Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от delio-haidutin »

naskobo написа:През юни и юли ноща е от 22 до 04 часа, ако сте толко' съвестни ще извадите въдиците и ще бдите против мрежарите-нали това е основния аргумент Ако пък нагона за месо е непреодолим ще си поемете риска
щом така казваш ,така ще правим :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .па и през ноща няма мухи и като чистим рибата
осоляваме я и бам в бурканите :idea:
а я кажи ,на едната ти снимка от аватара,на леда, има много нахвърлена риба покрай тебе ,всичката ли оживя :roll: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: .
а за изборите е ясно ,тази тема я дъвчем отдавна,кой ще отиде в брюксел и ще получава 20 000 ,е без значение,"наще "са НЕЗАВИСИМИ-нищо не зависи от тях :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от naskobo »

delio-haidutin написа: а я кажи ,на едната ти снимка от аватара,на леда, има много нахвърлена риба покрай тебе ,всичката ли оживя :roll: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: .

Изображение

Изображение

Зимата оцеляват повечето, ако наистина това питаш :idea:Ако пък предираме вече и за килце костурчета... :mrgreen: Не съм твърдял, че не взимам никаква риба. Взимам много рядко и никога над нормата :idea:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от delio-haidutin »

чисто хипотетично:наловил си един живарник с риба ,между тях има и маломерки ,и продължаваш да ловиш .идва проверяващ,в нарушение ли си или се кълнеш ,че като си тръгваш, всичката ще я пуснеш :?: :?: :?: :wink:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от naskobo »

delio-haidutin написа:чисто хипотетично:наловил си един живарник с риба ,между тях има и маломерки ,и продължаваш да ловиш .идва проверяващ,в нарушение ли си или се кълнеш ,че като си тръгваш, всичката ще я пуснеш :?: :?: :?: :wink:
Общо взето така правя,като маломерните обикновеено ги връщам веднага.
Не съм имал среща с ИАРА в такава ситуация. Питал съм познат в ИАРА- в нарушение съм, всеки месар при проверка ще каже, че ще пусне рибата накрая. Тия снимки някой ден ще ми излезнат солени :mrgreen:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от delio-haidutin »

naskobo написа:Питал съм познат в ИАРА- в нарушение съм, всеки месар при проверка ще каже, че ще пусне рибата накрая. Тия снимки някой ден ще ми излезнат солени
не си само ти, :idea: всички са в нарушение,но мисълта ми е друга,бракониери ли са или не ,и аз хвърлям над 3 -те въдици,някой лови с три куки,не ти са извадени въдиците през ноща,хвърлил си рачило за стръв,все нарушения,но не е това болката за умиране,че да се ядем тука,всички го знаем кой е основния проблем-мрежарство ,електроулова,и вземането на маломерки ,особенно от шаран,сулка ,сом ,щука.другите плевеляци,някак си по-устискват,и не са чак толкова кът,особено каракуда ,червеноперка и платика.а сигорно и те самите вредят за размножаване на шарана и сома.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от Павел Иванов »

delio-haidutin написа:...че не мога да си намеря билета от 84-87г,ако ,някой си го пази ,да го копира ...
Потърси го по-настоятелно и ще се увериш че е забранен . Забраната за нощен риболов влиза в сила през 1949г. и не е отменяна до сега , изключая частичните отменяния миналата година .
delio-haidutin написа:...и на мене не ми дреме дали в някоя река има ...
Те това е и основната разлика . Примерно аз през ноща предпочитам да яда , пия и е.. и въпреки всичко бях от хората поне малко спомогнали частичните разрешения за нощен риболов миналата година да са факт , а ти както забелязвам си от хората които предпочитат да ореват форумите та белким някой им свърши работата :mrgreen:
Айде със здраве и без лоши чувства :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от Кърцата »

Ако всички,които се изокаха тука, бяха отделили същото това време за да напишат по един имейл на ИАРА, сега тая тема нямаше да я има.
При последните ни ходения в ИАРА направо ни се присмяха с въпроса.
-"Щом е толкова важен тоя въпрос за нощния риболов, защо само няколко пъстърваджии искате да се разреши. Че нали вие уж нощем не ловите пъстърви"
Та както написах и по-нагоре, ако бяхте отделили по 30 секунди от безценното си време за да напишете по един имейл...
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от gochev86 »

Кърцата написа:Ако всички,които се изокаха тука, бяха отделили същото това време за да напишат по един имейл на ИАРА, сега тая тема нямаше да я има.
При последните ни ходения в ИАРА направо ни се присмяха с въпроса.
-"Щом е толкова важен тоя въпрос за нощния риболов, защо само няколко пъстърваджии искате да се разреши. Че нали вие уж нощем не ловите пъстърви"
Та както написах и по-нагоре, ако бяхте отделили по 30 секунди от безценното си време за да напишете по един имейл...

Въпрос,защо да не се направи петиция,подписка или там както го водят и всеки да даде по един глас,примерно тук е може би най големия форум в България,да се направи и пусне тук.Сигурен съм че над 60% от присъстващите ще го попълнят,след вас има още 2 големи форума (за да не изброявам стотиците по малки такива),може да се използват и магазините.Но всичко е въпрос на организация(която ние нямаме и сигурно никога няма да имаме). Мисля че ако се направи нещо подобно следващият път като отидеш в ИАРА едва ли ще ти се смеят. Пуснете една анкета,колко хора искат петиция, и според процента може да се направи.И ако успеем да се организираме, може би ще имаме успех.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
navi2
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 6:10 pm

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от navi2 »

взех пример от колегата и пуснах няколко имейла на ИАРА , разрешаване на нощният риболов. надявам се че и други колеги ще последват действията ми и нощният риболов да стане факт.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от Д.Граховски »

delio-haidutin написа:чисто хипотетично:наловил си един живарник с риба ,между тях има и маломерки ,и продължаваш да ловиш .идва проверяващ,в нарушение ли си или се кълнеш ,че като си тръгваш, всичката ще я пуснеш :?: :?: :?: :wink:
При нас като те видят с пълен живарник, маломер и риба над нормата пишат. При отговор ама аз щях да ги пусна получаваш нещо от сорта "Ние не сме от Хоби ТВ" и ти лепят акт. В пълно нарушение си ако имаш маломерни риби в живарника или над допустимата норма. Аз за тва вече не нося живарник. Най-гадното е като искам да пренеса някоя дребна рибка в тайно гьолче вървя и през 200 метра и отделям време в някой гьол да се съвземе като я плацикам у водата. А относно нощтния риболов Кърцата го каза, у форумите нищо не става. Не може спинингисти, които риболовстват денем да натискат за нощен риболов защото просто тях не ги засяга тази забрана. Найстина присъствието на хора на водоема си е важно, а и ИАРА може да поемат по-голям ангажимент от към контрол, ама малко са иараджиите висещи във форума, а и не е тука мястото за прокарване на нови закони и решения. Това става със срещи обсъждане и предложения към съответните органи.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от BEAR12 »

(5) (Изм. – ДВ, бр. 94 от 2005 г., предишна ал. 4, изм., бр. 59 от 2012 г.) Любителският риболов се разрешава само през светлата част на денонощието през всички дни на седмицата, извън периода на забраната по чл. 32, ал. 1.
navi2
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 6:10 pm

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от navi2 »

Здравейте колеги. вчера проведох разговор с един от директорите на ИАРА по повод разрешаването на нощния риболов. През идната седмица ще се състави комисия за разрешаване на нощния риболов. Тази идея била залегнала отдавна , и дори се обмисля забраната за нощен риболов да не отпада с заповед , а с промени в закона. Стигнахме до заключение , че сега ще се пусне заповед за отмяна на забраната на опр. язовири и веднага с това ще се внесе и законопроекта. който желае може да присъства на срещата. Аз ще представлявам клуб ,,Рибар БГ". За повече информация следете сайта на ИАРА
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”