Влияние на луната

Всичко за времето, и доколко то помага или пречи на риболова.

Модератор: Кърцата

bai anton
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 3:50 pm

Re: Влияние на луната

Мнение от bai anton »

колеги това е мое мнение но съм го забелязал многократно най важното за успешен риболов е мястото и подходящата стръв само разликата е че в лоши метеорологични условия ще хванете примерно 5 каракуди а при добри условия 30 каракуди така че риболов винаги има независимо от времето важно е мястото и стръвта е разбира се това е мое мнение и не искам да споря и засягам никои от вас
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Влияние на луната

Мнение от дядо тричко »

На водоемите където съм ловил шарани, през светлата част на деня, по време на пълнолуние когато луната е свети в по голямата част на нощта съм оставал винаги капо. Мисля че това се е случва, защото шарана използва ярката светлина на луна и се храни постоянно. Така че на сутринта е уморен и наситен. През светлите нощи шарана се изкушава да приближи брега и опита различни лакомства. Но и най малкият шум може да го изплаши, а светлината на луната му е достатъчна за да разграничи силуетите на брега така че е нащрек. Когато нощта е мрачна той просто заспива, и на сутринта и през деня е отпочинал и гладен. Това не означава че през нощта не кълве. Нали знаете когато нещо не ни върви винаги намираме причина, и тя не е никога в нас, но дали е истина не знам. Защото и да не е пълнолуние пак можем да останем капо. Дали защото рибата е отишла на други места, или е престанала да се храни не може да се каже. Всичко е спекулация и точно това прави всеки излет неповторим. На водоема може да се сучи всичко, но никога това което сме очаквали.
Публикувай отговор

Обратно към “Времето и риболова”