Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от Павел Иванов »

Много ме развесели тая тема , гледам дори съм бил споменат в нея :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от dantho.mihov »

Павел Иванов написа:Много ме развесели тая тема .......:
Дааа, да мериш плосък плетеняк с микрометър, да се мъчиш с пръчка с 300 грамов тест да презентираш примамка, пък и да е 40 грамова. Много ги има такива.
Не се стърпях да го споделя.
lucajones
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 20, 2023 9:54 am
Обратна връзка:

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от lucajones »

Какви са някои ефективни техники за насочване на по-едра дивечова риба с помощта на въртящи се съоръжения и какви видове примамки или стръв бихте препоръчали за по-голям успех?
Hi, Luca here. 8)FM WhatsApp
NIGHTFISH
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 8:51 am

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от NIGHTFISH »

Здравейте, приятели! Запалих се по спининг риболова и сега пред мен стои дилемата за избор на подходяща въдичка. Какво ще се лови - основно кефал по р. Струма с дребни клатушки до 3гр.,някоя въртележка до N 2 и може би воблерчета до 4-5гр..На второ място дребни костурчета на яз. Дяково със силикончета. Проблема е, че ми подариха една пръчица Golden Catch Volt с тест 1,5-6гр. и дължина 2,03м, но приятели ме съветват да я заменя с нещо 2 -10гр., защото с тази ще имам проблем с воблери по бързеите на реката. Огледах се по интернет магазините и се спрях на следните:
-  Golden Catch Volt 732ULT 2.21 м - 2 - 10 г
- Pontoon21 GAD PinPoint 2,18m, 1.8-10.0g
- Crazy Fish Rod Aspen Stake 1,90м,2- 10гр
Мисълта ми е заслужава ли си горната въдичка да я заменя с някоя от тези с тест до 10гр.,струва ли си цялата галимация? Благодаря на всички, решили да споделят опит и съвет!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от bobopeli »

NIGHTFISH написа: Пет Мар 01, 2024 1:32 pm Здравейте, приятели! Запалих се по спининг риболова и сега пред мен стои дилемата за избор на подходяща въдичка. Какво ще се лови - основно кефал по р. Струма с дребни клатушки до 3гр.,някоя въртележка до N 2 и може би воблерчета до 4-5гр.......
.

Карай с тази която имаш, за примамките които споменаваш не би трябвало да имаш проблем, с изключение на някой 5 грамов кранк в мощен бързей . Ако спининга се окаже ''твоето'' скоро ще скочиш на следващото ниво - 200-300 кинта за спининг. И това е само началото......... :D
Успех!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
NIGHTFISH
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 8:51 am

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от NIGHTFISH »

Благодаря!
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”