Къде е рибата?

Всичко за времето, и доколко то помага или пречи на риболова.

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
FaLLeN69
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:44 pm

Къде е рибата?

Мнение от FaLLeN69 »

Сава въпрос за шарана в нашия язовир той е средно голям скоро правиха хижа и рибата е стресирана от шума но минаха 4 месеца и отново въдиците танцуват но има и големи затишия като тези дни като ходих .Възможно ли е рибата да е към по тихите води където много рядко има хора или се вдига шум. При положението че нали имаше 1-2 рибаря които бяха там но и при тях кълвеше като при нас.И когато има кръгове над водата това значи че има риба нали (ако не какво означават) ? Тогава забелязах към 17ч имаше много водни кръгове към отдалечената част на язовира дето рядко има хора.Ние ловихме там където хранят рибата но нямаше почти никакви кръгове. Може те ли да ми препоръчате на кое от двете места е по добре да се лови.И ако може ми напишете някоя захранка от която вие сте доволни която да привлече рибата в района. Хранят е с фураж за пилета и на Ярмата кълве като сам на пружина но мисля че рибата не и олавя миризмата в водата.
murade
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 12:50 pm
Обратна връзка:

Re: Къде е рибата?

Мнение от murade »

къде е тоз язовир
Аватар
mantaray
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 1:14 pm
Местоположение: Бургас

Re: Къде е рибата?

Мнение от mantaray »

murade написа:къде е тоз язовир
Ти "изби" рибата,бе пич :axe: :lol:
Ars longa, vita brevis
FaLLeN69
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:44 pm

Re: Къде е рибата?

Мнение от FaLLeN69 »

в средец област бургас
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Къде е рибата?

Мнение от elanmorin »

Зависи, ние където ходим да ловим по принцип, много зависи от сезона и от мястото.
Например има едно място къде червеноперата се скъсва, иначе в целото езеро да обикаляш много слабо.
Но и шарани има та затова и се включвам. По принцип ги знам, че се въртят около тръстика, ако има. Особено пък ако водата е паднала ходят навътре, и по до брега много трудно да се хване шаран.
Обаче както е ясно зависи от мястото най-вече не знам на какво място ловиш.
И разбира се захранката си е важна. Но и съм забелязал, че на различни места на различно се пускат, та така.
п.с. Със сигурност ми се струва, че ако ходиш периодично да захранваш едно и също място след време, рибата ще се научи да ходи там.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Къде е рибата?

Мнение от rikitikitavi »

Където има най-много кръгове,там и най-много риба има в момента.За захранката си малко в грешка -попрочети малко да си я разбереш. Теми много.Имай в предвид-рибата не обича шума.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Времето и риболова”