Съвет за морски риболов на лефер

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
jmoto
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 8:53 pm

Съвет за морски риболов на лефер

Мнение от jmoto »

Здравейте колеги.. До сега не бях практикувал морски риболов. Но ходих за няколко дни до Керамоти Гърция и се запалих.. Ще ходя пак след няколко дни. Искам съвет.. Нов съм в морския риболов. Искам да пробвам за Лефер.. Може ли да ми дадете съвет.. Тип риболов (дъно, плувка, или спининг). Каква линия да пробвам за тях.. Какви влакна, какъв номер куки и ако може ми дайте няколко начина за връзване на флорокарбон към куки с халка и на куки с уше.. Благодаря ви предварително.
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Съвет за морски риболов на лефер

Мнение от Efimov »

Така зададен въпроса е много обширен. Методи на ловене много- с воблер или друга изкуствена стръв, ,жива рибка, полиангистро с тапа или на дъно. та дори и на плувка. Линии всевъзможни. съответно и начина на риболов изисква и различни такъми. Набързо-С изкуствени примаки- въдица с дължина 2,50-2.70 с тест по примамки 15-40 или 15-50. Макара размер 4000 по номерацията на шимано, плетеняк-1.2 , флурокарбон 0.35 минимум и накрая линията завършва с карабинка. воблери- jack fin stylo. hydra и другите бг разновидности на иглите, smith haluca, duo tide minnow slim и др. същия такъм може да го ползваж и за жива стръв и тапа. Сменяш плетеняка с монофил, бомбарда, вирбел 100см флурокарбон и накрая две куки, едната от които подвижна. Закачаш зарган за гръбната перка с едната кука другата я оставяш подвижна. или пък слагаш тапа с полиангистро и сардела. Методи много. През седмица съм в Керамоти или района, а след 15 септември всяка седмица. така че може на място да ти покажа нещо. :fishing12:
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Съвет за морски риболов на лефер

Мнение от Efimov »

Пропуснах една много важна подробност. За да ловиш лефер той трябва да е там и да се храни, а това кога се случва никой не може да ти каже предварително. Рибата може да се завърти и след час да я няма..
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Съвет за морски риболов на лефер

Мнение от icefire »

Няма лошо , да се запалиш по морският риболов... Ама чак пък лефери , гофари ... туни :)
Колега като за начало си вземи една въдичка около 4 метра и малък набор от плуващи и потъващи бомбарди между 15-35 гр , гледай сопичката да е с добра акция поне 15-60гр...
Полови малко зарганчета , спаросчета и някоя друга гопа.. кокали .... Виж как ще тръгне , пожелавам ти успех .... Не знам какъв риболов практикуваш иначе... Но ако решиш да опиташ и на плувка , и на тежко и спининг , сърф и разни там други.... ще те удари бюджетната криза...
А това за леферите го остави за друг път!!!
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”