За къде с болонезе Tica Powerful?

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

boby61
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 1:57 pm
Местоположение: Враца

Re: За къде с болонезе Tica Powerful?

Мнение от boby61 »

Не е в пръчката причината да се откачат рибите, но sapuna е прав, че с по-мекия връх се губи контрола над рибата и трябва много да я чакаш сама да се умори и да започне да излиза.
И да ме няма, пак съм тук !
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: За къде с болонезе Tica Powerful?

Мнение от INCUBUS »

Значи,за мене точно в уморяването на рибата и в чакането да се предаде е пък най-големия кеф.С яки колове всеки може да ги сурне като на буксир от реката навън за нула време.Няма обаче никакъв адреналин и тръпка в това.За това,от около две години предпочитам да вадя скобарите с директен телескоп с жило,без каквито и да било ластици.Тогава се усеща истинската тръпка,пък и така се дава шанс и на рибата да се пребори.Не ме разбирайте погрешно - същевременно страшно обичам да скубя уклеи с някой от моите директни в темпо 4-6 тлъстака за 35 секунди.
boby61
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 1:57 pm
Местоположение: Враца

Re: За къде с болонезе Tica Powerful?

Мнение от boby61 »

...и като видиш как рибата отива във водораслите или клечките и неможеш да я свърнеш? Ами ако ти се качне някоя мряна от кило?
25гр. съвсем не е як кол.
И да ме няма, пак съм тук !
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: За къде с болонезе Tica Powerful?

Мнение от INCUBUS »

Няма водорасли,няма и клечки,там където са скобарите -само камънак,споменатите елементи биват отнасяни надалеч при всяко пролетно пълноводие,зер Арда си е чисто планинска река.А мрените тук са само от другия по-малък и по-вкусен вид и не могат да стават по кило.Пак посочвам,че не съм против по-твърдите пръчки или такива с акция 25г.Както посочих,имам и "Тика Уондър",която мисля,че е 5-20 г.Въпроса беше в това,че и с "Пауърфул"при нашите условия /обикновено на плитко и в течението/ се ловят успешно едри скобари,без да се откачат.
sher059
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 11:06 am

Re: За къде с болонезе Tica Powerful?

Мнение от sher059 »

По нататък ще се влюбиш в нея и нали риболова не е касаплък та нали търсим удоволствията от него :D
Не всичко което има две бузи е лице...
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: За къде с болонезе Tica Powerful?

Мнение от ivo_stoev »

Днес пробвах болото с улов на скобари,отначало сравнително добре тръгва рибата при ваденето,но наближи ли брега идва трудното. Нали незнам колко е здрава въдицата та на страх с напън до доста голямо огъване на върха ги докарвах до кепа :)
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: За къде с болонезе Tica Powerful?

Мнение от INCUBUS »

Без страх,преди да започнеш да го сурнеш към кепа,го остави да се пошматка нагоре-надолу-при добре регулиран аванс на макарата на "Пауърфула"плюс гъвкавостта на пръчката,това го изморява доста.При притеглянето към брега му дръж устата над повърхността на водата-много бързо губи сили.Пръчката може да се огъва,ама издържа-лично съм я тормозил многократно с борбени скобари и кефали и си е цяла :)
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: За къде с болонезе Tica Powerful?

Мнение от ivo_stoev »

:smt045
george142
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 2:38 pm

Re: За къде с болонезе Tica Powerful?

Мнение от george142 »

Е какво с тая въдица имаме ли шанс срещу някоя мряна 1-1.5кг. или не :oops: ? Въпроса ми е защото съм се насочил към нея и мисля да я поръчвам, та затова съживявам тая тема от преди 3години. Колебая се между Формакс Визаж и Тика Пауърфул.Помогнете ми в избора, колеги! реката е Искър (при Червен бряг) скобари,морунажи излизат и мрени (рядко такива около 2кг.) но ако се закачи поне да имам шанс с тая сопичка :)
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”