Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
svetliosb
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Апр 03, 2012 2:30 pm
Местоположение: София

Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от svetliosb »

Всички колеги риболовци предполагам се питат ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014 година. Така наречения миналогодишен пилотен проект на ИАРА под крилото на земеделското министерство и подписан от бившият вече министър на земеделието, беше за периода от 1 юни 2013 г. до 1 декември 2013 г. Бяха разрешени 8 язовира и река Дунав в определени участъци. Все още няма никаква информация какви са резултатите и заключенията от този така наречен проект. Мисля че всички ние съвестните риболовци сме на мнение, че риболова през нощта не е бракониерско начинание а напротив. Когато има повече будуващи нощем риболовци в трепет да хванат някоя и друга трофейна риба, си мисля че бракониерите едва ли биха били толкова нагли.(не че не липсват и такива индивиди, но друго би било положението си мисля). Надявам се че от ИАРА ще вземат правилното решение и разрешат за постоянно нощния риболов, както е в почти всички нормални страни. Не ми се мисли ако от министерството действат по начина, че всичко прието от предишните управляващи е неправилно и не ефективно. Ето и линк към заповедта от миналата година . http://iara.government.bg/?p=10304 . Ще се радвам да дадете мнение по тази мисля си доста важна и интересуваща повечето от нас тема.
Последно промяна от svetliosb на Пон Апр 07, 2014 9:17 pm, променено общо 1 път.
navi2
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 6:10 pm

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г.

Мнение от navi2 »

дано, да стане традиция да разрешават нощния риболов. с разрешаването на нощния риболов съвестните риболовци могат да наблюдават за бракониери, а и самите бракониери няма толкова смело да се разхождат из язовирите, докато знаят че има будни и съвестни хора
Аватар
pala4a82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 10:03 pm
Местоположение: ямбол

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г.

Мнение от pala4a82 »

svetliosb написа:Всички колеги риболовци предполагам се питат ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014 година. Така наречения миналогодишен пилотен проект на ИАРА под крилото на земеделското министерство и подписан от бившият вече министър на земеделието, беше за периода от 1 юни 2013 г. до 1 декември 2013 г. Бяха разрешени 8 язовира и река Дунав в определени участъци. Все още няма никаква информация какви са резултатите и заключенията от този така наречен проект. Мисля че всички ние съвестните риболовци сме на мнение, че риболова през нощта не е бракониерско начинание а напротив. Когато има повече будуващи нощем риболовци в трепет да хванат някоя и друга трофейна риба, си мисля че бракониерите едва ли биха били толкова нагли.(не че не липсват и такива индивиди, но друго би било положението си мисля). Надявам се че от ИАРА ще вземат правилното решение и разрешат за постоянно нощния риболов, както е в почти всички нормални страни. Не ми се мисли ако от министерството действат по начина, че всичко прието от предишните управляващи е неправилно и не ефективно. Ето и линк към заповедта от миналата година . http://iara.government.bg/?p=10304 . Ще се радвам да дадете мнение по тази мисля си доста важна и интересуваща повечето от нас тема.
Дано си прав колега и да го разрешат
риболова е болест която не се лекува само се задълбочява
mishkata_mp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 1:15 pm
Местоположение: Кубрат

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от mishkata_mp »

:smt068 :smt068 :smt068 аз съм съглсен с колегата, ако треа се организрме -давайте, сега му е майката. пък като го разрешат нощния риболов дупе да им е яко на бркониерите, ако носят на 12-ти калибър, нощем не виждам кво се движи но уцелвам 95%
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от Кърцата »

Тези, които разрешиха нощния риболов миналата година са вече спомен в агенцията. Сега по коридорите властват нови партийци и както и предишните, много от тях още не знаят защо са там.
Отговорно мога да кажа, че шефовете на ИАРА не четат форумите! Казано ми е лично от тях!
Вече сме провели разговор с новия началник на отдел "Контролна дейност" и по този проблем.
Лошото е , че човекът е от Видин и гледа от неговата си камбанария. Според думите му, ако се разреши нощния риболов, стопанските риболовци, който на Дунав пускат мрежите си по течението щели да закачат въдиците на бивакуващите любители.
За да пресекна още в зародиш следващите 100000 мнения с оплаквания ще повторя! Шефовете на ИАРА не четат форумите!
Ако искате нещо да се промени трябва да се натиска по самата ИАРА.
Ние, като клуб, вече сме провели разговори, но без подкрепа си остава глас в пустиня. Всеки от Вас може да най-малкото да пише на сайта на ИАРА и да зададе въпроса си там.
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
s.garnoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 6:30 pm
Местоположение: ПАЗАРДЖИК

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от s.garnoev »

За нощен риболов
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от gochev86 »

Ако направим подписка и я пуснем в ИАРА,дали ще има ефект?
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от delio-haidutin »

Кърцата написа:Според думите му, ако се разреши нощния риболов, стопанските риболовци, който на Дунав пускат мрежите си по течението щели да закачат въдиците на бивакуващите любители.
стига в тази държава са правили закони само за определени лобита :twisted: :twisted: .да се измисли регламент ,който мрежосва ,да е поне на отстояние 100м от брега,а също се отнася и за тези които влачат по язовирите ,поне 150 м от брега,за да не се получават конфрунтации :idea: :idea: :idea: .ама повечето от шефовете в ИАРА ги боли патката ,какво става по язовирите.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от delio-haidutin »

Кърцата написа:Според думите му, ако се разреши нощния риболов, стопанските риболовци, който на Дунав пускат мрежите си по течението щели да закачат въдиците на бивакуващите любители.
стига в тази държава са правили закони само за определени лобита :twisted: :twisted: .да се измисли регламент ,който мрежосва ,да е поне на отстояние 100м от брега,а също се отнася и за тези които влачат по язовирите ,поне 150 м от брега,за да не се получават конфрунтации :idea: :idea: :idea: .ама повечето от шефовете в ИАРА ги боли патката ,какво става по язовирите.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от pavre »

Хайде сега, който е по-запознат да направи една онлайн петиция в защита на нощния риболов и всички, които са ''за'' да я подпишем и да я връчим на ИАРА. Според мен не могат да кажат ''не'', когато няколко хиляди са казали "да". :)
Mirotg1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 4:42 pm

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от Mirotg1 »

За нощен риболов!Навсякъде, не само на определени места.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от delio-haidutin »

pavre написа:Хайде сега, който е по-запознат да направи една онлайн петиция в защита на нощния риболов и всички, които са ''за'' да я подпишем и да я връчим на ИАРА. Според мен не могат да кажат ''не'', когато няколко хиляди са казали "да". :)
колега ,това го бях предложил в една друга тема ,още преди месец( мисля ,ако не се бъркам ,pica и беше автор),но никой не го прие на сериозно,тях ги вълнува повече ,законите за пъстървовия риболов :idea: :idea: :idea: :idea:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
pikata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 12:05 pm
Местоположение: Лом

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от pikata »

Mirotg1 написа:За нощен риболов!Навсякъде, не само на определени места.
Е за това и аз съм съгласен,това което беше като проект за миналата година при нас в Лом въобще не ме устройва,а и не само мен предполагам и други колеги.Нека да е на всякъде.
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от Hills »

Според мен трябва да се забрани риболова за 10години и да се зарибят реките!
Нощен риболов само на платено!
И когато рибата стане повече от водата да се разреши денонощен риболов с 15 въдици и без
билети!
navi2
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 6:10 pm

Re: Ще бъде ли разрешен нощния риболов през 2014г?

Мнение от navi2 »

Според мен трябва да се забрани риболова за 10години и да се зарибят реките!
Нощен риболов само на платено!
И когато рибата стане повече от водата да се разреши денонощен риболов с 15 въдици и без
билети!

не съм съгласен с теб. Преди доста години билетите за риболов бяха 2,един от горското и един за риболов. С парите от единия държавата зарибяваше. Ако и сега от тези 25 лв. поне 5 отиваха за зарибяване положението с рибата по язовирите щеше да е друго. ако имаше кой да охранява язовирите. Ако имаше кой да залавя бракониерите. Ако имаше кой да ги глобява. Станаха много ако-тата . Затова да си помогнем сами. С разрешаването на нощният риболов, повече очички за наблюдение, повече сигнали на 112, по-малко мрежи и повече риба за любителите на риболова. Да не забравяме че унищожената риба от мрежарите без зарибяване трудно ще се възтанови , но не е невъзможно. ТВЪРДО ЗА НОЩНИЯ РИБОЛОВ
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”