Забрана за риболов в Германия.

Всичко за рибите.Външни белези,хранене,ареал на отделните видове.

Модератор: emo vasilev

saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Забрана за риболов в Германия.

Мнение от saksi »

На девети май ще ходя в Германия,Инголщат.
Има ли някаква забрана по това време за риболов там.
И така и не разбрах от темите по долу ,какви разрешителни трябват там.
Явно за всяка област е различно.
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от Красимир Атанасов »

Пиши на ТРАПЕРА!
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от MITKO70 »

Борка,там на място ще научиш най-добре :wink: Отиваш в сърцето на AUDI :wink: :D
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
assv
фен клуб-скобар
Мнения: 369
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:32 pm
Местоположение: Троян

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от assv »

Във всеки район е различно...в повечето се кара курс за да ти извадят билет...в други райони трябва да станеш член на местния клуб,а след като станеш член ти определят район от около.един декар който си длъжен да почистваш и опазваш в продължение на година
Най-голямата риба е изпуснатата
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от chirusa_bg »

Може да е от полза.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 14&t=49869" onclick="window.open(this.href);return false;
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от Тедо »

Германия е може би най-сложното място за риболов, а има и доста сложни правила как да се отнасяш към рибите... Не знам за "гости" дали има по-облекчен режим...
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от Hills »

За Германия си приготви 5000 евро глоба толкова срува риболова за чужденци :wink: !
Иначе тримесечен курс на обучение за рибар струва 380 евро но това не означава че ще
го вземеш ей така ...
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от Dimy »

Така аз съм в Германия от 20 дена , като цяло ми искат билет от бг за да ми издадат тук , сега ще пробвам с легализиране на билета и ще видя какво ще стане . Малко е по шантаво ,че аз съм на остров и има и морски риболов . Както и много частни блата не съм ходил ма комшията има такова както един познат . Там не искат билети и прочие само бира и вурстове :drinkers: каня се да питам как седи въпроса и с корабите цените за излет от 7:00-15:00 варира от 10 до 35Е на човек но нещо все ме до мързява да ходя сутрин да питам там може да не искат билети . на на една от брошурите пишеше , че улова се връща. лови се основно треска и морска сьомга.
днес се ръснах с 15 Е за една книжка дето показва местата ,монтажите и месеците кога дава рибата , ако има интерес ще пусна снимки в отделна тема , а довечера ще се разходя да видя какво ловят на показаните места на острова .
macev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 12:10 am
Местоположение: гр.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от macev »

Hills написа:За Германия си приготви 5000 евро глоба толкова срува риболова за чужденци :wink: !
Иначе тримесечен курс на обучение за рибар струва 380 евро но това не означава че ще
го вземеш ей така ...
Не говори глупости колега.Когато нещо не ти е ясно по_добре замълчи .
ЛОШОТО ВРЕМЕ ПРЕЧИ НА БОЛНИТЕ НЕ НА ЛУДИТЕ
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от трапера »

Да отговоря :mrgreen:


Всяка провинция в Германия си има свои закони!
Инголщад е в Бавария, където съм и аз- на 80км от Мюнхен.
За да ловиш ти трябва рибарски билет от Бавария. Нашите от БГ не струват за нищо :!: :!: :!:
Не става с превод и легализация, всеки знае как се изкарва билет в България-КУПУВАШ СИ ГО!
Чируза е дал линк. И аз прочетох темата, свързах се с момчетата (Жоро и Венко), поканиха ме на риболов- аз бях само зрител. А зрителя може само да гледа :lol:
Обясниха ми кое как.....

1.-В интернет (сайта на баварската "ИАРА") се записваш за изпита и превеждаш такса за него от 30евро. Получаваш по имейла "членски номер"

2.-Намираш си пак по интернет "подготвителин курс за рибарския изпит"-където ти е най близо по местоживеене и където ти е най-евтино.
2а.- Ако не си се регистрирал и платил в "ИАРА"-това може да го направи ръководителя на курса.
2б.-Преценяваш дали са ти необходими учебни материали, въпросник с изпитните въпроси и отговорите.... Около 1000 въпроса в петраздела, като всяка година са различни.

3.-Посещаваш курса, трябва да имаш най-малко 35посетени часа от 42максимални.
Получаваш удостоверение, че си посетил подтготвителен курс и си готов за изпит 8)

4.- На края на курса ти казват кога и къде е изпита, но получаваш имейл за това и от "ИАРА"

5.-Полагаш изпит. Тая година беше на 1ви Март. В една голяма зала в един от университетите. Листовки. Въпрос с три възможни отговора.
От петте раздела има по 12въпроса.
5а.-Без удостоверението за посетен курс, не допускат до изпит :!:

6.-Във всеки случай те уведомяват какви са ти резултатите.

7.-При успех имаш право да решиш за колко време (с каква валидност) да си изкараш билета. За 4години примерно (после може да се удължава) или с доживотна валидност. Колкото си по-млад, билета струва по-скъпо. Ако си на ~40години, доживотния билет струва 160евро.

8.-Притежанието на рибарски билет, не значи, че може да се лови на всяка локва или поток!!!!!!!
....................................

Харесаш си някое място за риболов. Интересуваш се кой го стопанисва (кое рибарско дружество). Закупуваш си от стопанина дневна, месечна или годишна карта за риболов. Ако въобще решат да ти продадат! Разбира се първо трябва да покажеш рибарския билет :mrgreen:

Всеки член на дружеството, ей тъй като се разхожда и види непознат нему риболовец на негова територия, има право да го провери!!! И да алармира полицията, ако нещо не е наред. Това не го пожелавам на никой :!:


:!:
Може човек ако иска да се яви на изпит ОН-ЛАЙН. (догодина е само така)
Това не означава, че ще решава листовките от домашния комп, с учебника в ръка :mrgreen:

Търсиш си наблизо по местоживеене някъде, където се прави такъв изпит. Записваш се, плащаш си (гореспоменатите 30евро). Като се събере група от 12-20 души, те уведомяват къде и кога да се явиш на изпит--примерно в някоя кръчма навръзват една камара компютри и правят онлайн изпит :lol:

..........................................................

Аз не успях да взема изпита на 1ви Март, тая година. Имах една грешка повече. Поправителния беше само он-лайн. Аз не се явих, защото трябваше да се правят разни регистрации, профили.........
Сега си направих профил и всичко необходимо, чакам след празниците да почнат да бачкат и да търся някъде пак да ме изпитват :mrgreen: Догодина.

Задължителни условия:
-човек да знае немски писмено, четимо и говоримо
или
-да има фотографска памет-като види въпроса с верния отговор да го запомни....


Да не си мислите, че само се учи как се хваща риба!?
Ихтиология, ботаника, "рибознание", "инструментознание", околна среда и право...


Някъде ги бях публикувал, няма се плашите :lol: :mrgreen: :arrow: :arrow:

Изображение


Изображение


Изображение


:drinkers: :drinkers: :drinkers:


Весели празници!
Изображение
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от Dimy »

в другата тема съм писал , аз бях в северна германия на 150 км от Хамбург , там признават годишен легализиран билет от наще ,но на база него ти дават само ваканционен билет за 28 дни , беше 30 Е от общината / за малко да мина метър и да ми дадат постоянен , но след 3-4 телефони разговора не бяха сигурни какъв курс съм карал в БГ / , след това , си плащаш 10 Е за 24 часа в местното ловно , не зависимо дали ловиш в морето или в някоя локва, река .
Има много частни блата , там си правиш каквото си се договорил със собственика !
по немските закони нямаш право да връщаш рибата !!!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от Димитър Чаушев »

Dimy написа:в другата тема съм писал , аз бях в северна германия на 150 км от Хамбург , там признават годишен легализиран билет от наще ,но на база него ти дават само ваканционен билет за 28 дни , беше 30 Е от общината / за малко да мина метър и да ми дадат постоянен , но след 3-4 телефони разговора не бяха сигурни какъв курс съм карал в БГ / , след това , си плащаш 10 Е за 24 часа в местното ловно , не зависимо дали ловиш в морето или в някоя локва, река .
Има много частни блата , там си правиш каквото си се договорил със собственика !
по немските закони нямаш право да връщаш рибата !!!
Как така нямаш право да връщаш рибата :shock:
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от Красимир Атанасов »

Димитър Чаушев написа: Как така нямаш право да връщаш рибата :shock:
Като във шаха.
Пипнато местено!
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от Димитър Чаушев »

Примерно хващам 5 кила шаран и ако го върна отново във водата какво...... глоба ли ?
Говорим за Германия нали !?
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Забрана за риболов в Германия.

Мнение от Красимир Атанасов »

Димитър Чаушев написа:...какво...... глоба ли ?
Ъхъ :mrgreen:
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите по света и у нас”