Нужен ли е билет за платен язовир ?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

tihomir_tsvetkov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 5:15 pm

Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от tihomir_tsvetkov »

Здравейте колеги, извинявам се предварително за предполагам тъпите въпроси, но просто не можах да намеря нужната ми информация.
С аверите решихме да идем за риба на язовир Леново (Асеновградско) и понеже не съм ходил за риба на платен язовир, не знам трябва ли ми риболовен билет или не. Четох из форумите но има доста противоречаща информация. Благодаря предварително за помощта :)

П.П. Ако някой е ходил на въпросния язовир, би ли ми казал каква е таксата и как става самото плащане?
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от rikitikitavi »

По закон си трябва билет.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от empar »

ДА!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
tihomir_tsvetkov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 5:15 pm

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от tihomir_tsvetkov »

Благодаря за инфото! :)
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от delio-haidutin »

rikitikitavi написа:По закон си трябва билет.
глупости,не ги подвеждайте ,да пълнят гушата на иараджиите.за сетен път се пръква подобна тема И е дискутирано многократно,ако водоема е взет по ЧЛ 25 ( за развъждане и отглеждане на аква култури) ,не е нужно да имаш билет,там ИАРА няма работа,контролира само дукоментацията и някакви си дневници които се изискват за отчетност.
ако е взет от сдружение по чл 11 само за стопанисване ,тогава трябва да имаш както от сдружението ,така и от ИАРА.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от empar »

На столичните пъстървови локви, които през зимата са пълни доста хора изгоряха, заради липса на билет. Кой както иска да го тъклува.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от delio-haidutin »

а на тая пъстървова локва ,ако отида и със съгласието на собственика си пусна една мрежа ,ще ме глобят ли.хайде да погледнем тогава от другата гледна точка
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от fozi073 »

Вчера за първи път ми искаха билет на частен язовир .... собственика ме провери , явно нещо ги натискат пък тях....не знам.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от empar »

delio-haidutin написа:а на тая пъстървова локва ,ако отида и със съгласието на собственика си пусна една мрежа ,ще ме глобят ли.хайде да погледнем тогава от другата гледна точка
Колега, цитирам реални случки от последните две зими. Има написани десетки актове. Без издадено разрешително за стопански риболов и точка в договора за наем, с цел развитие на аквакултури, дори и арендатора няма право да пуска мрежи! Като цяло коментара ти няма много общо с темата. Билет ТРЯБВА. Темата вече става излишна.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от delio-haidutin »

темата не е излишна ,а поражда много въпроси по закона за любителския риболов.значи за арендованите язовири ще искаме билет за риболов ,но със другите неща ,не може да се съобразяваме.там не е уточнено ,че забраната за нощен касае и тези водоеми ,както и броя на въдици ,забраната през размножителния период и куп други неща. стопанския риболов и това да си по чл 25 ,са коренно различни неща

Чл. 25. (1) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., бр. 59 от 2012 г.) Развъждането и отглеждането на риба и други водни организми и производството на носители на генетичен материал от хидробионти се осъществява от еднолични търговци и юридически лица, регистрирани в ИАРА.
прочети чл 27 ,какви са задълженията на тези по чл 25,никъде не е упоменато ,че или водоема ти е за спортен или любителски риболов ,или само за мрежосване.така ,че може спокойно хем такса да ти събира ,хем ,да си хвърля мрежите ,и хем наивниците да си купуват билет за риболов.ако един божи ден се конкретизират отделните неща ,по предназначение ,да се въведе една обща такса и от иара да дават на арендаторите някаква част ,тогава биха били в правото си да изискват билет и на частен водоем.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от SuperMario45 »

Страната с най-абсурдните закони. Нужно ли е да се коментира повече...
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Павел Три »

Добре де ,няма ли някой от ИАРА най -после да каже със сигурност трябва ли или не ? Или и на тях толкова им е ясно и всеки тълкува както му е изгодно. Ние само си говорим ,нека някой "отговорен другар " каже кое е правилно .
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Herkules »

На частен водоем помнете, че вие сте само гости там и нищо повече .
Билети искат само на държавните водоеми частника иска само пари(такси) и да се спазват неговите закони .
Всички частници си имат различни забрани и правила едни забраняват музиката други пиенето трети ловенето на риба.
Когато собственика каже:
- днес може да се лови със сто въдици и таксата е по 5 или 10 на въдица .
Тогава с билетите от иара може да си запалите барбекю на водоема .

Аз на държавен водоем ги гледам със 20 въдици и ми се фукат ,че продават улова и то пенсионери .
И ко кат има билет ... изгледах го и след 10 минути беше си събрал всичките въдици от реката и си тръгна .
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Красимир Атанасов »

До кога българина ще си търси оправдание да не си купи билет :?:
Или искате да ми кажете,че ходите само по-паткарници :?:
25 лв на година :shock: неограничен достъп до всички водоеми на страната.....25 лв :idea:
И все още има хора да търсят да ебнат дявола във въздуха.....
Абе купувайте си билети и стига с такива дребнави теми,баси.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от bobopeli »

Herkules написа: Тогава с билетите от иара може да си запалите барбекю на водоема .
Може,след това срещу два лева си вадите дубликат който е необходим дори и да ловите жаби на селската бара :D както и за арендовани водоеми :mrgreen:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”