друго гьолче или рекичка на което човек може да лови само с билет . Та тъй !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Красимир Атанасов »

Девет де,девет...
Точно това казвам и аз.Кеф ни е да сме в луда бюрокрация.
Говорим за криза и т.н.а нищо не правим.
Тук от един лист А4 ще направят 10 билета.
И е много по-евтино и ефективно,с един четец в ръката ти проверяват билета валиден ли е или не.
Ако един ден се прибера в Бг това ще ми липсва най-много.
Дори и да си мечтаеш да платиш сметка в кеш неможеш.
Абе най-важното е,че няма никакъв контрол и всичко е един разпасан двор,а риби да искаш.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от delio-haidutin »

Павел Иванов написа:
chobaka_68 написа:...Ами всички ...
Продължаваш да търсиш под вола теле или някакви виртуални прецеденти гледам :lol: :lol: :lol: Няколко пъти споменах че риболовният билет се явява еквивалент на данъкът на колата . Демек си длъжен да го платиш с цел да ловиш риба , или да си караш МПСто , пък и да го паркираш . Това къде , как и защо , вече си се определя със съответните разпоредби за обособеност . От там натам , ако се дообмисли наредбата за отдаване на водоемите , говоря за държавните и реките , ще трябва освен да платиш билета и съответната такса , на съответният клуб който поддържа даденият водоем . В момента има вече няколко такива но са на принципа "то си е мое" , при това силно подкрепян от СЛРБ . Демек ако ми следиш мисълта , това са еквивалентите на "Синя" и "Зелена" зона , как по цялото Юръп , арендованите са си "общинските" паркинги и на всичките тези трябва да имаш и билет , и платен данък МПС + съответната такса . Часните са си друга бира , там ако си плащаш за рибата и не ти издадът касов бон , търсиш единствено НАП , а в частният ти двор , колата ти може да седи с неплатен данък , гражданска и пр. , даже без да си и върнал номерата , точно до момента в който я изкараш от него . Естествено че как има фрии места за паркиране до някой тротоар или край пътя , пак със съответният платен данък , тъй и ще останат някое и друго гьолче или рекичка на което човек може да лови само с билет . Та тъй !
Павеле,Ч.Н.Г.,хипотетично ще питам няколко неща:
отиваш на арендован водоем ,и си си платил таксата,по обяд собственика ти вика ,павка ,помогни да издърпаме няколко грипа ,давам 50 лв.и ти се съгласяваш да изкараш някой лев.-след като нямаш разрешително за стопански риболов ,ти бракониер ли си или не?????
отиваш на отдих на приятел ,пак на язовира му,но нямаш билет за риболов и си почиваш само.хапвате ,пийвате и по обяд ,приятелят ти-арендатор ти предлага да хвърлите по някоя въдица за кеф,няма как да му откажеш,в нарушение ли си????
Има чувството ,че доста колеги ,намират общо между разрешително за оръжие и риболовен билет на държавни водоеми :roll: :roll: :roll: нека да правим малко от малко разлика.съгласен съм ,че парите от билета ,по-голямата част трябва да отиват за зарибяване и опазване на свободните водоеми,НО когато служители на ИАРА играят с мрежари ,няма как да стане да си плащам билет ,а изобщо да не ходя на държавен(2013 не съм ходил изобщо на държавен,а предната ,ходих един път на ТИЧА и си взех седмичен,на НЯКОИ арендовани ми излиза по-насметка от колкото да ходя на държавни).
в някоя тема го имаше и го бях коментирал,колко хиляди билета има издадени за мин.г.,омножено по 25 се получаваха милиони,със % от тази сума ,всяка година могат да се зарибят по няколко големи язовира,А НЕ СЕ ПРАВИ,е как тогава да ме накарате да си плащам за билет ,а да ходя на арендован???????
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Заключено

Обратно към “Риболовен билет и документи”