Морски риболов в Черна Гора

Всичко за рибите.Външни белези,хранене,ареал на отделните видове.

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
Smokey
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 551
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 9:32 am
Местоположение: София

Морски риболов в Черна Гора

Мнение от Smokey »

Здравейте,

предстои ми 1 седмица в Черна Гора изпълнена с много различни занятия и няма как де не проверя какви риби има в Адриатическото море. Търсих в нета относно закон и билети за риболов по морето в Черна Гора, но не открих нищо съществено освен: "Quantity of fish caught in sport-recreational fishing at the level of the state is not limited."

Та можете ли да ми кажете:
1. Имам ли нужда от риболовен билет за морето?
2. Какви риби да търся там и на какво? Ще съм от брега, нямам да нося лодки и прочее, като ще наблягам на воблери и кастмастери.
3. Също така ще се гмуркам, но без харпун, има ли опасни риби / таралежи от които да се пазя?

Поздрави!
Изображение
За да не останем повече рибари отколкото риби в България: Kiss 'n Release!
http://www.youtube.com/watch?v=66sGSTZD ... _1UPUjx2SI
pavelpaolo
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 5:10 pm

Re: Морски риболов в Черна Гора

Мнение от pavelpaolo »

Здрвей колега,от брега не е необходим билет. Излизат предимно морски кефали.Там се носят легенди за акули, но се съмнявам да се приближават толкова близо. Морето е адски чисто. Аз съм ходил поне 15-20 пъти, обиколил съм цялото крайбрежие чак до Италия и не съм срещал морски таралежи.дано съм ти бил полезен. Приятно изкарване на това невероятно място.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Морски риболов в Черна Гора

Мнение от starcho »

Адриатика е по спокен от нашето море,има повече видове и за гмуркане е чисто и с добра видимост,но най-добре питай местните,кефалите не са от вкусните риби има къде по-добри за вкусовите ти разбирания.Тоя иво дето ти е писал е келеш дето се ебава,на морския го усетихме.
clockgor
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Май 15, 2017 3:11 pm

Морски риболов в Черна Гора

Мнение от clockgor »

до кога е забраната за риболов в морски и сладководни води
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите по света и у нас”