Проект за забрана 2016

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от firepd69 »

Божидарее, Божидарее, какво ми показваш глупости. Баси колко тъпотия, колко простотия, тц, тц, тц, Не видя ли, че това е проект бе !
Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Божидар »

firepd69 написа:Божидарее, Божидарее, какво ми показваш глупости. Баси колко тъпотия, колко простотия, тц, тц, тц, Не видя ли, че това е проект бе !
Сори но не е проект -говорих по телефона с Министерството на земеделието и заповедта е в сила !
http://iara.government.bg/?page_id=15460
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Божидар »

firepd69 Чакам извинение на първата среща с :drinkers: А, утре тръгвам за яз.Сопот с приятели!
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Павел Иванов »

firepd69 написа:http://iara.government.bg/?page_id=15460 - Ето я убавицата - ако не беше нужна според форумните юристи -нямаше въобще да има заповед :!: Вече, съм изпредварен :D
Заповедта се издава за да могат да вденат по-трудно вдеващите , че като има закон и в него са конкретизирани дадени дати е точно така . Иначе с нея се регламентират единствено разрешените за риболов през самата забрана места , както се спомена вече . Друг е варианта ако по някаква причина трябва да бъдат изменени предвидените от закона дати , но в случаят са си същите като там .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от to4eh »

Здравейте, колеги - заповедта е общо взето, като миналогодишната, като водоемите пак са разделени до 500 м. надморска височина и над 500 м., което не е лошо. Има и оставени водоеми за риболов и през забраната, което също е добре. Мен специално ме интересува дали мога да направят 1-2 излета на яз. Въча (Антонивановци) - в Уикпедия дават, че е на 540 м. надм. височина, което ще рече, че до 01. май е отворен за риболов...мога ли да се доверя на Уикпедията и наистина ли е над 500 м. или не? Питам за да знам дали въобще да ходя...
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Corewin »

Божидар написа:firepd69 Чакам извинение на първата среща с :drinkers: А, утре тръгвам за яз.Сопот с приятели!
Смятам да посетя яз.Сопот , ако можеш да ми помогнеш с малко разяснение за това , къде няма да имам проблем със закона.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Павел Иванов »

to4eh написа:... в Уикпедия дават, че е на 540 м. надм. височина,...
Стената му е на около 534 метра надморска - http://www.vmnassociates.com/index.php/ ... D0%B0.html , та спокойно може да си ловиш до първи . На почти всеки смарт телефон можеш да си свалиш алтиметър като приложение и директно да се отчиташ при евентуална проверка на каква височина ловиш .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от firepd69 »

Павел Иванов написа:
firepd69 написа:http://iara.government.bg/?page_id=15460 - Ето я убавицата - ако не беше нужна според форумните юристи -нямаше въобще да има заповед :!: Вече, съм изпредварен :D
Заповедта се издава за да могат да вденат по-трудно вдеващите , че като има закон и в него са конкретизирани дадени дати е точно така . Иначе с нея се регламентират единствено разрешените за риболов през самата забрана места , както се спомена вече . Друг е варианта ако по някаква причина трябва да бъдат изменени предвидените от закона дати , но в случаят са си същите като там .
Малко със закъснение но сега видях :D - Твърдо Тц, 99,9 % от съдийте в БГ винаги питат наказващия орган -'' ТИ ПРЕДУПРЕДИ ЛИ ГО '' , та в БГ незнанието на закона почти винаги е оправдание.Та за тва ората в държавната администрация, винаги си връзват гащите с всякакви, глашатаиски методи и начини :wink: . Свидетел съм бил на всякакви чудеса, необясними дори с Ярослав Радевото право :lol: И не случайно започнах постовете в темата, че почти винаги НП " падат '' в съдилищата. Та те така, ако пък ли не е много вярно по-горе написаното, много важно- има и по-приятни занимания в този късен съботен час. :wink: :drinkers:
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от firepd69 »

Божидар написа:firepd69 Чакам извинение на първата среща с :drinkers: А, утре тръгвам за яз.Сопот с приятели!
Божидаре, нямам нищо против, никого на света, но да ми пускаш постове, за което точно над твоя аз съм постнал същото тва е.....Та за тва няма да те черпя никога :D Предполагам, че не си опрял и до моята черпявка....та от там натам идва и извода, че няма и да се извиня :!:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от chirusa_bg »

chirusa_bg написа:
3mba7a написа:Дали съм разбрал правилно че за яз.Дяково няма да има забрана и ще може да се лови когато пожелаем.
Дяково ще е забранен!
Ясновидство, каво да правиш :lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
perymason
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 12:43 pm

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от perymason »

Здравейте!

Имам нужда от малко помощ/съвет. В следващите няколко почивни дни имам намерение да отида на риболов на река Тополница. В долната й част, там където тя се влива в язовир "Тополница", надморската височина е 400 метра. Ясно е, че там сега не може да се лови. Но в горната й част не е така. Аз лично искам да ловя някъде около село Петрич (да не се бърка с град Петрич), което, според статията в уикипедия, е на надморска височина от 575 метра. Означава ли това, че там може да се лови риба сега?

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... %BB%D0%BE)

Бих бил благодарен на всякаква помощ/съвет. Предварително благодаря!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Павел Иванов »

Ако човек е прочел по-прежните писаници по темата , щеше да е напълно наясно , че може да лови спокойно на височина над 500 метра над морето , чак до неделя .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
gogo_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 7:09 pm
Местоположение: Сандански

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от gogo_fish »

Колеги не знам дали тук му е мястото да попитам, защото ми се вижда нещо объркано в заповедта за забрана 2016.Министъра на земеделието и храните забранява всички водните обекти в БГ с изключение на националните паркове.Парковете са под юриздикцията на министъра на околната среда и водите.А в новата заповед земеделието и храните забраняват всички реки в нп РИЛА и нп ПИРИН за 2016-17-18г.Парковете имат свои планове за управление .Неразбирам,някой може ли да обясни? Разгледайте хубаво забраната за благоевградска област,има мн.противоречиви неща, поне за мене!
gogo_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 7:09 pm
Местоположение: Сандански

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от gogo_fish »

Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”