Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от Don4o_62 »

DeadAngel написа::fishing1: Иначе по въпроса - в спининга (особено на р. Марица) някой среден вариант - като прът с тест 10-30 и макара 2000-2500 може би ще ти свърши работа на първо време.
Същото му бях писал на колегата и дано послуша :wink: но докато свикне да води примамки,да лови с Моно,иначе ще прави много бради ако сложи плетено,по нататък като се ошлайфа,да мине на плетеняк
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от bobopeli »

Don4o_62 написа:..... с микромер са мерени и си отговарят на номерацията........

Плетено влакно е невъзможно да се измери с микрометър, смачква се и показва резултати на които вярват само шмиргели :D
DeadAngel написа:...... макара 2000-2500 може би ще ти свърши работа на първо време
Риоби заубер 1000 е 290 грама, Shimano RARENIUM 3000 е 200 грама, та това 2000-2500 не означава нищо в тоя случай :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
DeadAngel
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 11:31 am

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от DeadAngel »

bobopeli написа:
Don4o_62 написа:..... с микромер са мерени и си отговарят на номерацията........

Плетено влакно е невъзможно да се измери с микрометър, смачква се и показва резултати на които вярват само шмиргели :D
DeadAngel написа:...... макара 2000-2500 може би ще ти свърши работа на първо време
Риоби заубер 1000 е 290 грама, Shimano RARENIUM 3000 е 200 грама, та това 2000-2500 не означава нищо в тоя случай :D



Имам в предвид, мощността на макарата (че 2000-2500 ще му е ОК, като за начало). Затова не съм конкретизирал марки - тук вече опираме и до финансови възможности, не всеки може да отдели 2000-3000 лв. за такъми.
"Това, което можеш да приемеш спокойно, повече не те управлява."
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от bobopeli »

DeadAngel написа:
Имам в предвид, мощността на макарата (че 2000-2500 ще му е ОК, като за начало). Затова не съм конкретизирал марки - тук вече опираме и до финансови възможности, не всеки може да отдели 2000-3000 лв. за такъми.
От чисто любопитство как я мерите тая мощност? Максимален драг, предавателно число или дължина на дръжката. Идеята е че при всеки производител те са различни и това 2000-2500 нищо не означава :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от Don4o_62 »

bobopeli написа:
Don4o_62 написа:..... с микромер са мерени и си отговарят на номерацията........

Плетено влакно е невъзможно да се измери с микрометър, смачква се и показва резултати на които вярват само шмиргели :D
DeadAngel написа:...... макара 2000-2500 може би ще ти свърши работа на първо време
Риоби заубер 1000 е 290 грама, Shimano RARENIUM 3000 е 200 грама, та това 2000-2500 не означава нищо в тоя случай :D
Бопчо,по твоята логика,тоя магазин дето е най посещаван в цял Пловдив,значи лъжат клиентите по твойте тъпи и заядливи приказки в цялата тема, а от как си почнал да ръсиш глупости кой с кво трябвало да фаща... иначе големи ги вадите на приказки и давате акъли :wink:
Последно промяна от Don4o_62 на Нед Авг 30, 2020 8:45 pm, променено общо 1 път.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от bobopeli »

Don4o_62 написа: Бопчо,по твоята логика,тоя магазин дето е най посещаван в цял Пловдив,значи лъжат клиентите по твойте тъпи и заядливи приказки в цялата тема, а от как си почнал да ръсиш глупости кой с кво трябвало да фаща...ела ме фани за....спининга :lol: и ще разбереш истината с какво и най удачно се лови по р. Марица :wink: иначе големи ги вадите на приказки и давате акъли :wink:
Ако мерят плетеняк с микрометър, значи лъжат :D Съмнявам се да лъжат всички, в Пловдив има доста кадърни спинингисти на които тоя номер няма да мине :D Ама ти откъде да я знаеш тая работа :D

Горещо ти препоръчвам да прочетеш правилата на форума :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от Don4o_62 »

Знам че ме провокираш,знам че съм по голям спинингист от теб,и ловя големи риби на спининг :D Факт който никой тук не може да го убори :wink: ,но спри да се заяваш с хората за щяло и нещяло....и да ги обиждаш по твоя си грозен начин :mrgreen: то не беше Къци,то не беше Дончо,то не бяха безсмислени акъли колегата на Марица с какво да лови....спри се,ставаш досаден,не полезен :wink:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от bobopeli »

Don4o_62 написа:Знам че ме провокираш,знам че съм по голям спинингист от теб,и ловя големи риби на спининг :D Факт който никой тук не може да го убори :wink: ,но спри да се заяваш с хората за щяло и нещяло....и да ги обиждаш по твоя си грозен начин :mrgreen: то не беше Къци,то не беше Дончо,то не бяха безсмислени акъли колегата на Марица с какво да лови....спри се,ставаш досаден,не полезен :wink:

:wink: И страшилище на маломерните шарани :D

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от Don4o_62 »

Хаха,преди 20 г. снимка,когато отидох за пръв път за риба :lol: иначе в днешно време им разбираме,пък ти скляпай пред компа :mrgreen:
Photo-0492.jpg
Photo-0499.jpg
Photo-0500.jpg
а за тия щуки,ще трябва да ми целунеш ръката :lol: и може да ти кажем как се ловят :D
Photo-0717.jpg
Photo-0723.jpg
Photo-0714.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от bobopeli »

Don4o_62 написа:Хаха,преди 20 г..........................................
Да не е платен случайно гьола? :D А и ще е интересно да споделиш какво общо има платената любов с риболова по Марица?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от Don4o_62 »

далеч си от тая материя,вервай ми :wink: а Траш спининг верно ли преведено,значело Боклук :roll: щото гледам там се пъчиш с маломерките :lol: но според мен,боклука трябва да се мете,не да се показва :mrgreen:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от bobopeli »

Don4o_62 написа:далеч си от тая материя,вервай ми :wink: а Траш спининг верно ли преведено,значело Боклук :roll: щото гледам там се пъчиш с маломерките :lol: но според мен,боклука трябва да се мете,не да се показва :mrgreen:
АХА, значи все пак са на платено :D :D :D

Точно боклук означава, позволих си да цитирам един друг, подобен вам , голям спинингист :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от SUPER MARIO »

bobopeli написа:
SUPER MARIO написа:
bobopeli написа: Ми да ходят с квото искат..На мен любимата ми въдица е една тика 15-55гр...Лови всичко...от 200гр кефалчета до 15-20 кила сомчета..И мята отлично 6-7гр. воблерчета...
Та значи щом мята отлично воблерчета по 6-7 грама,няма начин реалният тест да е 15-55 :wink:
Не знам как ги определяте реалните тестове, но въдицата се справя с хищниците по Марица... :wink:
118955460_1174520172929367_2185220394390241103_o.jpg
118920016_1174520592929325_5165125090111030637_o.jpg
118967415_1174520239596027_6389933180794578512_o.jpg
118918064_1174520756262642_2304919845502183876_o.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Бързай бавно.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от bobopeli »

Хубави риби, но питането не е за тях. Поздравления за улова!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Помощ и съвети от опитнити спининг рибари

Мнение от SUPER MARIO »

bobopeli написа:Хубави риби, но питането не е за тях. Поздравления за улова!
На питането отговорих по рано...Лошото е че питат пък не слушат... :lol:
Бързай бавно.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”