Проблем с ваглер!

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
goshet0365
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 2:44 pm
Местоположение: Ветрен Дол

Проблем с ваглер!

Мнение от goshet0365 »

Здравейте колеги!
От 1 седмица ловя с ваглер ,но имам проблем с оплитанията.На всеки 4,5 хвърляния става оплитане.
Замятам,вадя и вече се е оплел,не знам къде е проблема,може би замятам грешно и ако е така моля кажете ми някои техники.
Монтажа ми: кука---------------------o:oO-----------------------ooOOВаглер--------------------стопер
o:o-вирбел
O,o- Съчми
ooOOВаглер-основно утежнение и веднага след него ваглера
Повода ми е 40см а от вирбела до основното утежнение е 50см, ваглера ми е 4гр....Къде бъркам..
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем с ваглер!

Мнение от stefan4etoo »

Имаш ли разстояние от основното утежнение и ваглера?Ако си го оставил да пада до него стават оплитания.Аз поне си оставям към 40 санта от основното утежненеие до ваглера и нямам проблем :drinkers:
Аватар
goshet0365
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 2:44 pm
Местоположение: Ветрен Дол

Re: Проблем с ваглер!

Мнение от goshet0365 »

Нямам никакво разстояние..Можеби там е проблема.Може ли да ми дадеш примерна схема на твоя монтаж ?
vladoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 9:41 pm
Местоположение: Mонтана
Обратна връзка:

Re: Проблем с ваглер!

Мнение от vladoto »

Стоперче м/у съчмите и ваглера.Разстоянието се определя опитно ,и се коригира лесно.Ако при хвърляне се мести стопера ,може да се подсили с малка съчма или втори стопер.
Риболовът не е слука,а наука!
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Проблем с ваглер!

Мнение от firepd69 »

Лично аз, определям разстоянието от ваглера до основното утежнение колкото ваглер и половина.Така никога нямам проблем.
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем с ваглер!

Мнение от stefan4etoo »

goshet0365 написа:Нямам никакво разстояние..Можеби там е проблема.Може ли да ми дадеш примерна схема на твоя монтаж ?
Ами като твоя :D ....кука, повод,микро вирбел и дропер ,основно утежнение на 40-50 и повече санта от него,стопер на разстояние ваглер и половина два от основното утежнение, ваглер и пак стопер на дълбочината на която ще ловя(ваглера ми е м-у два стопера) :drinkers:
Аватар
goshet0365
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 2:44 pm
Местоположение: Ветрен Дол

Re: Проблем с ваглер!

Мнение от goshet0365 »

stefan4etoo написа:
goshet0365 написа:Нямам никакво разстояние..Можеби там е проблема.Може ли да ми дадеш примерна схема на твоя монтаж ?
Ами като твоя :D ....кука, повод,микро вирбел и дропер ,основно утежнение на 40-50 и повече санта от него,стопер на разстояние ваглер и половина два от основното утежнение, ваглер и пак стопер на дълбочината на която ще ловя(ваглера ми е м-у два стопера) :drinkers:
А дропера на какво разстояние ти е от основното утежнение ?
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем с ваглер!

Мнение от stefan4etoo »

goshet0365 написа:
stefan4etoo написа:
goshet0365 написа:Нямам никакво разстояние..Можеби там е проблема.Може ли да ми дадеш примерна схема на твоя монтаж ?
Ами като твоя :D ....кука, повод,микро вирбел и дропер ,основно утежнение на 40-50 и повече санта от него,стопер на разстояние ваглер и половина два от основното утежнение, ваглер и пак стопер на дълбочината на която ще ловя(ваглера ми е м-у два стопера) :drinkers:
А дропера на какво разстояние ти е от основното утежнение ?
Писал съм по горе 40-50 и повече см. :wink:
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Проблем с ваглер!

Мнение от to10or »

Здравей,колега,сега ще ти напиша един от моите монтажи за мач:
1.Повод 0,125 с дължина 30см и кукичка.
2.На повода закачам троен вирбел,на който връзвам междинно влакно 0,16 с дължина 100см.
3.На междинното влакно нареждам както следва-един или два дропера плътно до тройния вирбел на повода,след това основно утежнение в група на 45см от дроперите и накрая на междинното влакно,т.е на 55см от основното утежнение закачам вирбел с карабинка ето от тези http://megafishing.bg/product/1607/virb ... wivel.html" onclick="window.open(this.href);return false; номер 18.
4.Следва основно влакно 0,18,на което са наредени както следва-силиконов или гумен стопер,вирбел с карабинка ето от тези http://megafishing.bg/category/62/virbe ... ichki.html" onclick="window.open(this.href);return false;,на който закачам ваглера,мънисто с миниятюрни размери,от тези,които се ползват за примамка и стръв на рибата зимно време и накрая стоп възел.Мънистото го монтирам с цел да не се изниже стоп възела през отворчето на вирбела с карабинка.
Извинявам се предварително за обстойните ми писаници,но се надявам да съм помогнал на колегата.Забравих да спомена,че при този монтаж уплитанията са ми сведени до минимум.
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Проблем с ваглер!

Мнение от searnox »

И аз имах същия проблем в началото, с опити си намерих монтаж, който при мен работи с минимални заплитания:
Изображение

В последствие намерих и идеалния за мен ваглер и нещата станаха още по добре. Направи ми впечатление че обиновените ваглери като летят и се въртят около влакното, не знам аз ли замятам грешно или самите плувки не са измислени достатъчно аеродинамични но това до известна степен предизвикваше заплитания при мен. После ме светнаха за ето тези ваглери:

Изображение

Дългички са но всички са +1, което установявам че при мен действа идеално. На моя монтаж това са 2 сачми по 0.3 една след вирбела на повода и една малко по нагоре. Летят като торпедо, цопкат по-леко във водата и с 3,90 мач до сега съм нямал проблеми със дистанциите.

Дано съм бил полезен
Аватар
goshet0365
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 2:44 pm
Местоположение: Ветрен Дол

Re: Проблем с ваглер!

Мнение от goshet0365 »

Изпробвах монтажа на searnox и изглежда това е монтажа за мен.Днес имаше само 2,3 леки оплитания които бяха по моя вина. Благодаря на всички.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”