подновяване на билета

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

подновяване на билета

Мнение от Fishh »

Имаше тема за подновяване на билета с 20% от парите за зарибяване, не я намирам сега, ако дадете връзкa да го пусна през тях, ИАРА с тяхните 20% да го :finga:
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: подновяване на билета

Мнение от Fishh »

Е от 300 прегледа и никои да нe знае ли ?
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: подновяване на билета

Мнение от ianimar »

и защо трябва да го :finga:,според мен има много негативно мислене срещо иара,с колко то пари разполагат хората толкова работа вършат,не може с 5лв.да свършиш работа за 10лв.
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: подновяване на билета

Мнение от Fishh »

Аз по смешно изказване не бях чул по въпроса.
Ако колега тия 5лв от всички с билети, незнам точната броика не е малка се дадат на фирми Сот-Мот да пазят реката/язовира нямаше и да трябва да се събират пари от риболовците за тия дейности...
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: подновяване на билета

Мнение от mclsdreal »

Не пич....просто билета не трябва да е на тази смешна ценичка.
Виж ако билета е 50-60 лева на година МИНИМУМ, тогва вече можем да имаме някакви претенции кой и как да охранява каквото и да е било. Имаш ли си на идея какво е да се обикаля например Доспад по тоя пресечен терен? Нямаш си....не искам и да ми казваш ! Спрете с това ИАРА блааа блаа блааа...като видиш лайнар да вади мрежа, отиди и му счупи ръцете. Обади се и кажи, че си задържал лице което е извършило риболов с мрежа. Ще дойде ИАРА и полиция ще дойде. Так да си блаа блаа блаа говорим няма смисъл...Всички викат ние звъним...Е хубаво де, ти звъниш, ИАРА не може да кацне след 2 мин...особено ако мястото е на майна си райна. Да има и случаи в който ИАРА умишлено не идва, поради простата причина, че и на тях им е писнало да ходят наляво надясно и, когато стигнат да няма и следа.....Отиди ти да бачкаш по 12 часа за 500лева в кал, дъжд, сняг и какво ли не, и да се бориш срещу вятърна мелница....тогава пиши кой какво върши. Ти какво свърши? Плати си само билета и очакваш с 20 лева всички язовири в БГ да цъфнат....нямаш си и на идея колко лица дори не знаят къде е това място дето се купува билет, а ловят нон стоп, маломерни, не маломерни.....чували и кофи и така нататък...Ай, че ме нервира :finga:
Аватар
traper11
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 5:56 pm
Местоположение: Бургас

Re: подновяване на билета

Мнение от traper11 »

mclsdreal написа:Не пич....просто билета не трябва да е на тази смешна ценичка.
Виж ако билета е 50-60 лева на година МИНИМУМ, тогва вече можем да имаме някакви претенции кой и как да охранява каквото и да е било. Имаш ли си на идея какво е да се обикаля например Доспад по тоя пресечен терен? Нямаш си....не искам и да ми казваш ! Спрете с това ИАРА блааа блаа блааа...като видиш лайнар да вади мрежа, отиди и му счупи ръцете. Обади се и кажи, че си задържал лице което е извършило риболов с мрежа. Ще дойде ИАРА и полиция ще дойде. Так да си блаа блаа блаа говорим няма смисъл...Всички викат ние звъним...Е хубаво де, ти звъниш, ИАРА не може да кацне след 2 мин...особено ако мястото е на майна си райна. Да има и случаи в който ИАРА умишлено не идва, поради простата причина, че и на тях им е писнало да ходят наляво надясно и, когато стигнат да няма и следа.....Отиди ти да бачкаш по 12 часа за 500лева в кал, дъжд, сняг и какво ли не, и да се бориш срещу вятърна мелница....тогава пиши кой какво върши. Ти какво свърши? Плати си само билета и очакваш с 20 лева всички язовири в БГ да цъфнат....нямаш си и на идея колко лица дори не знаят къде е това място дето се купува билет, а ловят нон стоп, маломерни, не маломерни.....чували и кофи и така нататък...Ай, че ме нервира :finga:


:supz:
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: подновяване на билета

Мнение от maverini »

mclsdreal написа:Не пич....просто билета не трябва да е на тази смешна ценичка.
Виж ако билета е 50-60 лева на година МИНИМУМ, тогва вече можем да имаме някакви претенции кой и как да охранява каквото и да е било. Имаш ли си на идея какво е да се обикаля например Доспад по тоя пресечен терен? Нямаш си....не искам и да ми казваш ! Спрете с това ИАРА блааа блаа блааа...като видиш лайнар да вади мрежа, отиди и му счупи ръцете. Обади се и кажи, че си задържал лице което е извършило риболов с мрежа. Ще дойде ИАРА и полиция ще дойде. Так да си блаа блаа блаа говорим няма смисъл...Всички викат ние звъним...Е хубаво де, ти звъниш, ИАРА не може да кацне след 2 мин...особено ако мястото е на майна си райна. Да има и случаи в който ИАРА умишлено не идва, поради простата причина, че и на тях им е писнало да ходят наляво надясно и, когато стигнат да няма и следа.....Отиди ти да бачкаш по 12 часа за 500лева в кал, дъжд, сняг и какво ли не, и да се бориш срещу вятърна мелница....тогава пиши кой какво върши. Ти какво свърши? Плати си само билета и очакваш с 20 лева всички язовири в БГ да цъфнат....нямаш си и на идея колко лица дори не знаят къде е това място дето се купува билет, а ловят нон стоп, маломерни, не маломерни.....чували и кофи и така нататък...Ай, че ме нервира :finga:
Абе тя и на Искров заплатата е 30 000лв ама пак е бръкнал в меда...
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: подновяване на билета

Мнение от Павел Иванов »

mclsdreal написа:...Виж ако билета е 50-60 лева на година МИНИМУМ, ...
Виж ако беше наистина минимум толкоз , със сигурност ловящите без билет щяха да са МИНИМУМ с 20% повече . Айде стига глупости ! На ИАРА това и е работата и никой не е длъжен да и я върши :idea: Бракониерите виновни и пр. Най-виновни са имено иараджийте и горските щото ги мързи да си вършат работата болшинството . Сами са си избрали тази работа , значи трябва да я вършат . Никой не ги е карал да я избират при положение , че са могли да станат я таксиметраджии , я директори на водопад :idea:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: подновяване на билета

Мнение от Fishh »

Мода разцепи :ANAL: Аман от шуробаджанащина :finga:

п.п. поднових си билета :lol: яд ме е че сигурно през тях минават парите ама...никои не каза от къде да пусна 2-3-5 риби фрее.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: подновяване на билета

Мнение от delio-haidutin »

mclsdreal написа:Виж ако билета е 50-60 лева на година МИНИМУМ, тогва вече можем да имаме някакви претенции кой и как да охранява каквото и да е било.
нали не си мислиш ,че в ИАРА постапленията са само от билети :?: къде забравяш всичките други такси и разрешителни за стопански риболов и отглеждане на аква култури.погледни им списъка със водоемите :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
maverini написа:Абе тя и на Искров заплатата е 30 000лв ама пак е бръкнал в меда...
а парите за здравни ,които дянков някъде скъта ,и за там нещо да кажете.то много лесно да се каже ,тук пари не стигат ,там не стигат ,а "кацата " с една огромна дупка и всеки който се докопа ,пълни с кфите :twisted: :twisted:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: подновяване на билета

Мнение от mclsdreal »

Еее много е лесно да се правят сметките на бюрото. След като изкарвате, че ИАРА едва ли не е черна дупка за средства, защо се движат в мизерни Ладички? Защо обвинявате хората които са просто служители ? Нима от тях зависи нещо...? Да избрали са тая работа и се опитват да я свършат с това, с което разполагат! Полицията по-добре ли е от тях бе пичове? Не ги ли виждате с тубите преди да застъпят на смяна...Давам Ви пример, отидете около 18 часа пред 9то РПУ ! Служителите ли са виновни? Това, че ГРАЖДАНИТЕ на Р.Б. позволяват да се случва тая черна дупка за пари, и същите граждани си правят каквото поискат по язовири, реки, блата, море и така нататък, е единствено наша грешка. Ние сме позволили това да се случва ! Защо трябва да се връщаме години назад и да се сещаме какво е било тогава и какво е сега....Има страшно много начини тези набези да се спрат, обаче на никой не му дреме...платил си си 20те левчета и ти дреме пацата, че някой до теб е наредил 8 въдици на дъно с по 5-6 куки на хранилка...няма проблем.
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: подновяване на билета

Мнение от SuperMario45 »

Аз не мисля че ще има особена разлика дали билета ще е 50-100 лв или 5лв.. Българина е свикнал да си е нарушител и никой да не му държи сметка за това. Той не е за тези пари които ще даде веднъж в годината, него го бъркат разходите които пръска за един риболов и дали рибата която ще хване е със същата стойност за да е на кяр. Аз лично не смятам тази година, а и като цяло вече да си вадя билет. Това са пари на вятъра, които уж трябва да карат хората в ИАРА да си вършат работата. В крайна сметка - ние плащаме билети, а язовирите продължават да се премрежват и както се разбира в последно време - когато се подаде сигнал веднага се подава и сигнал на бракониерите че са забелязани...
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: подновяване на билета

Мнение от Fishh »

Темата е за ключ според мене.
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: подновяване на билета

Мнение от rado25 »

SuperMario45 написа: Аз лично не смятам тази година, а и като цяло вече да си вадя билет. Това са пари на вятъра, които уж трябва да карат хората в ИАРА да си вършат работата.
"Браво" много добре си решил, като ти изтече Л.К. и шофьорската, недей да подновяваш и тях защото и те са пари на вятъра.
Нали си наясно, че практикувайки риболов по свободните водоеми без риболовен билет, не си с нищо по различен от мрежарите и токаджиите?

Точно в това ни е проблема, по ни е лесно да минен от страната на неспазващите закона, в случая бракониерите, от колкото да приучим неспазващите да минат от правилната страна.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: подновяване на билета

Мнение от delio-haidutin »

mclsdreal написа:Еее много е лесно да се правят сметките на бюрото. След като изкарвате, че ИАРА едва ли не е черна дупка за средства, защо се движат в мизерни Ладички? Защо обвинявате хората които са просто служители ? Нима от тях зависи нещо...? Да избрали са тая работа и се опитват да я свършат с това, с което разполагат!
НЕ говорим за редовите служители,парите се отчитат във централата ,а там по етапен ред ,един бог знае къде потъват :idea:
rado25 написа:SuperMario45 написа:
Аз лично не смятам тази година, а и като цяло вече да си вадя билет. Това са пари на вятъра, които уж трябва да карат хората в ИАРА да си вършат работата.


"Браво" много добре си решил, като ти изтече Л.К. и шофьорската, недей да подновяваш и тях защото и те са пари на вятъра.
Нали си наясно, че практикувайки риболов по свободните водоеми без риболовен билет, не си с нищо по различен от мрежарите и токаджиите?

Точно в това ни е проблема, по ни е лесно да минен от страната на неспазващите закона, в случая бракониерите, от колкото да приучим неспазващите да минат от правилната страна.
а колегата ако е решил да не ходи по държавни водоеми ,за какво му е да си вади билет :idea: трябва да става спонсор ли,аз примерно мин.г. не съм си вадил и тая г .също.ако се наложи има седмични ,има месечни,това е в зависимост колко свободно време имаш и дали си заслужава да биеш 100 км и да чакаш "михаля"
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”