По знаещите да помагат?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

По знаещите да помагат?

Мнение от ВАЛЬО »

Колеги,за Възкресение ще ходя на Доспат,да погребваме някое и друго агънце.Смятам и да похвърлям за нещо.За останалата риба е ясно,откогато излезе в забраната оттогава е забранена.
Но как седи въпроса с американката?
Местните твърдят ,че е разрешена но те говорят всичко само за да привлекат почиващи.Според мен не би трябвало да е забранена по празниците,от друга страна ако не бъркам тя не се размножава по естествен път.

Та ако някой знае как я определят американката по закон,ще съм благодарен да сподели.
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: По знаещите да помагат?

Мнение от gamon »

В закона няма специален текст за американска пъстърва, което според мен би трябвало да означава, че за нея важи общата за пъстървови: от 1 октомври до 31 януари.
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: По знаещите да помагат?

Мнение от ВАЛЬО »

Абе то и аз така мисля ,но знае ли човек.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: По знаещите да помагат?

Мнение от Павел Иванов »

При положение че американката си е пъстърва , ако и да не се размножава тук , не е нужно да има отделен текст в закона специално за нея . Демек , попада си в категорията пъстървови и съответно през уикендите и празниците няма проблем да си се лови и задържа в разрешените от закона норми и количества .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: По знаещите да помагат?

Мнение от hshopov »

gamon написа:В закона няма специален текст за американска пъстърва, което според мен би трябвало да означава, че за нея важи общата за пъстървови: от 1 октомври до 31 януари.
+1
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: По знаещите да помагат?

Мнение от Vid »

Павел Иванов написа:При положение че американката си е пъстърва , ако и да не се размножава тук , не е нужно да има отделен текст в закона специално за нея . Демек , попада си в категорията пъстървови и съответно през уикендите и празниците няма проблем да си се лови и задържа в разрешените от закона норми и количества .
Павка, благодаря много, че да не се тормозя да чета закони в почивното си време..
По празниците съм на Широка Поляна, ама ша ги мъча пъстървите и по Доспат.... Дали и червеи да не си взема :lol: :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
goldbalak1
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 7:03 pm

Re: По знаещите да помагат?

Мнение от goldbalak1 »

Павел Иванов написа:При положение че американката си е пъстърва , ако и да не се размножава тук , не е нужно да има отделен текст в закона специално за нея . Демек , попада си в категорията пъстървови и съответно през уикендите и празниците няма проблем да си се лови и задържа в разрешените от закона норми и количества .

Случайно попаднах на темата и макар да е късно, не се стърпях.
Дъговата по отношение на времето на размножаването си няма нищо общо с речната / балканската пъстърва и не бива да се слагат под един знаменател - първата е пролетно размножаващ се, а втората е зимно размножаващ се вид - http://www.fao.org/fishery/culturedspec ... _mykiss/en или нашенски http://zooferma.com/pisciculture.html /таблицата по средата/.
Твърдението, че в естествени условия америкнката не дава прираст според мен не ни дава право да я третираме различно от останалите, за които важи забраната.
Ако ще сме "джентълмени" по време на риболов, нека отдаваме необходимото уважение на всички живинки във водоемите, за да им се радваме и да можем да наистина да се наслаждаваме дълги години.
Това си е мое мнение, само го споделям и не целя да засягам никого с него.
Наслука!!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: По знаещите да помагат?

Мнение от Павел Иванов »

Факт е че американката е целогодишно разрешена у нас , от там на там всякакъв вид тълкувания как и що тъй са си утопия некаква :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”