морски риболов през август

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
ivanka
Модератор
Модератор
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

морски риболов през август

Мнение от ivanka »

Привет колеги :D ,
както всички знаем август е месеца, в който всички ние се изтрелваме към морето :D .И аз възнамерявам да прекарам там 15-ина дена. Възнамерявам и да си взема въдичката, разбира се. С прискърбие обаче ще призная, че съм гола вода в морския риболов. Затова ви отправям молаба, дайти инфо, кой с каквото разполага - каква риба да търся, къде да я търся, на каква стръв, какви тъкъми да използвам, абе кой каквото знае ще ми бъде от полза. А предполагам, че инфото ще бъде полезно не само на мен а и на доста хора,които посещават форума и сайта :D
Поздарви! :D
kunecaa

:)))))

Мнение от kunecaa »

awe ivanke zna4i struvta e morski 4ervei (po debeli ) na meso ot rapan!!Takumite sa mnogo prosti :) na vlaknoto vruzva6 nai otdolu edna tejest po goliama i dve kuki4ki nad nego 1. vtoroto e 4epareto koeto deistva za safrid 2. ribite koito se loviat sa ILARIA,SAFRID,POPCHETA,i drugite gadinki!!:) NASLUKA
Аватар
ivanka
Модератор
Модератор
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от ivanka »

Кунец,
благодарности за съветите :D
executor
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 561
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:33 am
Местоположение: Varna

Мнение от executor »

Здравейте колеги и колежки.По това време на годината най-масовите риби по морето са кефаловите(илария, платерина,морски кефал),сафрида,попчетата,макар че едрите екземпляри от последните през този сезон са по-навътре,на по-дълбоко,където водата е по-студена.Илария,платерина и кефал се лови масово,почти навсякъде,нужно е само песъчливо дъно.Може да се лови и от самия плаж,стига да не е много пренаселен,че тогава може да ви клъвне някоя двукрака риба :D :wink: Самия такъм за илария най-общо е тежест(50-80гр) с три куки над него на по около 40-50 см една от друга.Самите куки се вързват с 0,15-0,18.Дължината на поводчетата е около 15 см.На самото поводче са нанизва тапичка(най често от подметка на джапанка).Целта й е да повдига червея от дъното.Така хем иларията го забелязва по-лесно,хем избягваш кълването на дънните риби(попчетата)ако има такива.
Някои колеги пускат едната кукичка под тежеста ,но не съм забелязал да имат по-големи успехи. Ако рибата е на повърхността може да се лови и със сбирулино или булдо,за което се вързва малка морска кука с повод 50-80см.Най-масовата стръв е морския червей,който се продава в повечето риболовни магазини на цена 1.50лв.
Сафрида се лови от кейове и пристани на познатото на всички чепаре(10-15 кукички с перца)
НАСЛУКА!
Аватар
ivanka
Модератор
Модератор
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от ivanka »

Супер си :D ,
благодаря ти много, като се върна от морето ще разказвам дали съм успяла да усвоя морския риболов, още веднъж хиляди благодарности за подробното инфо :D
executor
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 561
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:33 am
Местоположение: Varna

Мнение от executor »

Моля :D И да оставите някоя друга риба за нас :D :wink:
Guest

сигурен улов на сафрид

Мнение от Guest »


Ако случайно пътя ти минава през северното черноморие или по-точно Тюленово или Камен бряг то бих те посъветвал да не си губиш времето с платерина и кефал,а да заложиш на сигурен улов на сафрид. Най-приятния риболов за мен е нощния риболов,като за целта е необходима светлина/петромакс/ и ръчно изработени чепарета. Гарантирам минимум 2-3 кг. при положение че няма пълнолуние.
Поради това че добрите за този риболов места са ограничени няма да публикувам всички тънкости,но ако някой реши да опита този вариант може да ми пише на goodluck@mail.bg ...

Наслука !
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

МОРСКИ РИБОЛОВ ПРЕЗ АВГУСТ

Мнение от ВАЛЬО »

ТАЗИ ГОДИНА СИ "ЗАБРАВИХ"ВЪДИЦИТЕ,НО МИНАЛАТА ГИ РАЗБИХМЕ НА ПЛАЖА НА ЛОЗЕНЕЦ РАНО СУТРИН КЪМ 6 ДО 9.ЛОВИХМЕ ТОЧНО КАКТО Е ОПИСАЛ ЕКЗЕКУТОР,НАВЕЖДАХА ПРЪТОВЕТЕ ВСЕ ЕДНО УДРЯ БЯЛА МРЯНА.АКО СИ В ТОЯ КРАЙ МОЖЕШ ДА ИДЕШ И НА ВЕЛЕКА ИЛИ КИТЕНСКАТА РЕКА,НО НА МОРЕТО Е ПО ГОТИН РИБОЛОВА И ПОВЕЧЕ ДАВА.
Аватар
ivanka
Модератор
Модератор
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от ivanka »

Първо ще съм за 10-ина дена на къмпинг Смокиня и после за осте толкова на Дружба(Варна) :D и ще видим колко ще ми се отдаде морския риболов :wink:
nikishanoto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Авг 19, 2004 5:52 pm
Местоположение: някаде в моята пайжина
Обратна връзка:

Мнение от nikishanoto »

Здрасти ivank-е!Ти другата година-2005,ще ходиш ли пак във гр.Варна и къде? :?: :!: :idea: :arrow:
Да умееш да обичаш,значи да умееш всичко!И не-забравяйте колеги,колежки-рибари,че любовта е магия!
nikishanoto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Авг 19, 2004 5:52 pm
Местоположение: някаде в моята пайжина
Обратна връзка:

Мнение от nikishanoto »

Здрасти ivank-е!Да знаеш от коя wеб-страница да си изтегля ICQ-то(без да се плаща),че да можем да си чатим?
Да умееш да обичаш,значи да умееш всичко!И не-забравяйте колеги,колежки-рибари,че любовта е магия!
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”