Влияе ли земетресението на риболова?

Всичко за времето, и доколко то помага или пречи на риболова.

Модератор: Кърцата

HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Влияе ли земетресението на риболова?

Мнение от HAZART »

Снощи е имало земетресение на територията на страната.Нека колегите споделят имали коренна разлика в резултатите между днешния и предишните излети.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Сега не,но при предното силно земетресение ,на следващия ден на 4-та буна по плажа буквално се стъпваше върху каята.Всичката беше излязла на брега.Може и други колеги от Варна да се сетят за този случай.
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

Мисля че влияе , защото се знае как животните усещат земетресението преди да започне , същото е и с рибите , сигурно им се отразява по някакъв начин за да не кълват .
Дали всичко това е вярно не знам , но да ви кажа , понеже имам в къщи куче , живея на 8 -я етаж и земетресенията ги "усещаме"по - здраво , на едно такова преди 3 години моето куче вместо да ни предупреди по рано , както казват , то се разлая чак като изпопадаха и се счупиха чашите от секцията ... от тогава съм му намалил "дажбата"и не му давам да стане по - голямо от две кила и половина !
Та и за рибите , поне знаем защо не иска , а в риболова е най - важно да откриеш причината поради която не кълве...!
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Днес ми беше доста слаб риболова в сравнение с предходните дни
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Мнение от AL KAPONE »

:lol: Само да вметна, че држава като Япония се изхранва от рибни колтури, менюто им е над 80% свързано с рибата и спасителните им служби нещо като (работата на Съпуна) са длъжни всяка сутрин да изваждат информация за земетръсите на рибните пристанища! Демек ако е имало .... корабите почиват ....... това го гледах по Дискавъри и мисля че е повече от ясно че има влияние :lol: Джапанягите ако не знаят дето ги тресе всяка седмица ......... :idea:
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Предните два дни все поизлъгвах по нещичко,но днес ПЪЛНО КАПО от всякъде.Не знам дали я обзема предземтръсна треска,но следземетръсно безразличие определено!
Ама и аз колко съм кух! Обади се там на колегите в Япония,поразпитай и чак тогава хващай язовира! :idea:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Тони 72
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 6:20 pm
Местоположение: Смолян

Мнение от Тони 72 »

Неедкократно съм се обехдавал,че заметръсенията оказват негативно влияние върху рибата.Преди няколко месеца хващахме добра риба на нулата на яз.Кърджали и около 3 заса изведнъж спря да кълве. Спряло е не само при нас но и навсякъде(на Студен кладенец,Въча,Доспат...).Вечерта научихме,че по същото време е имало трус с епицентър в Родопите.
Наслука!
fider
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 7:45 pm
Местоположение: софия

Мнение от fider »

след земетресение направихме капо на частен микро язовир бъкан с шаран 24 часа нищо собвственика каза че това не е било никога.
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве.
Аватар
Mitak
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 2:55 pm
Местоположение: Дупница

Мнение от Mitak »

баничката написа:Аз една седмица преди земетресение не ходя за риба. :smt026 :smt040 :smt033

:lol: как разбираш една седмица по-рано??? Ти си гений до сега в света няма човек който да каже кога точно ще има земетресение... Има цяла наука която се занимава с това и още до никаде не са стигнали а ти разбираш една седмица по-рано... браво.. трябва да докажеш дарбата си и ще изкарваш много пари... :lol:


а че рибата усеща то е ясно... преди всеки трус има по леки вибрации на които животните реагират така е не само при земетресения но и при други природни бедствия... А японските рибари влизат в морето след земетресение защото рибата е леко дезориентирана и по-лесно влиза в мрежите им :lol:
Изображение
vladoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 9:41 pm
Местоположение: Mонтана
Обратна връзка:

Мнение от vladoto »

След земетресение не кълве.И няколко дни след това резултатите са лоши.Дори трусовете да са извън страната и у нас да се е усетило съвсем слабо рибите спират да се хранят-яз.Огоста.То пък на нашия гьол от какво ли не спира :idea: :(
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: Влияе ли земетресението на риболова?

Мнение от Николай Неделков »

chestarfield написа:Нали се се оправдаваме след слаб риболов, я че луната била еди каква си, я че налягането било ниско-високо,или пък е имало земетресение.Понеже след цяла седмица риболов 5 от 7 дена на един и същ водоем на едно и също място, вадене на добри каракуди и на някое друго шаранче вчера и днеска тотално незимане на рибата нито играене, водата е бизтра и се вижда че рибата е там.Та затова питам какви впечатления имате вие колко време ще влияе това голямо земетресене в Италия понеже трусовето продължават и в Пловдив се е осетило даже.
Хаиде на коментарите че утри пак сам на линия и ма сърбат ръцете. :D
П.П То имало прясна тема ама кои да е види сори>



monilom написа:Ей сега ще ти обясна!Значи земетресениято са съпровождани от магнитни вълни който взавесимост от магнинута му са силни или слаби разпространени на далече или на близко.Та още щом чух за земетресението и на другия ден се разбрахме да ходим за риба отменихме го веднага щото се знаеше резултата.На 2-я ден след земетресението ходихме и си беше чисто капо само със едно попче от моя страна.Миналото лято ако си спомняте имаше някакво силно земетресение но не помня къде беше някъде 5 по скалата на Рихтер.След него на следващия ден капо след 3 дни пак абсилютно капо.6 дни след земетресението пак бяхме за риба и имаше малко размърдане.После спряхме за 5 дни и на 11 ден след земетресението до колкото не ме лъже паметта имаше риби.Това сичко се случва миналото лято юни-юли.Та съдейки по това земетресение няма да ходя за риба в близката седмица.Дано да съм ви бил полезен.Това не еднократно сме го пробвали със земетресенията и до сега няма нито веднъж да сме хванали след някое независимо колко голямо е било.А също така има влияние и атмосферното налягане обаче един стар дунавски майстор не иска да ми разкаже. :lol:
Наслука!




наблюдател написа:Тва за земетресенията и вървежа сигурно е вярно, щото колеги, дето ходят често на яз.Кърджали, и редовно си фатат, се оплакват, че след трусовете е спрял да взема дори уклея. Тъй че ще изчакаме да се успокои земята, па тогаз ще пробваме.



MITKO70 написа:Сеизмолозите казват/а нали те са спецове в тази област/,че земетресението в Италия е на друга плоча и няма общо с нас,а и са доста километри.И съм склонен да вярвам ,рибата си вървеше понеделник-сряда на яз.Искър.Но,сега чета колеги се оплакват от там ,че неще,което ме навежда на мисълта , заметресението влияе на рибата определено,когато е по-близо,като това в Кърджали.




monilom написа:Ама то не е дали ще го усетим ние.Ако ще да е и във Бразилия ама като е примерно 7.8 по Рихтер рибата ще го усети.Пак повтарям рибата не усеща вибра;ии или нещо подобно във водата.Тя усеща магнитните вълни и полето което предава земетресението.Щото ако сте учили по физика земята е най-големият магнит в света! :lol: :wink:
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
mallik
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Май 02, 2010 5:53 pm

Re: Влияе ли земетресението на риболова?

Мнение от mallik »

има разбира се когато има земетресение рибата се плаши ляга на дъното и не се храни което всъщност означава че не кълве аз така ходих след предпоследното земетресе и хванах само настинка и една лакума слънчавка.......наслука
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: Влияе ли земетресението на риболова?

Мнение от fn1p »

Мъчи ме един въпрос,ясно е,че земетресенията влияят на рибата,но как точно им въздейства ?
Изображение Изображение
parsee
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 10:40 am

Re: Влияе ли земетресението на риболова?

Мнение от parsee »

ами как да и въздействат , като я раздруса и се наплашва :D :D
bai anton
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 3:50 pm

Re: Влияе ли земетресението на риболова?

Мнение от bai anton »

влияе и то много ако отидете за риба след земетръс резултата е равен приблизително на 0
Публикувай отговор

Обратно към “Времето и риболова”