Нужен ли е билет за платен язовир ?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от pavre »

А как ви се струва наглото изнудване от страна на ИАРА - купи си билет иначе ще те глобим, а от друга страна нито зарибяват, нито проверяват, нито се отзовават на сигнали?! Тази агенция трябва да се издържа от глоби, за да имат интерес да проверяват! Имам билет, но съжалявам, че съм си хвърлил парите на вятъра..
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от delio-haidutin »

Красимир Атанасов написа:До кога българина ще си търси оправдание да не си купи билет
Или искате да ми кажете,че ходите само по-паткарници
А ,до кога българина ще плаща за неща ,за които не получава нищо насреща,отделно че за едно и също нещо го плащаш неколкократно под различни наименувания,и стига със тия клишета :evil: винетка плащаш и акциз плащаш ,ддс на горивото и върху акциза.на арендатора да плащаме и на ИАРА ,за това че ловим на частна собственост :roll: и защо ,какво са вложили във този язоовир.правят една акция за даден язовир на 1 месец и отчитат голеееееми резултати,всяка божа вечер ,ако пуснат котвата и да влачат ,гарантирано ще има мрежи.сега в момента на 200 % съм убеден ,че някъде по "Камчия" има мрежи,хванаха преди 2 месеца 5-6 циганина и това беше.
пък виж за паткарниците или платеното -ДА миналата година не съм ходил на държавен и не съм си вадил билет,но не сън и ходил на такива паткарници от сорта на ряховските или кастел.сега преди 2 седмици си извадих едноседмичен ,че един гьол го освободили,излиза шаран около 1-1,5 кг ,рядко по-големи,та мислих два пъти да ходя ,но се объркаха нещата и се наложи още един едноседмичен да си вадя .така че нямам намерения да им изкарвам заплатите на канцеларските мишоци ,а ако дойдат на някой язовир ,да се заяждат само за брой въдици и нощен риболов ,а за основните бракониерски мрежи да си траят ,че са едно цяло с браковците.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Красимир Атанасов »

Имаш пълното право да не си купуваш билет!
При евентуална проверка ще си понесеш наказанието.
Аз лично никога не си купувам билет,понеже контрола и сведен до минимум и знам,че няма да ме проверят.
Доста кинти се спестяват така!
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от delio-haidutin »

само обясни за какво ще е наказанието ??? че нямам билет,че ловя нощно време ,че ловя през размножителния сезон ,че собственика ми е разрешил да пусна мрежа ,че пребирам маломерна риба????още да изброявам ли какви са разминаванията или ще продължавате да държите на риболовния билет.що не го осъзнаете един път за винаги ,щом на арендатора му е позволено по всяко време да си пуска мрежи ,НЕ може да се изисква билет за риболов.двете неща са в тотални противоречия.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от empar »

delio-haidutin написа:само обясни за какво ще е наказанието ??? че нямам билет,че ловя нощно време ,че ловя през размножителния сезон ,че собственика ми е разрешил да пусна мрежа ,че пребирам маломерна риба????още да изброявам ли какви са разминаванията или ще продължавате да държите на риболовния билет.що не го осъзнаете един път за винаги ,щом на арендатора му е позволено по всяко време да си пуска мрежи ,НЕ може да се изисква билет за риболов.двете неща са в тотални противоречия.
Колега, двете неща нямат нищо общо. Допълнително установеният риболовен регламент на водоема не изключва изискването на билет. Не би било зле малко да смекчиш тона. Додох ти примери по-горе, отедлно съм говорил с не един арендатор и билет се изисква.

Помиярщината на ИАРА не я коментираме изобщо. Ясно е, че абсолютно нищо не се върши!

ПРЕДЛАГАМ НА АДМИНИТЕ ТЕМАТА ДА СЕ ЗАТВОРИ!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Красимир Атанасов »

delio-haidutin написа:...преди 2 седмици си извадих едноседмичен...
delio-haidutin написа:и се наложи още един едноседмичен да си вадя .така че нямам намерения да им изкарвам заплатите...
Ко да та коментирам повече :?:
Толкова си се надъхал да преебеш системата,както и да не я храниш същата,че се преебаваш като поляк на руска граница :D
Вместо да си платиш годишен билет и да си питаш дедовия,ти какво правиш :?: :?: :?: :?:
Храниш системата с тези седмични билети :idea: :idea: :idea: :idea:
Та тъй мой,плащай си билета,ходи за риба и не си създавай изкуствен стрес.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от трапера »

Красимир Атанасов написа:.....Та тъй мой,плащай си билета,ходи за риба и не си създавай изкуствен стрес.
Тука Краси е абсолютно прав!!!
Бах мааму, колко струва един годишен билет- половин стек цигари. Или една каса бира. Или две шишета водка. Или........
То е ясно на всички, че в България целта е да се събират пари, по всички възможни начини. Но има едни закони, които трябва да се спазват.
(Дали са добри е друга тема) Колко време и нерви ще си загуби човек да ги прочете всичките и да (си) ги тълкува??? И накрая сметката да е без кръчмар. Като отидеш някъде да разпуснеш и да дойдат да ти правят проблеми за някоя дреболия. Струва ли си, вместо да се наслаждаваш на излета (па макар и да е капо) да си късаш нервите и портмонето с някой акт!?
Размислите и страстите от рода на -"да избием с количества риба всички разходи", въобще не подлежат на коментар.

Аз лично като се върна отпуска в БГ, първата ми работа (без майтап) е да си извадя месечен билет.Щото си идвам за 4и седмици. Ако се върна по обяд отивам, вадя си билета и тогава разпускам от пътя. Ако се върна късно, то на другия ден сутринта съм в магазина.

Тая година направих един 16-часов риболов на Дунав с преспиване. Залових няколко кила платики- нищо работа. Но ми беше спокойно.

:drinkers:
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Аватар
morriddin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 1:12 pm
Местоположение: Елхово

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от morriddin »

"Но ми беше спокойно."
Ето къде било разковничето...
Ам, нъл одим по реки и гьолове за удоволствие и релакс? Някои като моя милост, не могат да си позволят 1к левчета за хубав такъм, но и с "гегите" се хваща рибка. (Тук не говорим за "големите" рибки, щото там сумите ще са поне двойни, ама и с моите колци си хващам прилични, да не кажа, трофейни за района ми такива.)
Далеч съм от доходите на Свилен, ама пак се чудя (както той спомена), какво са едни 25лв.? Ами, консумативите за един излет на леко, без горивото естествено. Цигари и разхладителни течности са отделно перо. И кво излиза сега? За един излет харчим повече от 4 пъти спрямо цената на билета - е, хайде моля... съпоставяме 1/4 от деня си на язовир или река, с целогодишно законоустановено правило...
И отново ще спомена: Ходим за риба заради спокойствието и близостта с природата, а и за КЕФА да надхитриш рибките, ако е за едното ядене - в магазина ще е в пъти по-лесно. Друг е въпроса дали изобщо бихме яли рибата, която хванем...
И след всичкото това дращене по клавиатурата, нека всеки помисли, каква щета са едни 25лв. за година, на фона на всичките данъчни и тем подобни облагания всеки месец върху заплатите ни (които, също не се знае къде отиват), та като отидем в болница с проблем, да ни кажат: "НЯМА ТАЛОНИ" (демек - направления)...Нека бъдем пример за променещия се манталитет - все е някакво начало. :)
ВЪДИЦАТА Е ГЪВКАВА ВРЪЗКА МЕЖДУ ДВА ШАРАНА !
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Каба Тоньо »

Колегата пуснал темата не е предполагал каква лавина от коментари ще се изсипе по повод на едно наглед простичко питане.

Харесвам този форум начих доста неща от него...как се налива правилно вайс бира и други важни за успешният излет неща, но не мога да не отбележа и дргата страна на медала а именно проявата на агресия и незачитането на чуждо мнение за кажи речи щяло и нещяло.

Преди време един колега ме бъзика че съм бил ''падре'' което чете морал....Забавна оценка...

Колеги давайте го по спокойно... би следвало хобито и нещата свързани с него да носят радост дори и разтягането на локуми в нета.

От скоро една натрапчива мисъл ми се върти в иначе празната глава а именно;

За огромна част от хората непрактикващи нашето хоби образа на рибаря е на дегенерат който кисне по бреговете на реки и язовири просто защото няма какво по добро да прави. Засъжаление май това не е далеч от истината поне за една част от т. нар. колеги.

За пример давам Софийските баластриери които са помийни ями, бунища.Кой ги е направил такива/ Едва ли са хора със съзнание и дългосррочно мислене. Кой би желал да се върне на едно мръсно и неприятно място...това ли е релакса сред природата/

В заключение със или без билет всеки сам решава като от всеки избор има последствия.

Ясно е че от тези пари водоемите зарибяване почти не виждат, ясни са и другите проблеми които непрекъснато се дъвчат по форумите. Истината е че това е така защото сме се примирили и си седим по осраните и изтърмъчени водоеми и продължаваме да се примиряваме като освен примрънкването помежду ни и заяждането и философстването по форуми/каквото е и това мнение/ дела почти липсват.

Само да поясня това не е критика към никого конкретно нито целя да се изтъквам за по добър от останалите така че ако има припознали се в по горните редове, моля да решават вътрешната си несигурност по продуктивен начин изключващ агресивно поведение което да осигури комфорт на дребните им душици търсещи да принизяват и омалоуважават.

Наздарве.Паксъм на Вайс бира...колегата Трапера-Свилен е виновен за това.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от delio-haidutin »

трапера написа:Тука Краси е абсолютно прав!!!
Бах мааму, колко струва един годишен билет- половин стек цигари. Или една каса бира. Или две шишета водка. Или........
трапера написа:Аз лично като се върна отпуска в БГ, първата ми работа (без майтап) е да си извадя месечен билет.
е ,какво са 25 лв ,що не си вадиш годишен ,а си вадиш месечен значи иначе много приказваме ,,много сме ларж ,но пак си правим сметките :lol:
Красимир Атанасов написа:Толкова си се надъхал да преебеш системата,както и да не я храниш същата,че се преебаваш като поляк на руска граница
ти от тая система ,уж дето според думите ти ,не трябва да се преебава ,какъв го дириш из шведско.от хубаво ли си избягал.щото биле някакви си 25 лв ,па затова да не се замисляме и да ги плащаме като попове.а колко такива такси се събират за щяло и не щяло .за сините зони ,софиянци си плащат като попове ,без ни най-малко да поискат обяснение ,защо трябва да ги рекетират законно.това да си плащаш ,че си спрял на улица ,не е било и по турско.така ще е ,като болшинството са овчи стадо ,къде ги подкара водача ,на там отиват ,пък може и на заколение да ги карат.да надъхал съм се ,от всекидневните изгъзици ,на тоя и оня,от стремежа на държавните институции да пълнят бюджета само от различните му такси ,данъци ,глоби ,налози ,акцизи и т.н ,от стремежа им да те одират по няколко пъти ,пък ако мислите че това е нормално ,си е ваш проблем.
като искате и по 10 билета си вадете ,парите са си ваши. :wink:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Красимир Атанасов »

Ти си болен да знаеш!
Свилен ти е написал,че си идва за месец и е бил за риба веднъж.
А пък ако ти толкова държиш да знаеш защо съм тук,ами ще ти кажа.

Само хайдутини останахте :)
Спри нацяло да се занимаваш с риболов,че ще добиеш язва.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от трапера »

delio-haidutin написа:.........................
:D :D

Дельо, Дельо, не се коркай бе братче! Бях писал как стои въпроса с билетите и разрешителните в Бавария (ама не помня вече къде, да съ таковам у главата пр.ста). Няма сега да пиша тука, щото ще оспамя допълнително темата. (Но ако искаш мога на ЛС да ти хортувам)

Човек в БГ си купува един годишен билет (разрешително) и може всеки божи ден да си кибичи на брега с въдица в ръка. Това по принцип, не говоря за платените. Седиш си с три въдици и си си спокоен, че ако минат на проверка- ти ще си изряден и няма да си имаш ядове. Което пък е главната цел на риболова-разпускане, релакс, разтоварване и т.н.

ПС. Я да пусна два линка, за улеснение на мен :D и за да се добие малко представа от евентуалните мераклии за риболов в Дойчланд :arrow:
Риболов в Германия за туристи

Това е едно интересно четиво
Относно втория линк.. Запознах се с Венко и Жоро (Боно и Суифти), изкарах курса, но поради преместване в ново жилище не можах да се подготвя добре за изпита и не го издържах... С един грешен отговор в повече....

Лек ден и нека силата бъде с вас :prayer:
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от delio-haidutin »

от втория линк ,част от четивото :
"
За да си купиш един от гореизброените кетапи ти е нужен билета който ти дават след успешно положен изпит. Всяко дружество определя ограниченията на улова и може да завиши предвидените от закона забрани за маломерна риба и периода през който рибата се размножава. Освен това дружествата определят и максиналния брой риби, които имаш право да вземеш от водоема. Това ще рече, че когато си за риба и хванеш 2 пастърви и 1 шаран си длъжен да ги вземеш ако това са условията на дружеството. За да не нарушиш закона си длъжен да извадиш рибите колкото се може по-бързо(за да не ги мъчиш горките хайванчета) и да ги убиеш с удар по главата който ги зашеметява и после да им прережеш артерията зад хрилете, за да изтече кръвта. След достигане на максималната бройка си длъжен да прекратиш риболова..."
и тука може да си направиш сдружения ,и тогава се изисква билет от ИАРА и билет от сдружението,но първия беше ,мисля с 50% намаление.
не е като тука ,да отидеш на платен паткарник ,да ти вземат минимум 30 лв за една гола поляна ,риба да не си вземеш ,пък и билет да имаш.
после разправяйте ,че българина бил месар :lol:

Красимир Атанасов написа:Свилен ти е написал,че си идва за месец и е бил за риба веднъж.
А пък ако ти толкова държиш да знаеш защо съм тук,ами ще ти кажа.

Само хайдутини останахте
Спри нацяло да се занимаваш с риболов,че ще добиеш язва.


няма значение ,дали е за месец ,за два или година ,след като давате много акъл какво са 25 лв ,отива плаща си годишен ,а не да прави сметки колко време ще пребивава.
а това какво ще получа ,не му мисли много.на частен като отида ,хич не мисля че съм бил без билет ,и някой щял да ми състави акт .много бързо ще падне в съда.
то се вижда кои сме "хайдутите" ,кои са "бизнесмените",и по скоро заради "бизнесмените " си там от колкото заради нещо друго
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от chirusa_bg »

Как се събирате все едни и същи в подобни теми...
Дельо, престани да подвеждаш хората.
Билета ти е нужен, за да упражняваш любителски риболов.
Къде, как и защо си е твоя работа.
Арендатора си е платил по съвсем друго направление и може съвсем други неща.
Примерите ти са безумни, за кой ли пореден път.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Красимир Атанасов »

Ех глава хайдушка слуша ли :mrgreen:
Ти си в Бг и всеки ден кръстосваш локвите,не си купуваш билет,а очакваш от мен да си купя годишен.......Защо :?:
25 лв са нищо в Швеция,също така са абсолютно нищо в Бг.
Искаш да ми кажеш,че ако утре дойдеш за седмица в Швеция,ще си платиш близо над 1000 евро билети,при условие,че си за седмица :?:
Следвам твоята логика :idea:
Миналата година си ходил два пъти за риба,какво толкова се палиш за цената на риболовния билет :?:
Плащали сте високи такси в Бг,плащате чушки :!:
Всичко да е толкова евтино,че чак не осъзнавате колко.
Ся,че това вземате малки заплати,прочети си поста по-горе за овцете и заколението.
Моя паркинг струва 35 евро на месец.
Навсякъде другаде се плаща за паркиране в зависимост от зоната между 1,5 и 3 евро на час.
Ако си паркирал,а не си платил,глобата ти е 100 евро,колата не я вдигат.
Не може да не си платиш веднага глобата защото след срока за плащане отиваш на съдия изпълнител и се сговнярваш отвсякъде.
Отделно всички улици в центъра са платени,една почитна обиколка,ей така да се разкараш ти струва около 10 евро,само за да минеш от там,отделно паркирането.
Та аз тука доза цръв ми е пет евро.
Ако тука можех да платя 12 евро и да ловя в цяла Швеция......ехаааааааааааааааааа :lol:
Тук стандартния билет,еквивалента на нашия в Бг струва 25 евро,като при закупуването му ти дават една легенда кои са местата на които ти разрешава въпросния билет.
На всички останали си има индивидуални правила и такси.
Та тъй,много се палиш,а покритие никакво.

Гледам,че много те интересува защо съм тук,ами ще ти кажа :mrgreen:
И със пари не ми харесва живота в Бг,защо ли....това вече няма да ти кажа защото не ме кефиш :lol:
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”