Обявиха забраната за 2014 година!

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от naskobo »

G.Petkov написа:Всякакви приказки си изписаха,
Пък аз ще напиша:
БРАВО НА ДОЦЕНТА :D !
За инфото !
Жоро,
Доцента е дежурен всяка година по постването на тази заповед, а коментарите са си коментари- очевидно нямат връзка с него..Така и така си се включил и си ветеран-кажи кога друг път в Третата Българска държава откриването е било преди 1 юни :?: Наистина ли не е очевидно, че пращат част от колебаещия се електорат на риба, та изборите да се решават от твърдия и купения електорат.Майната им на европейските избори, но в случая те са ключ към следващите парламентарни, а те са важни :idea:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
todoroshko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 3:22 pm
Местоположение: София

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от todoroshko »

То тогава са и баловете,просто немам думи,ше бъде едно откриване :axe:
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

BaMnup написа:
Вуйчо-Ваньо написа:Щуката - от 15.02. до 30.04.
Бялата риба - от 15.03. до 15.05.
http://iara.government.bg/?p=12313
Щуката и бялата само не разбрах от 1 май ще мога ли да отида на Йовковци и да ловя щука, а от 15 май на същото място и бяла риба или ще са разрешени само по оставените свободни от забрана водоеми?
Виж сега.На щуката,като и изтече забраната,можеш да си я ловиш на всякъде.Същото се отнася и за бялата риба,както и примерно за пъстървата.Всички риби,които не са забранени в момента,може да си ги ловим на всякъде,но само тях.Ако си уж за щука а проверяващите те гепят с мирна риба в живарника,може да се приготвиш за :ANAL: .
Аз от първи май почвам да я търся (щуката) по Марица.
Изображение
Изображение
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от Д.Граховски »

todoroshko написа:То тогава са и баловете,просто немам думи,ше бъде едно откриване :axe:
Ех сега да бех абитуриент, а костюма, бутилка джак и няколко редбула на гзола :D :D :D
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от Burgas_Vaq »

Красимир Атанасов написа:Бургас да го пипат мек!Баси,чак и гнусните дупки са ги забранили.
Не съм съгласен с теб защото миналата година Ваята даваше много шаран и в момента дава но не толкова много. Аз лично хванах много от които най големия беше 5 кила.
heifisch
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 9:06 am

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от heifisch »

pikata
Забелязах че яз.Дреновец го няма тази година в разрешените водоеми,а беше добре да го има,но ще се преживее
И тази година да попитам: какъв е статута на Дреновец. Платен или не
Аватар
миро мачтийм
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 5:18 pm
Местоположение: Русе

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от миро мачтийм »

По ранната дата най вероятно е заради Дунава и румънската забрана. Всяка година до сега се разминаваха забраните и се получавеше така че в началото ние ловим те ни гледаха, а после откриват с десет дни по рано, а всъщност става въпрос за една река.
За скумрията миналата година стана така че при нас беше забранена а румънците ловяха, после имаше пет дни обща забрана и след това обратно, ние ловим а отсреща забрана.
Аватар
vali - carp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Чет Авг 18, 2011 10:49 pm
Местоположение: Видин

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от vali - carp »

heifisch написа:pikata
Забелязах че яз.Дреновец го няма тази година в разрешените водоеми,а беше добре да го има,но ще се преживее
И тази година да попитам: какъв е статута на Дреновец. Платен или не
Платен ще си е как ще го оставят така.
valeripetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 6:30 pm

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от valeripetrov »

Не споменатите платени водоеми и те ли са забранени?
heifisch
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 9:06 am

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от heifisch »

pikata
Забелязах че яз.Дреновец го няма тази година в разрешените водоеми,а беше добре да го има,но ще се преживее.
heifisch
И тази година да попитам: какъв е статута на Дреновец. Платен или не
vali carp:
Платен ще си е как ще го оставят така.
Ами това ми е въпроса: след като е платен, за какви забрани става дума. Предната година в заповедта за забраната даваха, че има разрешен участък от яз. Дреновец. Но като идеш на този участък, нали си ти събират такса? И след като е даден "под аренда", кой определя правилата - ИАРА или арендатора?

П.С. Въпросите ми не са точно към pikata, а май по-скоро към т.нар. "законотворци"
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

За платените водоеми се грижат арендаторите или собствениците им.Някои от тях не разрешават риболов по време на размножителния период на рибите,но повечето разчитат тогава на повече клиенти.
Изображение
Изображение
Аватар
pikata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 12:05 pm
Местоположение: Лом

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от pikata »

heifisch написа:
pikata
Забелязах че яз.Дреновец го няма тази година в разрешените водоеми,а беше добре да го има,но ще се преживее.
heifisch
И тази година да попитам: какъв е статута на Дреновец. Платен или не
vali carp:
Платен ще си е как ще го оставят така.
Ами това ми е въпроса: след като е платен, за какви забрани става дума. Предната година в заповедта за забраната даваха, че има разрешен участък от яз. Дреновец. Но като идеш на този участък, нали си ти събират такса? И след като е даден "под аренда", кой определя правилата - ИАРА или арендатора?

П.С. Въпросите ми не са точно към pikata, а май по-скоро към т.нар. "законотворци"
На този язовир съм ходил и когато е бил и с такса 1-2лв на пръчка,и когато е бил и без такса,сега по рядко ходя че риболова на шаран и някаква друга риба стана почти мисия невъзможна заради шума който се вдига от хвърляне на тапи за толстолоб,проверяващи от ИАРА винаги са минавали да проверяват за билет и брой въдици,арендатора не го интересува с колко си и си взима такса,по миналата година например ходих 5-6 пъти и такса взимаха и на обяд и на вечеря преди да се стъмни,демек давахме по цели 20лв.Сега приятели са ходили и никой не им е поискал пари за да ловат,но има пък други на които е искано и като документ са им давали някакви билетчета за трамвай :D а не касова бележка. Информацията която имам е че и сега и миналата година не е трябвало да се плаща нещо в зоната определена за риболов,някой беше казал че един от пазачите които взимат такса е ял добър тупаник заради това. Извода за мен от това е че не трябва да се плаща такса освен ако не си в района на садките,така казват и проверяващите.
Аватар
vali - carp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Чет Авг 18, 2011 10:49 pm
Местоположение: Видин

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от vali - carp »

Миналата година съм ходил последно на Дреновец септември месец и се плащаше 10 лв за 24 часа, издаваха и касови бележки.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от G.Petkov »

naskobo написа:.....
Жоро,
Доцента е дежурен всяка година по постването на тази заповед, а коментарите са си коментари- очевидно нямат връзка с него..Така и така си се включил и си ветеран:...
Като "ветеран" на риболовния фронт си спомням, забраната беше от 15 април до 15 юни и даже не се съобразяваха със събота и неделя.

Ама Наско,
Бешеееееееееее :D !
Сега са други комбинациите :wink: !
Аватар
pikata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 12:05 pm
Местоположение: Лом

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от pikata »

vali - carp написа:Миналата година съм ходил последно на Дреновец септември месец и се плащаше 10 лв за 24 часа, издаваха и касови бележки.
То е ясно колега че като минат и си поискат ще даде човек пари за таксата за да не му прескачат пръчката :lol: ,но въпроса е там че дали е според правилата или не.Днес дори разбирам и човека едва ли не се кълне в това си твърдение че собственост имат единствено на садките и на нищо друго и че си плащат единствено за това,ако не беше истина а си държаха целия язовир то той щеше да фигурира в разрешените водоеми за риболов,поне до сега от години насам е така а сега не е ,а защо ли? :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”