Проект за забрана 2016

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Hills »

vasko8008 написа:
azareus написа:
vasko8008 написа: Колега на 16-ти май колкото и да е надморската височина е забранено. Обаче забраната за риболов на бяла риба е до 15-ти май без значение от надморската височина. И така се получава че хем бялата е разрешена хем е забранена
Според мен често колегите грешно тълкуват закона и смятат, че на забранен водоем можеш да ловиш разрешена риба! Няма такова нещо! Ако водоема не е изрично упоменат в заповедта на министъра, то няма значение за бяла, зелен или розова риба си отишъл! Защото, ако такова нещо се допусне нали се сещате какви циркове ще са по забранените водоеми ...
Никъде в заповедта не пише че се забранява водовмът като цяло. В точка 1 пише: Забранявам риболова на РИБА през ПЕРИОДА НА НЕЙНОТО РАЗМНОЖАВАНЕ в рибостопанските обекти. В точка 4 пише: ПРОЛЕТНО-ЛЯТНО РАЗМНОЖАВАЩИТЕ СЕ РИБИ в зависимост от надморската височина. С голями букви съм написал какво се забранява. Бялата риба и щуката не се резмножават по това време и не са пролетно-лятно размножаващи се риби.
Следователно могат да се ловят. Ето какво още пише в саита на ИАРА. обърни внимание на точка 5 и 6

Срокове на забрани за улов на риба и други водни организми през периода на размножаване
А. Зимно и пролетно размножаващи се пъстървови и други студенолюбиви риби
1. Речна (балканска) пъстърва, сивен, сиг, пелед и езерна сьомга - от 1 октомври до 31 януари
2. Липан от 1 януари до 31 март
3. Щука от 15 февруари до 30 април
4. Распер от 1 март до 30 април
Б. Пролетно-лятно размножаващи се шаранови, сомови и други топлолюбиви риби
5. Пролетно-лятно размножаващи се риби - ---- забранена съгласно надморската височина и сроковете, определени в точка Г
6. Бяла риба----забранена от 15 март до 15 май
7. Есетрови риби във водите на река Дунав и Черно море в съответствие с международните договори за риболова в реката 60 дни
Аз не съм юрист и така тълкувам написаното в закона.

Абсолютно си прав за съжаление.
Този закон е написан от некадърници и това не е Германия хората да се снимат и пускат рибата.
Никой не спазва законите и без това ще дам линк да прочетете как правят консерви в забранени водоеми.
Забраната трябва да е за половин година навсякъде и за всички риби.
И примерно 6-12 месец да се разрешава. Така риболова на частните водоеми ще се увеличава плавно и завинаги.
Ето линка с консервите на забранени места и как допускането на рибари на водоема води до обезрибяване.
Пример ловя си кефали,сомове и при липса на проверяващи стават на мезета.
Иначе съм за щука по време на забраната до 500 метра пък от реката изчезнаха някои други видове изведнъж. Защо ли- защото трябва пълна забрана на достъп до водоема от 1-7 месец .
И през това време да се зарибява ама здраво с камиони.
Глей как Бай Ганя спазва закона у нас !
[urlЕто я забраната за 2016 г.!
http://bigfish.bg/news/novini/Eto-ya-za ... 016-g.html][/url]
А в чужбина се спазват законите от българи,цигани,турци,гърци,помаци и тн.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от chirusa_bg »

3mba7a написа:Дали съм разбрал правилно че за яз.Дяково няма да има забрана и ще може да се лови когато пожелаем.
Дяково ще е забранен!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от bobo_33333 »

На въпрос към иара за свободни язовири през забраната ,ето отговора
Уважаеми г-н ,

Информация за разрешените за любителски риболов водни обекти по време на забраната, свързана с размножителния период на рибите ще има след публикуването на Заповед от министъра на земеделието. Това ще стане най-рано след 10-ти април.

Хубав ден!
Идиотска работа :rolleyes:
Аз там съм пораснал...
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Батко Емо »

Абе така както го пише Дяково излиза,че ще е разрешен през забраната! :smt102
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Corewin »

Язовир Сопот е разрешен по време на забраната с едно изключение , което нищо не ми говори.
ОБЛАСТ ЛОВЕЧ
- яз. "Сопот" с изключение на зоните за естествено размножаване на риба и други водни организми и експлоатационната зона, определени със Заповед +249/09.06.2003 г. на Изпълнителния директор на Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури
Как да го разбираме това , колеги? Не съм сигурен къде точно на язовира би трябвало да е разрешен риболова.....
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от kostadin11 »

Тази година в района на Бургас вече втора седмица таранка, червеноперка и бряна хвърлят хайвера. Днес вече рядко има риба с остатъчен хайвер.
Но в темата влизам с въпрос. Носят се слухове, че всички водоеми ще стават под аренда с платен риболов- Мандра, Жребчево, Копринка, Порой, Малко Шарково, Тича....... някой знае ли истината?
Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Божидар »

Колеги има ли вече заповед за забрана на риболова от 15 април -говорих с ИАРА-Габрово до този момент няма заповед!
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от bobo_33333 »

Божидар написа:Колеги има ли вече заповед за забрана на риболова от 15 април -говорих с ИАРА-Габрово до този момент няма заповед!
Няма такива работи,утре сме нариба :fishing9:
Аз там съм пораснал...
rokooo76
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 6:21 pm
Местоположение: Севлиево

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от rokooo76 »

Божидар написа:Колеги има ли вече заповед за забрана на риболова от 15 април -говорих с ИАРА-Габрово до този момент няма заповед!
Довечера в 18:00 ще излезе,сега е рано още,много са заети с работа и няма кой да я публикува. :D
Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Божидар »

rokooo76 написа:
Божидар написа:Колеги има ли вече заповед за забрана на риболова от 15 април -говорих с ИАРА-Габрово до този момент няма заповед!
Довечера в 18:00 ще излезе,сега е рано още,много са заети с работа и няма кой да я публикува. :D
Ако не излезе- събота бегом на :fishing9:
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от kostadin11 »

Не знам за заповед, но на официалната страница на ИАРА има "Уведомление, че от 15.04.2016 г започва забраната.... четете:
http://iara.government.bg/?p=18244
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Martin Mihailov »

Стана ли вече ясно откога и каде почва забраната
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от firepd69 »

Още не е публикувана. Най-вероятно утре по някое време :D , както беше и миналата година. От скромните ми впечатления за съдебната система, термини като ЩЕ УВЕДОМЯ, ЧЕСТНА ДУМА, ОБЕЩАВАМ и т.н. много, много не се нравят на съдийте. Та крайно време е ИАРА да обърне внимание на малките камъчета които обръщат каруцата :D
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от Martin Mihailov »

Преди малко говорих с колега.Забраната вече е излезнала.От 15 до 500 метра надморска височина а от 1 над 500 метра
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Проект за забрана 2016

Мнение от firepd69 »

От преди 1 минута - http://iara.government.bg/?page_id=15460, още я няма. Не знам от къде колегата е видял :roll: Форумите са страшна сила за фантасмагории :!: Ма тва не е хич лошо де :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”