Спининг комплект

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Helanenak
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Апр 22, 2021 11:40 am

Спининг комплект

Мнение от Helanenak »

Здравейте! Като тепърва навлизащ в риболова се нуждая от малко(доста :D ) помощ при избора на въдица и макара както и избора на подходящо влакно.
След няколко риболова с приятели, прецених че спинингът е пътят за мен и сега най-накрая се реших да се оборудвам.
Четох доста за различни въдици с различни акции и строеве както и намирането на подходяща макара за тях, но честно казано все още ми е тъмна индия как да направя добра сглобка.

За сега съм се спрял на модела Catana на Шимано както за въдица така и за макарата, като мисля да отделя около 100 лева за въдица и 100 лв за макарата.
Въпросът е към какъв строй да се насоча, каква дължина да избера и съответно макарата да е 2500,3000 или 4000. Смятам да ловя на язовори, малки водоеми и реки(щуки,пъстърви и кефали) както и евентуално гръцкото море .

Тепърва навлизам в нещата и наистина въпреки теорията която изчетох, опита си е друго нещо така че съжелявам ако по-горе говоря глупости :D , но наистина ще се радвам да чуя Вашите мнения и препоръки. Подчертавам че не съм се спрял категорично на Шимано комплект просто към тях успях да се ориентирам в бюджета с който разполагам(около 200 лв +-) така че съм отворен към всякакви предложения.
Искате ли да намерите най-добрите казина с депозит от 20 лев? Последвай ни.
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Спининг комплект

Мнение от robber_79 »

С този бюджет, спокойно може да изключиш Shimano като вариант. Отделно...Няма да ти е комфортно с една и съща въдица да ловиш пъстърва, кефал, щука , че и на морето .
Колегите които търсят кефал, и п.стърва в малки реки, използват UL и L въдици с дължина до 2 м.. За щука, и езера се използват MH, H въдици 2,40-2,70.
Съветвам те да разгледаш въдиците на Savage Gear,с дължина 2,20-240 см . и около 25-35 гр. горен тест по примамки. Примерно SG2 Medium Game. Горе долу, ще се впише в златната среда.
За макара, си харесай някоя Okuma ,най-добре Epixor ..въпреки че и по-евтините модели, са в пъти по-качествени от най-евтините дайва и шимано :wink:
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг комплект

Мнение от RAAZIEL »

Много ме кефят такива теми...Три вида риби иска да лови човека,че и гръцкото море е добавил,а парите 200....
Е как си мислиш,че това ще стане...Повечето хора биха подминали поста...И аз не бих дал съвет..
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг комплект

Мнение от d.n.mihaylov »

https://twitchfishing.com/bg/vudici/153 ... m_max_21_g
.....Плюс макара, която пасва на въдицата.
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Спининг комплект

Мнение от sa_sko »

По горе колегата ти е написал много добре , няма как да ловиш и щука и пастърва с една въдица пък и морето вече абсурд. За щука и море коже с една да минеш, но ако само пръчката е 200лв. Забрави за шимано в този ценови клас виж нещо над 240см както е казал колегата МH ,H задължително с водачи устойчиви на солена вода макара 300 или 4000 като вземеш пръчката ще видиш коя пасва и конец №1 по японския . То само конеца ти е 50 - 60 лв. Макара окума , риоби, аз започнах с дайва легалис , по добре екселър но излизаме от бюджета . Хубави пръчки имат SG , ATEC , Разгледай и втора употреба , изпадат не лоши въдички и цели комплекти за добри пари.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”