Забранен ли е нощният риболов в момента

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

genadi49
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Авг 09, 2010 6:21 pm

Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от genadi49 »

Колеги, чета из форума за изършване на нощен риболов,а доколкото си спомням в заповедта разрешението беше от 1юни до 1 декември 2013г.Къде е истината? И в тази връзка дали ще има други язовири разрешени за нощен риболов през 2014г. :?:
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от Димитър Чаушев »

Нощния риболов никога не е бил разрешен, миналата година пуснаха само няколко язовира с разрешение за нощен риболов !
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от MITKO70 »

Значи беше разрешен,за тези язовира пита колегата.Ще видим тази година,чакат се и изменения в ЗРА,да видим какво ще предложи ИАРА,какво ще гласуват"народните избраници".
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
NadyaIvanova
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 02, 2014 8:48 am

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от NadyaIvanova »

Здравейте,

Това е което получих като отговор от ИАРА с днешна дата за нощният риболов:

Здравейте,

Нощният риболов през миналата година беше пилотен проект. Той се разреши за определени водоеми и участъци по река Дунав със Заповед на министъра. Към момента нощния риболов не е разрешен. Всички заинтересовани лица за разрешаването му и през тази година, могат да изпращат своите предложения до ИАРА. Ако има доста обосновани предложения този въпрос ще се обсъжда и ще се предприемат съответните стъпки.

Хубав ден!
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от MITKO70 »

Добре дошла във форума колежке.Интересно първо мнение,любопитно ми е кое Ви подтикна да поставите този въпрос на ИАРА,който е много важен.То е ясно ,че такъв ще е отговора,но кой заинтересовани лица да дадат предложение до ИАРА-ние рибарите дето сме най-заинтересовани,сдруженията,самите звена на Иара,както беше със Сопот миналата година :? Тази година май няма да стане нищо,просто се смениха хората работещи в Иара!Кой го е подписал това,има ли въобще име под отговора :?
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
NadyaIvanova
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 02, 2014 8:48 am

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от NadyaIvanova »

MITKO70 написа:Добре дошла във форума колежке.Интересно първо мнение,любопитно ми е кое Ви подтикна да поставите този въпрос на ИАРА,който е много важен.То е ясно ,че такъв ще е отговора,но кой заинтересовани лица да дадат предложение до ИАРА-ние рибарите дето сме най-заинтересовани,сдруженията,самите звена на Иара,както беше със Сопот миналата година :? Тази година май няма да стане нищо,просто се смениха хората работещи в Иара!Кой го е подписал това,има ли въобще име под отговора :?

Добре заварил :) не са ме подтикнали, просто аз съм една от малкото жени които се занимават със спортен риболов и мисля, че не са прави да го забраняват нощем при положение, че след като даваме по 25 лева за билет всяка година имаме правото да си отстояваме за това, за което плащаме. Те в момента дават "зелен светофар" на токаджийте, мрежарите и останалите бракониери...
Моят приятел също им писа снощи. Зададе им въпроса защо плаща за билет, тъй като понеже е забранен нощния риболов, по-добре да ходи само на платени водоеми и да си лови нощем колкото си иска без да има нужда да дава по 25 лева.
Но със сигурност и това няма да ги трогне.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от MITKO70 »

Абсолютно съм ЗА,за аргументите ви за разрешения нощен риболов!Точно така е,имаше много полезен ефект на разрешените язовири миналата година.Сегашните управници в ИАРА,им е все тая,друго ги вълнева,но и те са на доизживяване :evil:
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

По принцип и аз съм ЗА нощния риболов,но това твърдение ми е малко странно:
NadyaIvanova написа:..........Моят приятел също им писа снощи. Зададе им въпроса защо плаща за билет, тъй като понеже е забранен нощния риболов, по-добре да ходи само на платени водоеми и да си лови нощем колкото си иска без да има нужда да дава по 25 лева...........
Твоят приятел някаква нощна птижа ли е,та лови само през нощта?
Освен това много моля да ме светнете кой е тоя платен водоем,на който се лови през нощта без да се плаща такса!
И на последно място - със спестените 25 лева от билета колко пъти ще отиде за една година на платен риболов,без значение дневен или нощен?
Изображение
Изображение
NadyaIvanova
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 02, 2014 8:48 am

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от NadyaIvanova »

Вуйчо-Ваньо написа:По принцип и аз съм ЗА нощния риболов,но това твърдение ми е малко странно:


Освен това много моля да ме светнете кой е тоя платен водоем,на който се лови през нощта без да се плаща такса!
И на последно място - със спестените 25 лева от билета колко пъти ще отиде за една година на платен риболов,без значение дневен или нощен?

Няма значение колко пъти ще отидем на платен язовир. Там поне като плащаме може да ловим по всяко време. Исках да кажа, че просто няма смисъл да си купя билет, със който мога само 11 месеца в годината и то само денем, а тези които не си купуват билети да им позволят нощем да унищожават всички видове риба свободно, само защото от ИАРА са решили, че трябва така да е. Не, че ако го разрешат ще е друго, но поне ще има някой, който ще подаде сигнал, за да предотврати нахалството на тези изроди ( с извинение, че така се изразявам ).
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

NadyaIvanova написа:......просто няма смисъл да си купя билет, със който мога само 11 месеца в годината и то само денем, а тези които не си купуват билети да им позволят нощем да унищожават всички видове риба свободно, само защото от ИАРА са решили, че трябва така да е.......+
Ако мислиш,че 25 левчета са много голяма цена,за да ловиш само 11 месеца в годината и то само денем,тогава наистина не си купувай билет и си ходи само на платено.А що се отнася до тези,които нощем унищожават всички видове риба,никой не им го е разрешил - те за това са нарушители.Ти да не мислиш,че крадците и другите престъпници имат разрешение от полицията да си вършат тъмните дела? :lol: :lol: :lol:
Изображение
Изображение
Перко
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от Перко »

Мдаамм.............дори и по платените гьолове се иска билет!!!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от delio-haidutin »

Перко написа:Мдаамм.............дори и по платените гьолове се иска билет!!!
Сигорен ли си,или пак трябва да влизаме в безсмислени спорове.хиляда теми се изписаха ,ама то: ти му викаш куме иване ,пък той .....
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
mitkom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 5:12 pm
Местоположение: София

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от mitkom »

delio-haidutin написа:
Перко написа:Мдаамм.............дори и по платените гьолове се иска билет!!!
Сигурен ли си,или пак трябва да влизаме в безсмислени спорове.хиляда теми се изписаха ,ама то: ти му викаш куме иване ,пък той .....
На платено та платено - "777" в София на мой приятел му написаха акта и то за това, че с един ден му беше изтекъл годишния билет и си плати като поп, та незнам вече :rolleyes:
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от stas »

За първи път чувам някой да си плати акта. Ужас! :shock:
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от delio-haidutin »

mitkom написа:На платено та платено - "777" в София на мой приятел му написаха акта и то за това, че с един ден му беше изтекъл годишния билет и си плати като поп, та незнам вече
колега ,преди още някой да ми е цитирал закона на ИАРА за любителски риболов ,или по-точно за риболовния билет ,
да поясня в какво се разминава закона и водоемите стопанисвани от частни лица :idea:
1.уловената риба не подлежи на покупко-продажба.
2.максималния улов за един риболовен излет ,който можем да вземем е 3 кг.
3.забраняват се използването на мрежи ,грипове ,серкмета или др .подобни уреди.
4.разрешеният брой въдици са 3 с монтирани до 2 куки на въдица..(тука има арендатори които имат изискване (дискриминация),за вида на монтажа)
аз да ги питам тези служители от ИАРА ,,пък и колеги ,които така все за закона говорят,тези разпоредби като не се спазват от арендаторите,аз ,аджеба ,защо трябва да си купувам билет от някаква си бандитска организация :finga: :twisted:
закона за любителския риболов трябва да се преразгледа ,да се обнови,ако няма как част от таксите които ще се плащат на държавата за билет ,да отиват в арендаторите ,а те от своя страна да не взимат никакви такси,то в този закон трябва изрично да се упомене ,че важи само за държавни водоеми :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
обаче това скоро няма да се случи,те 'хората"сега са заети ,кой ще успее да се докопа до милиардите от "южен поток","белене",7 блок на аец,парите от ктб. :twisted: :axe: :finga:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”