Глоба за не попълнен риболовен билет??

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

mutagen
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Ное 06, 2016 9:50 pm

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от mutagen »

Ако бяха фантасмагории, нямаше да пускам темата ;) Сега не мога да търся всички неща на които съм попадал, но успях да намеря едно от тях. Поста е от 18-ти април 2012, но ще копирам само въпросната част от него, без да споменавам името на автора:

"Ставал съм и свидетел, как един дядо спря джипа и ги пита не видяхте ли онези там дето минахте покрай тях , че търмъчат. Органите слязоха от джипа и му написаха акт задето не си е записал излета в билета.
Така че ако не си попълните билета, пак сте бракониери."

И да, отидох в офиса на иара, там където си извадих билета, и не можаха да ми отговорят на въпроса, от там ме прехвърлиха на по горно място, където хората бяха още по незапознато по този въпрос :)
Здравейте, аз съм млад, красив, финансово подсигурен, с добро чувство за хумор, не пия, не пуша, не употребявам наркотици и никога не посягам на жени... Търся да закупя бензинова помпа за Голф3.
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от firepd69 »

mutagen написа:Ако бяха фантасмагории, нямаше да пускам темата ;) Сега не мога да търся всички неща на които съм попадал, но успях да намеря едно от тях. Поста е от 18-ти април 2012, но ще копирам само въпросната част от него, без да споменавам името на автора:

"Ставал съм и свидетел, как един дядо спря джипа и ги пита не видяхте ли онези там дето минахте покрай тях , че търмъчат. Органите слязоха от джипа и му написаха акт задето не си е записал излета в билета.
Така че ако не си попълните билета, пак сте бракониери."

И да, отидох в офиса на иара, там където си извадих билета, и не можаха да ми отговорят на въпроса, от там ме прехвърлиха на по горно място, където хората бяха още по незапознато по този въпрос :)
Абе пич, проблемът ти е , е , че не четеш а бързаш като пърле пред майка както правят огромна част от съфорумците :!: Написал съм ти алгоритъма :!: И стига с тези фантасмагории и измишлиотини :!: Къде , какво и с кой станало нещо :shock: Проблемът ти май ти е психически :!: Вземи пиши на лични например на мренката - дай да направим съвместен риболов на Струма, куца ми например алайския риболов.Попитай го какво кърка, вземи му от любимото питие и така. Ако не кърка вземи кафе, цигарки и те така.На връщане със спестените кинти ако не дадеш рушвет на ИАРА дайги на некоя мастия на околовръстното да ти направи свирка с гълтане за наше здраве и твое удоволствие :!: Е те тва е живота и риболова :D А пък ти си тръгнал да се занимаваш с простотии и дивотии :mrgreen: Вземи се в ръце и престани да си фантазираш глюпости :!: Анадъмно :?: Айде стига толкова за днес , че налях достатъчно количество джибри в главата си :!:
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от sara2 »

Колега mutagen, ти сигурно не си чувал приказката: "С каски или без каски?". Колегите много ясно ти написаха какво следва. :lol:
Аватар
gotzyss
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 5:40 pm

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от gotzyss »

mutagen написа:gotzyss, какъв точно беше вашия случай? Кога мина проверката? по време на излета ви, или когато събирахте такъма? Бяхте ли задържали риба? Та освен предишния въпрос (всеки излет ли се вписва, или само когато задържаме улова ) възниква още един, ако проверката е била по време на излета, и имаме задържан улов, това означава ли че трябва да вписвам нов ред за всяка уловена риба, така че когато и да минат всичко да е записано?


Много се влошават нещата за нас! а ние седим и си траем! Излиза че покритите и неизвестни неща за които можем да отнесем актове+конфискация на всичко налично са много! Поредното нещо за което научих е нивото на водоема. Оказа се че има санкции за риболов при ниско ниво на водоема. Значи трябва по някакъв начин да намираме достоверно инфо за долната граница на нивата на всеки водоем, а как ще се съобразяваме на момента дали е под или над тази граница, не ми ражда главата! Излиза че когато ходя за риба, със себе си трябва да водя добър юрист плюс цял набор от различни специалисти, и дори и тогава няма гаранция, че няма да изровят нещо за което да ме санкционират!!!!

Нали риболова беше един много хубав спорт, предимно за удоволствие и спокойствие? А какво ни направиха тия? Как може да седим и да си траем?
По време на риболов ме провериха.Провериха и живарника.Трябваше само дата и водоем да съм попълнил.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от lozzy.68 »

Нека ме проверяват ,всеки ден и то по два пъти!!! :lol:
Изображение1581.jpg
,Ако могат да четат.....
Изображение1582.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от Павел Иванов »

Пичове , идеите да се попълват датите на излетите и улова са две . Първата е основно статистическа и е заложена още от татово време , евентуално да се определи в кой гьол каква риба се върти . Втората която си е силно наболяла , да не може бай хуй да каже , че е от десет дни на гьола и за туй има тридесе кила риба у чувала след като е попълнил преко сили днеска :idea: Ако не задържате никаква риба и живарника ви е празен или изобщо не ползвате такъв , тая клауза може да ви е през онъз раута щото не се наблега на нея , ама ако е пълно багажничето + чувалче , две за зор заман , вече си е друга раута .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от lozzy.68 »

Попълването на ,билета,за мен има и още един плюс! Например мога,да ти кажа,на днешна дата,къде какво съм ловил ,преди 1,2,3,4.....и тн...години ! :D Естествено ,ако ги пазиш де :wink: Въпреки, че новите билети и за това не стават за жалост! Ще си ги веем,като лайнян вестник из драки и твае .За 2017 могат да бъдат с размер на автобусен билет но ,кво да се прави,формат А4 им е вече скъп! Наслука на всички и весели празници! :drinkers:
mutagen
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Ное 06, 2016 9:50 pm

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от mutagen »

То хубаво чрез нас да "следят" наличието на рибата ако всичко беше наред, но.......... Абе бракониерите обезрибиха цялата страна с мрежи, бомби, ток и отрови, а тия тръгнали чрез нашите билети да следят рибната популация! Павеле, благодаря за включването и ме извини за тона, въпреки че не беше насочен към теб.

Не е лоша идеята да си водя лична статистика кога, къде и какво съм хващал, но не и да ме задължават да го правя, и да ме заплашват с глоба и конфискация на въдицата и всичко що е за риболов из раницата и колата ми!

Днес се отбих за около час на Марица. Хванах много готина щукичка 52см., и си е пуснах обратно. Датата на излета, както и рибата не ги записах, и от сега нататък не смятам и да го правя!

На слука и весели празници на всички колеги :) :drinkers:
Здравейте, аз съм млад, красив, финансово подсигурен, с добро чувство за хумор, не пия, не пуша, не употребявам наркотици и никога не посягам на жени... Търся да закупя бензинова помпа за Голф3.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от lusienn »

IMG_20161221_200927.jpg
Мен последно Павката ме провери.

На Искър,с Боби се познаваме от зарибяванията ,та кво да ми разписва,като
Знае че качествена риба пускаме едни и същи.
Статистиката я има в форума,
Бех хванах,пуснах,изпържих и си тръгнах доволен.
С тия ,А-4 формат,като го прегъна
И едвам се събира в документите.

Риболовен не ме е проверявал от 1994 година,последно на Яз.Доспат беше,


Кога изпуснаха някаква сладка с бройлерна пъстърва,хванах 2 и ги пуснах
В язовира обратно.
Полетата за вписване на излетите са 25
Аз ходя по често.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от mrenka »

firepd69 написа:На връщане със спестените кинти ако не дадеш рушвет на ИАРА дайги на некоя мастия на околовръстното да ти направи свирка с гълтане за наше здраве и твое удоволствие :!: Е те тва е живота и риболова :D
Колега, голем си :)
А ако си от пожарната, още повече.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от lozzy.68 »

Темата се спами!!! Нека,разграничим,риболовни билети и секс бележничета!!! :lol:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от lusienn »

Аз ги карам по спомен,излетите.
А секс излетите,са тайна. :D
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от Don4o_62 »

Павел Иванов написа:Втората която си е силно наболяла , да не може бай хуй да каже , че е от десет дни на гьола и за туй има тридесе кила риба у чувала след като е попълнил преко сили днеска :idea: Ако не задържате никаква риба и живарника ви е празен или изобщо не ползвате такъв , тая клауза може да ви е през онъз раута щото не се наблега на нея , ама ако е пълно багажничето + чувалче , две за зор заман , вече си е друга раута .
ей това го зададох като въпрос на едни шмиргели на Тракиец лятото,имаха 3 шарана по 10 кг. на въжета,отделно 2 живарника пълни с по малки шарани,сметката е ясна колко кила риба имаха :wink: , та ги питам пишете ли в билетите, нали знаете че по 3 кг. риба е разрешено за деня,единия вика,че аз може да съм тук от 1 мес.,но че всеки ден трябва да отразява излета в билета,нещо в кухата му лейка не му светна :lol: ,та това лято може интересна дискусия да се проведе от колегите дето проверяват за мрежи и колегите дето са по един месец там :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Preacher
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Окт 20, 2016 8:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от Preacher »

А как стоят нещата за частен водоем където ти вземат такса? Имат ли право от ИАРА да те проверят и да те глобят?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Глоба за не попълнен риболовен билет??

Мнение от Павел Иванов »

На частен нямат но на арендован имат .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”