Кълве ли рибата при дъжд?

Всичко за времето, и доколко то помага или пречи на риболова.

Модератор: Кърцата

chanio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 830
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 8:34 pm
Местоположение: Plovdiv BG,Muenster DE

Re: Кълве ли рибата при дъжд?

Мнение от chanio »

Дъжд и вятър свалят рибата на долу :smt023 При кофти време кълвят предимно по-едри рибоци.Поне на мен така ми е казвано,пък и така ми се струва :D
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: Кълве ли рибата при дъжд?

Мнение от kmap »

Онзи ден(събота) бях на язовир Безден.Докато беше много слънчево и топло се ловяха дребни червеноперчици.По обяд заваля за около 20 минути и след като спря излязоха много добри едри червеноперки.Според мен поне дребните риби(уклей,червеноперка,бабушкаи т.н.) предпочитат дъждовно време,от колкото жега.
Flirtadjiika
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:13 am

Re: Кълве ли рибата при дъжд?

Мнение от Flirtadjiika »

Дъжд.....виелици.......сняг......зависи как си се настроил :wink:
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Кълве ли рибата при дъжд?

Мнение от Диканаров »

Най-добрият риболов на бяла риба съм правил на тежко, на жив оклей при постоянно ръмене, без гърмотевици. :!:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Margatyna
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 3:41 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Re: Кълве ли рибата при дъжд?

Мнение от Margatyna »

Диканаров написа:Най-добрият риболов на бяла риба съм правил на тежко, на жив оклей при постоянно ръмене, без гърмотевици. :!:

и аз улових най-големия си рибок в дъждовно време....беше едно променливо, но по-скоро дъждовно, ту засилващо се-ту затихващо ромолене....а аз това време най-го обичам-няма народ, няма навалица.....
пък и на мен ми бе едно дъждовно в душата....дали рибите усещат-не знам...сърцебиене ли чуват...изобщо чуват ли? :shock: .... Беше скоро след като научих,че майка има злокачествен тумор... имах нужда да съм сред природата и сметнах за добра поличба, че в река, която носи името "Надежда" хванах риба по онова дъждовно време...

Изображение
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Кълве ли рибата при дъжд?

Мнение от jorro11 »

По мои наблюдения по време на дъжд рибата намалява активноста си.Особено впечатление ми прави това, когато ловя на спининг,тогава ако кълването е било що-годе добро по време на дъжда намаля или спира и след него е особено активно.Най-добрите си излети съм направил преди идването на големи дъждове и след като вече е валяло.
lz1igr
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 625
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 7:56 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Кълве ли рибата при дъжд?

Мнение от lz1igr »

Бяхме н Сушица с жената,на устието на язовира.Изненада ни буря,с обилен дъжд.Около 1час,не можеше да се излезе изпод чадъра.Като спря,от трите дънни,две бяха скъсани,а третата още опъваше-каракуда,над килограм.Че като се почна-8 такива,за около час.Прибрахме се мокри,ама доволни.
Аватар
valtaxi
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 9:51 am
Местоположение: Пловдив

Re: Кълве ли рибата при дъжд?

Мнение от valtaxi »

Дъждът вкарва във водата кислород и рибата тръгва да играе,затова по време на дъжд и особенно след дъжд се хваща много риба. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Времето и риболова”