Особен вид риба.

Всичко за рибите.Външни белези,хранене,ареал на отделните видове.

Модератор: emo vasilev

jordan_fena
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 294
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:09 am
Местоположение: Дряново

Re: Особен вид риба.

Мнение от jordan_fena »

по нашия край им викат блатна пъстърва :D
а на село - пръскач :lol: :lol: :lol:
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Особен вид риба.

Мнение от stefan4etoo »

И аз ги знам като пръскачи,и шарана доволно си ги хапва :wink:
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Особен вид риба.

Мнение от pachosz »

jordan_fena написа:по нашия край им викат блатна пъстърва :D
а на село - пръскач :lol: :lol: :lol:
блатната пъстърва е лин, колега. Тя е друга бира ;)
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Особен вид риба.

Мнение от piso »

Аз съм хаващал такава за стръв по Хасково.Чсто си кубинка (гамбуз) и по главата има малки бели бодилчета,май за това става въпрос.
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Особен вид риба.

Мнение от shturetc »

Mииии,мосюто,дето е разкатало мамата на Анибал (за Сципион Африкански говоря :wink: ) е прав отвсякъде!
Върбанов,те туй е името на рибето,с което се бъркаш дори ти :D ...Ядат го всите хищни риби по водоемите ни(където го има).Ма'ат го дори и вегетарианците-шарани.Ядат го и морските хищници,когато псевдоразбората им бъде поднесена(вЕрно похват,забранен от закона :oops: )....
А показаната на няколко фотоса бодливка е...друга бира.Сега научавам,че е в Червената книга,но....ако някой иска да си има такваз в аквариума .... на канала АЯ (връзката между Вая и Черно море) таквиз излизат,дет се вика,милиони :wink:
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Особен вид риба.

Мнение от С.Върбанов »

Знам му истинското име - няколко теми е имало за същото рибе :wink: Но по нашия край си му викаме гамбуз и така ще си му викам докато съм жив :drinkers:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Особен вид риба.

Мнение от shturetc »

С.Върбанов написа:Знам му истинското име - няколко теми е имало за същото рибе :wink: Но по нашия край си му викаме гамбуз и така ще си му викам докато съм жив :drinkers:
И ти си прав :lol: 'Дет' се вика и шаран да му викат нейде на псевдоразбора все ще са прави местните!? :drinkers: :drinkers: :drinkers:

Все пак,лъжегамбуз би било по-правилното наименование на това рибЕ,ама....я да си ходя в морския раздел :wink: :partyman:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Особен вид риба.

Мнение от sapuna »

Псевдоразбора / Кубинка /Папур
Има други такива теми!
Местя в правилния раздел!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
mb4life
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 9:59 pm

Re: Особен вид риба.

Мнение от mb4life »

при нас им виакт Гамбузи шиповете излизат само при възрастните индивиди с размер над 8-9 см
КОГАТО ПРАВОТО СЕ ПРЕВЪРНЕ В БЕЗПРАВИЕ , НАСИЛИЕТО Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Особен вид риба.

Мнение от sapuna »

Пак старата песен ... Гамбузия е съвсем различен вид рибка!Къде и как се нарича е съвсем друго нещо!Не е важно как и викат ,а точно коя е!Ако продължавате в този ред ще има още няколко такива теми в бъдеще!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Особен вид риба.

Мнение от BEAR12 »

piso написа:Аз съм хаващал такава за стръв по Хасково.Чсто си кубинка (гамбуз) и по главата има малки бели бодилчета,май за това става въпрос.
Аз съм точно от там.И затова пуснах въпроса.Хващах ги на един много готин язовир дето не ходи почти никой,поне тогава.Сега незнам как е ама смятам като се прибера да отида да видя как е хавата.И имаше и много гъби в гората общо взето беше си много яко там.
andreysHar
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 9:24 am

Особен вид риба

Мнение от andreysHar »

Веско никога не говори напразно и не поставя въпросите току-така. След като тази тупалка е уловена в река, дали да бъде върната, ако във въпросната река се въди и балканка??? Дали трябва да се върне една такава риба, която може би е избягала от близкия развъдник??? Аз лично не мога да дам еднозначен отговор, но това, че усилията на Владо предизвикват такива размишления, говори колко е полезно стореното от него.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Особен вид риба

Мнение от icefire »

andreysHar написа:Веско никога не говори напразно и не поставя въпросите току-така. След като тази тупалка е уловена в река, дали да бъде върната, ако във въпросната река се въди и балканка??? Дали трябва да се върне една такава риба, която може би е избягала от близкия развъдник??? Аз лично не мога да дам еднозначен отговор, но това, че усилията на Владо предизвикват такива размишления, говори колко е полезно стореното от него.
Колега , прощавай но нищо не ти се разбира !!! .. повдигаш кокалите на някаква стара тема , по която е писано за последно преди 5 години ... Аз лично не виждам , к'ъв е тоя голям напън заради някаква си кубинка !? Викат и кубинка защото като се хване - откачаш от куката и я мачкаш с кубинките !!! :) А пък ако желаеме темата да стане интересна ... някой да каже че това е сьомгова-кубинка ..
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите по света и у нас”