Съвет относно избора на въдица

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от N.Dimitrov »

hshopov написа:
N.Dimitrov написа:За какво му е влакно 18 или 20 не е ли е дебело..
не е :)
Дали? за болонеза влакно 18 ми се струва много дебело камо ли 20 не знам ти как мислиш, аз на моето съм навил на едната шпула 14 на другата 16.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от hshopov »

N.Dimitrov написа:
hshopov написа:
N.Dimitrov написа:За какво му е влакно 18 или 20 не е ли е дебело..
не е :)
Дали? за болонеза влакно 18 ми се струва много дебело камо ли 20 не знам ти как мислиш, аз на моето съм навил на едната шпула 14 на другата 16.
Писал е ,че ще ходи и по язовири та не виждам проблем да е и 0.18 :drinkers:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от N.Dimitrov »

Така де колега ама за язовири има и мачове, болото се ползва най-вече на река и за да му е по-лесно замятането трябва да е с по-тънко влакно. :drinkers:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от sapuna »

Няма да се впускам в дискусия относно дебелините на влакната ,а ще дам оферта на долното:
T.A.of.F написа:За въдицата и за макарата до 150 лв.

Въдица - http://http://megafishing.bg/product/39 ... 0-50g.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Макара - http://nasluka-bg.com/index.php?route=p ... uct_id=135" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Казвам 100лв за комплекта.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от hshopov »

N.Dimitrov написа:Така де колега ама за язовири има и мачове, болото се ползва най-вече на река и за да му е по-лесно замятането трябва да е с по-тънко влакно. :drinkers:
ДА ама той ще лови с това по язовири и реки...какво, неясно казах??? :D Питам се друго...защо всички решиха,че търси именно болонезе не знам :D
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от N.Dimitrov »

ходя по язовири, ама рядко. Реката ми доставя по-голямо удоволствие.
Предложете някой удачен модел за риболов на плувка.[/quote]

Колега hshopov разясняваме на младия колега какво му трябва недей го вкарвай в излишни филми да си блъска главата после защо си е дал парите на вятъра.
Както виждаш от цитата можеш да разбереш къде ще ходи с въпросната въдица, на два пъти ти намекнах за какво говорим в темата ти не разбра. Ако искаше да му помогнеш с избора на влакно по-удачния начин бе да му предложиш да навие влакно номер 16 примерно или 14 за плувка на река на едната шпула , и 18 или 20 за язовир на другата шпула.
Ти къде го прати директно на язовира, там щя да лови, конкретизираш къде ще ходи без да си прочел предишните постове за какво иде реч.
Опитах да се сдържа но ти сам ме провокира обясних няколко пъти, не ме разбра. Не го приемай с лошо просто това е начина да ме разбереш явно, айде наслука.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от hshopov »

:D :D :D :D :D :D :D Кво разясняваш ти бе,момче??? Един разяснителен твой пост не видях! Момчето иска да си купи карбонов телескоп или си чел между редовете...единствения филм тук е твоя! С мач се лови на язовир но не е забранено на река...с болото е същото! Момчето лови от 2 или 3 години за това нека си сложи по дебело влакно( кастинга няма да му е проблем с 0.18!) Какъв ти е проблема на тебе не ми е ясно или пак не разбра какво ти написах!?!?! Аз съм чел внимателно постовете ама ти май го даваш на състезателно ниво! Аиде приятно умуване и влизане в цирка! ( без лоши мисли...колеги сме все пак) П.П. Сапуна му предложи телемач...ами сега,какво ще правим и как ще лови на река :D айде стига ...! Това за двете шпули е най умното и логичното,но и 0.18 да е няма да е проблем
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от N.Dimitrov »

Колега пак забелязвам нападки от твоя страна, ок хубаво така да е прав си, повече не се впускам във спорове всеки си има глава на раменете и може сам да решава. Не знам защо когато човек иска да помогне все ще се намери начин да се спори с него...
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от hshopov »

N.Dimitrov написа:Колега пак забелязвам нападки от твоя страна, ок хубаво така да е прав си, повече не се впускам във спорове всеки си има глава на раменете и може сам да решава. Не знам защо когато човек иска да помогне все ще се намери начин да се спори с него...
НИИИКАКВИ...моите извинения ако е прозвучало така :) ! Просто пишем,а не говорим...от там идва всичко :) ( съгласих се за двете шпули,как можа да си го помислиш)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от N.Dimitrov »

Кво разясняваш ти бе,момче??? Един разяснителен твой пост не видях! Момчето иска да си купи карбонов телескоп или си чел между редовете...единствения филм тук е твоя-- Какъв ти е проблема на тебе не ми е ясно или пак не разбра какво ти написах!?!?! Аз съм чел внимателно постовете ама ти май го даваш на състезателно ниво! Аиде приятно умуване и влизане в цирка!

Така де ама от това написано какви изводи да си вади човек, дано е така както казваш, не ми се спори.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от sapuna »

Надявам се ,това да са последните ви мнения ИЗВЪН темата!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от hshopov »

N.Dimitrov написа:Кво разясняваш ти бе,момче??? Един разяснителен твой пост не видях! Момчето иска да си купи карбонов телескоп или си чел между редовете...единствения филм тук е твоя-- Какъв ти е проблема на тебе не ми е ясно или пак не разбра какво ти написах!?!?! Аз съм чел внимателно постовете ама ти май го даваш на състезателно ниво! Аиде приятно умуване и влизане в цирка!

Така де ама от това написано какви изводи да си вади човек, дано е така както казваш, не ми се спори.
Айде стига спам а ? ;)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от N.Dimitrov »

та затова си купих телескоп с водачи и макара за 30 лв-Предложете някой удачен модел за риболов на плувка-Колеги, дайте предложение и за въдици за риболов на леко.
П.С Предложения за макари за такъв тип риболов, също не са излишни-За въдицата и за макарата до 150 лв

Това е писано от въпросния колега попитал за помощ, от това което е написал и от повечето предложения към него(за болонезе) реших ,че става на въпрос за болонезе, за това и казвам какво е удачно при риболова с такава въдица.
Пък това ,че ще ходи по язови и за големи риби всеки може да му помогне аз дори не съм казал и думична за такъв риболов, няма основа на която да водим спор, при положение ,че аз му показвам правилната насока при риболов на болонезе а не за риболов при които му е нужно влакно от типа на 18 или 20 и като цяло риболов на едри риби.
Спама спира ама не ме кефиш да знаеш друго мнение имах за теб.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от hshopov »

та затова си купих телескоп с водачи и макара за 30 лв-Предложете някой удачен модел за риболов на плувка-Колеги, дайте предложение и за въдици за риболов на леко.
П.С Предложения за макари за такъв тип риболов, също не са излишни-За въдицата и за макарата до 150 лв........???????......болонезе...къдеееее,когаааааа....???? Всичко тръгна от едно влакно...изводите си ги прави сам! Ти пък мен ме кефиш....а да те видим сега хахахах! П.П към Сапуна...моля те изтрий ни глупостите!
Последно промяна от hshopov на Сря Авг 26, 2015 8:57 pm, променено общо 1 път.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Съвет относно избора на въдица

Мнение от N.Dimitrov »

Въдица за леко плюс макара от такъв тип както е написал човека, 1-вото което ми изниква е болонеза както и на други колеги предложили му...болонеза... и ти почна да ме кефиш отново май
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”