Касова бележка за жива стръв

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Това е така,само че тогава МЕТРО и други разни магазини,както и част от клиентите им също са незаконни!
Изображение
Изображение
Аватар
hgtod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 3:28 pm
Местоположение: Бургазъ Репутация: 0.1

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от hgtod »

Аз у Метрото каракуда не съм виждал да продават :lol:
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от gochev86 »

hgtod написа:Аз у Метрото каракуда не съм виждал да продават :lol:

Гледай по добре значи,има и мисля че килото(изчистена) беше някъде към 3-3.50лв :)
Засичал съм и в ЦБА и Фантастико.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от GODzillata »

super_snake написа:Колега , според мен никой не ходи с 10 каракуди за стръв ;)
Колега, според мен пък се ходи и с много повече от 10 каракуди за стръв, особено ако си за костур или бяла! :idea:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от nikolaiiliew »

GODzillata написа:
super_snake написа:Колега , според мен никой не ходи с 10 каракуди за стръв ;)
Колега, според мен пък се ходи и с много повече от 10 каракуди за стръв, особено ако си за костур или бяла! :idea:
+1 На последния ми излет бях с 30 каракудки :wink:
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от Тедо »

За касовите бележки по-скоро трябва да дебнат данъчните, щото снабдителите на магазините си ловят /както те си знаят/, носят в магазина, плаща им се кеш, магазинерът продава, парите в джЕба и всички са доволни... Ама не всички, щото не се дава ДДС за манифестациите /примерно/...
А иначе примамките и такъмите ги внасят през митница и плащат /някаква част от/ ДДС-то.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от Garbolino »

tiktak написа:Ами те всичките каракудки за стръв всъщност са си незаконни, независимо дали са от магазина, ряката или ваната.

Приложение № 2 към чл. 38, ал. 1

Списък на минимално допустимите размери за улов на риба и други водни организми
Член единствен. Забраняват се уловът, пренасянето, превозването, продаването и купуването на риба и други водни организми с размери, по-малки от минимално допустимите, наричани маломерни, както следва:

................................
30. Златиста каракуда 15 см
(Carassius
carassius)
31. Сребриста каракуда 15 см
(Carassius gibelio)


Много точно. С това май темата по същество се изчерпа.
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от esox_hunter »

tiktak написа:Ами те всичките каракудки за стръв всъщност са си незаконни, независимо дали са от магазина, ряката или ваната.

Приложение № 2 към чл. 38, ал. 1

Списък на минимално допустимите размери за улов на риба и други водни организми
Член единствен. Забраняват се уловът, пренасянето, превозването, продаването и купуването на риба и други водни организми с размери, по-малки от минимално допустимите, наричани маломерни, както следва:
................................
30. Златиста каракуда 15 см
(Carassius
carassius)
31. Сребриста каракуда 15 см
(Carassius gibelio)
Аааа не се ичерпва темата, то по тази логика и точка от закона, ако погледнем думите "превозването" и "пренасянето" то тогава под ударите на този член попадат и всички колеги например, които с високо благородната цел пренасят малки балканки с цел зарибяване :roll:
Ами сега ...излиза, че хем добро правят, хем нарушители...а пък, ако и касовата бележка са си забравили заеби :wink:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

hgtod написа:Аз у Метрото каракуда не съм виждал да продават :lol:
Нали закона не се отнася само за каракудите?Виждал съм в МЕТРО да продават сомчета по 40 - 50 см.Това май е много по - лошо от маломерна каракуда!!! :roll:
Изображение
Изображение
Атанас_Д
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 301
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:02 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от Атанас_Д »

Спокойно...
Скоро ще забранят и при нас продажбата на жива стръв...
Да кажем,че отиваш и си плащаш 100 (симеона)(щипоци) или там с другите им имена,и ИАРА ти правят проверка ...
Те казват -Ами господине не може да използвате тези живи малки рибки за стръв ...Забранени са.. Вие от къде ги закупихте?>или сте си ги събирали от задния двор на градината.???.
Седят ти в кофичката в лодката или на брега до теб ...
Трябва да ги пуснете обратно в водоема...И такааааа... Ама наистина така ще стане ..
Да но,костура иска само тях...Толкова много ги обичал,че не можел да заспи без тях...
И ето че идва другата част..Изкуствените примамки...
Само че точно сега на хищника не му е до тях..Не ги иска нещо...
Такова е положението колеги....
Риболова винаги продължава... :drinkers:
Стефан
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 10:23 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от Стефан »

Благодаря, колега, че ни припомни чл.38 ал.1. Излиза, че дали имаме или нямаме касова бележка сме нарушители на закона, защото сме купили маломерна риба. Дали не подсетихме ИАРА да започне да ни глобява за закупената жива стръв :) ? Може би търговците на жива стръв трябва да се ориентират към продажба на часовници, които не фигурират в списъка на маломерни екземпляри, въпреки, че може да се спори дали продаваните рибки са улов /както пише в закона/ или произведена стока с цел продажба. За касовата бележка съм категоричен - съхранява се до напускане на обекта. Поводът да повдигна тази тема е, че при един излет си купих жива стръв, загубих касовата бележка и през цялото времесе притеснявах, че при една проверка ще ми съставят акт.
Направих успешен излет - не загубих нито една пръчка :)
Аватар
tiktak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 6:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от tiktak »

esox_hunter написа:Аааа не се ичерпва темата, то по тази логика и точка от закона, ако погледнем думите "превозването" и "пренасянето" то тогава под ударите на този член попадат и всички колеги например, които с високо благородната цел пренасят малки балканки с цел зарибяване :roll:
Ами сега ...излиза, че хем добро правят, хем нарушители...а пък, ако и касовата бележка са си забравили заеби :wink:
Да, но малките балканки се закупуват от Тошков чарк, предполагам с всички необходими съпровождащи документи за зарибителен материал. А магазините се снабдяват с жива стръв от Бай Мангау, с неясна информация за произход и начин на хващане...
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от jorro11 »

Стефан написа:Благодаря, колега, че ни припомни чл.38 ал.1. Излиза, че дали имаме или нямаме касова бележка сме нарушители на закона, защото сме купили маломерна риба. Дали не подсетихме ИАРА да започне да ни глобява за закупената жива стръв :) ? Може би търговците на жива стръв трябва да се ориентират към продажба на часовници, които не фигурират в списъка на маломерни екземпляри, въпреки, че може да се спори дали продаваните рибки са улов /както пише в закона/ или произведена стока с цел продажба. За касовата бележка съм категоричен - съхранява се до напускане на обекта. Поводът да повдигна тази тема е, че при един излет си купих жива стръв, загубих касовата бележка и през цялото времесе притеснявах, че при една проверка ще ми съставят акт.
Здравей Колега, не за всички риби има изискване за минимални допустими размери. Горното не се отнася за някои от т. нар плевелни видове като:лешанка, щипок, бабушка, кубинки и др. подобни.
Holly
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 9:06 am

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от Holly »

Здравейте, тази тема е много интересна и е редно да се избистри до край за да няма хър-мър. В случая трябва да се наблегне на контрола при търговците. Например във Фантастико продават пържени "шпроти", които са си чисти кленчета, мренки, кротушки и други такива речни рибки, но повечето не влизат в нормите за маломерност. А как стигат до топлата витрина, мисля че всички знаем. За мен вина имат и търговците и контролните органи.
Такъмчето

KARPELA TEAM BULGARIA
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Касова бележка за жива стръв

Мнение от kodek »

Ловете на гамбуз.Продават го по рибарниците, 1чашка 200млл.2лв.около 300броя.Плевелна рибка без стопанско значение.Малките до 2см.са отлична стръв за костур, по едрите стават за щука.Не знам гамбуза-както му казваме в Пазарджишко, да е защитен вид.Също много трофейни шарани са уловени точно на гамбуз.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”