Как да хвърлям на една дистанция със спод?

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
minix
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 2:43 pm

Как да хвърлям на една дистанция със спод?

Мнение от minix »

Здравейте. Днеска си закупих спод пръчка и макара, защото от тази година съм решил да храня с ракета, но от тук идва един въпрос.

-Как да хвърлям на едно и също място със спода без да ползвам клипса на макарата? За жалост клипса на макарата ми е гаден и наранява влакното
konty
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 7:39 am
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: Как да хвърлям на една дистанция със спод?

Мнение от konty »

Сещам се за варианта да ползваш ластик, но нека по запознатите и които са го ползвали тоя метод да кажат по-подробно как става.

Изображение
ЖИВОТА Е КРАТЪК, ИГРАЙ ТВЪРДО!!!
Ако не знаеш - ще те научим, ако не можеш – ще ти покажем, ако не искаш - ще те принудим!
Не живей за мечтите си, Живей заради делата си!!!
Помнете, че понякога когато не получавате това, което искате, това е голям късмет. - Далай Лама
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Как да хвърлям на една дистанция със спод?

Мнение от antivik »

И мене това ми се мота в кратуната, набелязваш си някакъв ориентир на отсрещния бряг, правиш първото мятане и стягаш влакното към шпулата с по-ячък ластик. Така дистанцията е готова, но не гарантирам, че при тежка ракета, при всяко мятане няма да изсулва по малко корда и дистанцията няма да мърдичка..., но разсейки от половин метър примерно, не мисля че са от значение. :?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Как да хвърлям на една дистанция със спод?

Мнение от stefan4etoo »

Маркираш един метър от влакното с маркер за мач риболов на 50 метра примерно и като дойде маркираното спираш с ръка :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”