златисто-червена каракуда

Всичко за рибите.Външни белези,хранене,ареал на отделните видове.

Модератор: emo vasilev

Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от naskobo »

alankulu1987 написа:баща ми е разправял,че такива каракуди на времето са били често срещани! Около нашето село ( пловдивско ):P
Toчно така беше :ANAL: Моето детство(около 1970 -80 г) премина по каналите и микроязовирите в района Калояново-Граф Игнатиево- Чернозем и не бяха рядкост такива каракуди
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
qvor_19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Окт 31, 2007 1:28 pm

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от qvor_19 »

Със сигурност там ще има и Кои.Дано следващия път извадиш и някой пъстър голям японски шаран.Наслука!
Аватар
Trias
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1064
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:36 am
Местоположение: София

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от Trias »

-Тони- написа:Всъщност това е култивирана сребриста каракуда (златна рибка) carassius auratus auratus. Сребристата каракуда (таранка)carassius auratus gibelio не е местен вид, но е по често срещаната у нас от местната златистата каракуда Carassius carassius. Дошла е от далечния изток заедно с някои селектирани форми.
Тони , няма спор по въпроса , само да споделя още нещо за разликата между сребриста и златиста каракуда, освен цвета , което е без значение ! Това , че се нарича "златиста" или "сребриста" не е начин за разпознаване ! :) По-скоро има значение , къде са уловени - в язовирите със сигурност са "сребристи" каракудите, а по блатата може и от вида "златисти" да са :!: Лично аз ги отдиференцирам по следния начин :arrow:
1.Ако са от язовирите с национално значение , значи са "сребристи" :idea:
2. Ако са от по-малките водоеми па са "сребристи " , щото като ги пресушат, като им кефне , освен прелетните птици , да речем патките , няма какво да транспортира хайвера им по естествен път :idea:
3. А най-сигурния начин ,за да разберете какъв вид е каракудата , която сте хванали е дактилния ,т.е. ако Ви убоцка е от вида Сребриста каракуда , ако гръбната и перка е мека и не боцка е от средновековния български правид Златиста каракуда :P
jivko.min
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 7:38 pm
Местоположение: Сливен/Лариса/Гьрция

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от jivko.min »

A знаете ли 4е златистата каракуда достига тегло до 4 кг :?: :!: :drinkers:
Румен Рудев

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от Румен Рудев »

Червена каракуда има пусната в президентското езеро от преди 30-40г , но за жалост е намаляла драстично ( поради фактора - мангал ) .
jivko.min
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 7:38 pm
Местоположение: Сливен/Лариса/Гьрция

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от jivko.min »

Да.сигурен съм .4eтоx го в някакъв саит но не си спомням във кои,и къде :?: :drinkers:
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от С.Върбанов »

Посещавал съм въпросното езерце , но нямаше вода . За сметка на водата имаше баба меца с 2 малки - добре ,че бяха на другия бряг :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
jivko.min
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 7:38 pm
Местоположение: Сливен/Лариса/Гьрция

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от jivko.min »

Да.току що го намериx. Рибите в България.4eтвърта страница.Даже има снимка на най голямата уловена златиста каракуда.която е 7кг и е изклю4ение :roll: :drinkers: Говорим за златиста каракуда.а не за 4ервена :!:
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от С.Върбанов »

Червена е другото име на златната каракуда :wink: защото корема и в повечето случаи е с червен цвят .
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
petko_dimitrov_81
фен клуб-скобар
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 9:58 pm
Местоположение: Yambol BG

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от petko_dimitrov_81 »

И аз съм ловил някога такава рибка(преди 4-5 години) но ми се стори странна,никога до преди този момент , не бях виждал такава риба !!! Дано са се развъдили , все пак са минали доста години !!! Поздрави за слуката колега :)
ИзображениеНяма големи и малки...Има хванати и изтървани !!!
xey123
фен клуб-скобар
Мнения: 379
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 5:14 pm

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от xey123 »

Днес и аз хванах една такава рибка. Хванах я на едно езерце.
Изпуснатата риба е най-голяма Изображение Изображение
Aemilivs
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2012 6:57 pm
Местоположение: Плевен

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от Aemilivs »

Като малък на един водоем ( помня само, че беше някъде около Тетевен- Ябланица) помня ловехме и златисти и червени и черни и петнисти ... много са интересни :) не съм виждал повече такива.
МКисов
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 1:46 pm

Re: златисто-червена каракуда

Мнение от МКисов »

Колеги от куде мога да се намеря такава риба???
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите по света и у нас”