Въпрос за ловене на риба

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Въпрос за ловене на риба

Мнение от Димитър Чаушев »

Вуйчо-Ваньо написа:Абе щуката е забранена за риболов до 30.04.,защото такъв е закона,а не за да я изкормим и да видим дали си е хвърлила хайвера.Аман от селски тарикати!!!

ПП:Няма ли някой район в България,където щуката изобщо не хвърля хайвер,че да можете да си я ядете целогодишно?Майната им на забраните! :axe:
Вуйче ... знаем до кога е забранена , но също така знаем и кога хвърля хайвер , а това че някой чиновник е написал закона без да знае нищо по въпроса е друга работа , както разделят забраната за мирните риби (според надморската височина ) така трябва и със щуката и пъстървата (по региони ) в момента малките щукчета са по 10 см. ти понеже си "градски тарикат " ми кажи кога са се излюпили ,ще ти дам и жокер ,излюпването става от 3 до 7 дни , не е нужно да кормиш за да разбереш дали е хвърлила хайвер ,но това се учи на (селския ) гьол :wink:


По темата ! Накисната и суха царевица 50на50 ,но няма пак да можеш да отсееш дребосъка ,правени са много опити но още никой не е успял .
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ловене на риба

Мнение от sapuna »

Верижка и люто също помагат до някъде!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Въпрос за ловене на риба

Мнение от кирил великий »

Горе-долу подобни неща се обсъждаха и тук:

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=150&t=76558
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за ловене на риба

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Димитър Чаушев написа:
Вуйчо-Ваньо написа:Абе щуката е забранена за риболов до 30.04.,защото такъв е закона,а не за да я изкормим и да видим дали си е хвърлила хайвера.Аман от селски тарикати!!!

ПП:Няма ли някой район в България,където щуката изобщо не хвърля хайвер,че да можете да си я ядете целогодишно?Майната им на забраните! :axe:
Вуйче ... знаем до кога е забранена , но също така знаем и кога хвърля хайвер , а това че някой чиновник е написал закона без да знае нищо по въпроса е друга работа , както разделят забраната за мирните риби (според надморската височина ) така трябва и със щуката и пъстървата (по региони ) в момента малките щукчета са по 10 см. ти понеже си "градски тарикат " ми кажи кога са се излюпили ,ще ти дам и жокер ,излюпването става от 3 до 7 дни , не е нужно да кормиш за да разбереш дали е хвърлила хайвер ,но това се учи на (селския ) гьол :wink:.....
Закона си е закон!От теб (нас) се иска да го спазваме.А ти като си толкова компетентен,що не станеш чиновник,за да "ковеш"закони с големите си познания?

Още веднъж се извинявам на автора на темата,но много се дразня на такива псевдоразбирачи!
Изображение
Изображение
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Въпрос за ловене на риба

Мнение от Димитър Чаушев »

Вуйчо-Ваньо написа:
Димитър Чаушев написа:
Вуйчо-Ваньо написа:Абе щуката е забранена за риболов до 30.04.,защото такъв е закона,а не за да я изкормим и да видим дали си е хвърлила хайвера.Аман от селски тарикати!!!

ПП:Няма ли някой район в България,където щуката изобщо не хвърля хайвер,че да можете да си я ядете целогодишно?Майната им на забраните! :axe:
Вуйче ... знаем до кога е забранена , но също така знаем и кога хвърля хайвер , а това че някой чиновник е написал закона без да знае нищо по въпроса е друга работа , както разделят забраната за мирните риби (според надморската височина ) така трябва и със щуката и пъстървата (по региони ) в момента малките щукчета са по 10 см. ти понеже си "градски тарикат " ми кажи кога са се излюпили ,ще ти дам и жокер ,излюпването става от 3 до 7 дни , не е нужно да кормиш за да разбереш дали е хвърлила хайвер ,но това се учи на (селския ) гьол :wink:.....
Закона си е закон!От теб (нас) се иска да го спазваме.А ти като си толкова компетентен,що не станеш чиновник,за да "ковеш"закони с големите си познания?

Още веднъж се извинявам на автора на темата,но много се дразня на такива псевдоразбирачи!
:lol: Защото не съм учил :lol: Ти да не си някой псевдо чиновник та се дразниш толкова :lol:
п.п.извинявам се на автора не темата :oops:
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Въпрос за ловене на риба

Мнение от azareus »

Мисля си с големи по размер пелети за храна и стръв, дали няма да стане?
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ловене на риба

Мнение от sapuna »

Аз пък си мисля ,че предупредих!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Заключено

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”