Обявиха забраната за 2014 година!

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от ivanst »

Krasi-ribata написа:В крайна сметка от 1.05 е разрешен Риболова на Распер и Щука а от 15.05 Бяла Риба :lol: :lol: Дано да няма проблеми с служители на Иара които не са запознати с приложение 1 :D
Един въпрос ... може ли да се ловят костури след забраната за бяла риба ... той също се лови на жива рибка ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от sestrata »

ivanst написа:Един въпрос ... може ли да се ловят костури след забраната за бяла риба ... той също се лови на жива рибка ...
НЕ. Не може до 23-ти Май.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

sestrata написа:
ivanst написа:Един въпрос ... може ли да се ловят костури след забраната за бяла риба ... той също се лови на жива рибка ...
НЕ. Не може до 23-ти Май.
И ако ти клъвне случайно на монтажа за бяла риба,си длъжен да го върнеш във водата без значение от състоянието му.
Изображение
Изображение
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от thunderboy »

Вчера ми казаха че има вероятност да с еудължи периода на забрана за риболов обаче нищо конкретно не открих в сайта на ИАРА. Някой чул ли е нещо по въпроса или няма такова нещо?
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от gamon »

thunderboy написа:Вчера ми казаха че има вероятност да с еудължи периода на забрана за риболов обаче нищо конкретно не открих в сайта на ИАРА. Някой чул ли е нещо по въпроса или няма такова нещо?
Според мен няма да го удължат, въпреки че по-голямата част от рибата не си е хвърлила още хайвера. С решението си за по-кратък срок на забрана управляващите преследват две цели: 1. Да ни кажат "вижте колко сме добри" 2. Да намалят избирателната активност за изборите, което е в техен интерес.
Аз дори си мисля, че с това си решение те нарушават и закона, защото там пише 45 дни, но нейсе. Ако има юристи сред съфорумниците нека го тълкуват.
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от Боев »

Може и да бъркам,но в закона май пише "...не повече от 45 дни."
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от kutinchev »

Ще го удължат най-вероятно заради високите нива на Дунав.
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от gamon »

Боев написа:Може и да бъркам,но в закона май пише "...не повече от 45 дни."
Чл. 32. (1) Във водните обекти по чл. 3, ал. 1, т. 1 и 2 се забранява уловът на риба и други водни организми през периода на тяхното размножаване съгласно приложение № 1.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2009 г.) При нетипични промени в климатичните условия, засягащи развитието на рибните ресурси, министърът на земеделието и храните съгласувано с министъра на околната среда и водите по предложение на изпълнителния директор на ИАРА променя със заповед началната дата, крайната дата или увеличава сроковете на забраната по приложение № 1 с до 30 дни.
Не виждам някъде някой да е упълномощен да намаля сроковете по приложение 1, а точно обратното.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от thunderboy »

За мен правилното е да се удължи срока до 10-15 юни, ама дали ще стане незнам.
Що се отнася до това да ни уграничат да гласуваме - едва ли! Какво пречи да гласуваме преди или след риболова?
А това че беше лошо времето последния месец понамали малко и ходеноето за риба на разрешените през забраната водоеми и дано поне окаже положителен ефект върху популацията там :)
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от Боев »

gamon написа:
Боев написа:Може и да бъркам,но в закона май пише "...не повече от 45 дни."
Чл. 32. (1) Във водните обекти по чл. 3, ал. 1, т. 1 и 2 се забранява уловът на риба и други водни организми през периода на тяхното размножаване съгласно приложение № 1.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2009 г.) При нетипични промени в климатичните условия, засягащи развитието на рибните ресурси, министърът на земеделието и храните съгласувано с министъра на околната среда и водите по предложение на изпълнителния директор на ИАРА променя със заповед началната дата, крайната дата или увеличава сроковете на забраната по приложение № 1 с до 30 дни.
Не виждам някъде някой да е упълномощен да намаля сроковете по приложение 1, а точно обратното.
Ми да вземат да я забранят за цяла година,а да си изпускат водата на бетонното корито и да остава хайвера по драките-полза някаква...?(ти колега си от Ямбол-знаеш за какво става дума!)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Обявиха забраната за 2014 година!

Мнение от Павел Иванов »

Пичове , а стига глюпости от рода на дочух , тоя ми каза , баба Пенка ми сподели и пр. повтарящи се всяка година . За да се удължи забраната трябва да има официално предложение или проект за удължаването и на база еди какви си причини и самото предложение , или проект , да е публикувано официално най-малко в сайта на ИАРА . Щом такова няма , значи няма какво да се затормозявате с това дали ще , или не , да свърши забраната в събота . Демек забраната изтича в събота без значение какво сте чули , мислили или мислите , вие или някой друг :idea: Та тъй !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”