Монтаж на две кукички, на плувка

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
forever_2pac
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Авг 12, 2013 4:29 pm

Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от forever_2pac »

Здравейте!

Начинаещ рибар съм :) и реших да се обърна за помощ към специалистите :)

Въпроса ми е как се прави монтаж на 2 куки на плувка? Тъй като монтажа, който имам е следния.

На основното влакно стои неподвижна плувка + тежести и завършва с ухо. На което пък са вързани и 2те куки. Човека от който го взех, вече не е сред живите и не можах да го питам как се прави. Пробвах се сам на няколко пъти но не става. За това ви моля за помощ.Ако може някой да качи и илюстрации, за които ще съм благодарен.

Само да кажа, че метода действа при мен поне, дава слука :) Проблема е, че е с твърде големи куки и изпускам много риби :)

Благодаря предварително!
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от stefan4etoo »

И защо пък линията ти трябва да е с две куки???Да не мислиш ,че по този начин ще ти се увеличат кълванетата.Не се занимавай с глупости а си лови по стандартния начин- плувка, олово, микро вирбел, повод,кука :drinkers:,пък като изпускаш с голяма кука слагай по малка и готово :wink:
Изображение
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от lazo65 »

Щом искаш 2 куки ОК. Да кажем, че искаш едната кука да е на 30см повод, а втората на 20см - общо 50см. Вземи парче корда например 70см / 50см разстоянието м/у куките и по 10см за връзване на всяка кука-зависи как връзваш куките та общо 70см/. Връзваш от едната страна едната кука, мериш 50см и връзваш от другата страна втората кука.На 30см от едната кука прегъваш кордата и връзваш клуп.Така едната е на 30см повод, а втората на 20см.Ако не знаеш как се връзват куки и клуп напиши в Google "Рибарски или риболовни възли" там нагледно е показано.Успех. :drinkers:
Аватар
forever_2pac
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Авг 12, 2013 4:29 pm

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от forever_2pac »

Благодаря за отговорите ! Но монтажа наподобява рисунката, която съм качил ! Ако някой знае как се прави ще съм благодарен!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
super_snake
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 7:10 pm
Местоположение: Сандански

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от super_snake »

Колега , наистина не са ти нужни 2 куки !Но щом си решил , правиш клуп след тежестите , взимаш влакно за поводи , първо връзваш едната кука от едната страна на повода , след това другата в другия край на повода и накрая правиш клуп в средата и го свързваш с този на основното влакно .Дано си ме разбрал ;)
Всеки ден без риболов , е като ден в пустинята без капка вода !!!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от antivik »

Слушай патилите млади момко, това две куки си е жива тъпня, единствената полза е че можеш да пробваш 2 различни примамки на един път, а другата е, че - "постоянно двата повода ще ти се оплитат", па пази боже и да има закачки и качнеш и 2-те куки.... :smt089 . За това си мааи с една да ти е чиста работата :wink: , рибата ако реши да кълве интензивно, нема да ти остава време да слагаш чръве, а ако толкова искаш 2, по горе са ти го писали - режеш си общата дължина влакно, връзваш куките, разделяш ги на отделни дължини и клуп - по - просто от това .... здраве.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
deto_g
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 8:30 pm
Местоположение: Русе

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от deto_g »

Колега, тоя твоя монтаж само оплитания на куките ще ти докара! Лови си с една кука и не се занимавай повече с него...
Изображение
Аватар
forever_2pac
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Авг 12, 2013 4:29 pm

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от forever_2pac »

Благодаря! Ще пробвам и ще последвам съветите Ви! :)
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от bobo_33333 »

Няма никакви оплитания или поне могат да бъдат ,намалени до минимум.
Ползвам малко по дебел флурокарбон или същия ,колкото е основното влакно.
По твърд е и не се оплита.
Метода е както казват колегите,2 куки на един повод и свързване с обикновен клуп(задължително 2 пъти прекарване през ухото),а на основната линия,под оловото,микровирбел :wink:

Изображение

Изображение

Куките се връзват така,само че на едната се оставя по дълъг повод ,поне 2 см,поводите не много дълги,около 15-20см

Изображение

Ловил съм уклей,бабушка,че и скобар.
Друго си е като ковнеш две бабки по 200гр :lol:
Правил съм по 30-40 чифтета
Ама тва вече не е спорт,алакомия :oops:
Аз там съм пораснал...
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от antivik »

:? Бе....тези конце горе ка ги гледам ми мязат ка`т монтажи за пружина :smt017 , а момъка до колкот схванах пита за плувкарско връзване, па на плувкарско конци....., а че и при плувките поводите са длъчки.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от bobo_33333 »

antivik написа::? Бе....тези конце горе ка ги гледам ми мязат ка`т монтажи за пружина :smt017 , а момъка до колкот схванах пита за плувкарско връзване, па на плувкарско конци....., а че и при плувките поводите са длъчки.
Мисля съм описал точно и ясно,кое ,как ,защо и с какво се връзва. :roll:
Снимката с конците е информативно
Аз там съм пораснал...
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от lazo65 »

Колега forever_2pac това което си нарисувал не е никакъв специален монтаж. Просто човека който ти е дал такъмите е прикачил към клупа две отделно вързани куки което не е правилно. Послушай колегите и си лови с една кука ,че идва един момент в който си викаш "Абе да се е-а в главата глупава що не ги послушах " . :drinkers:
Аватар
gloupan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 11:48 am
Местоположение: КИРО - гр.София /Видин/

Re: Монтаж на две кукички, на плувка

Мнение от gloupan »

Ако все пак решиш да ловиш на две куки, намажи поводите със секундно лепило, ще станат по-твърди и няма да ги оплиташ . :drinkers:
TRS70MLF2
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”