Младши рибар

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Bai Nas
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 5:43 pm
Местоположение: Balkan Mountains

Re: Младши рибар

Мнение от Bai Nas »

Аз направо въдица с макара мисля да си взема, но тази не искам да я захвърлям. Продават ли въобще капачки, че не ми се ходи до магазина за няма нищо. Иначе водача без носач (чип) беше 11 лв. Наистина една кръчма.
Bai Nas
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 5:43 pm
Местоположение: Balkan Mountains

Re: Младши рибар

Мнение от Bai Nas »

Телескопичните щеки без водач от фибростъкло елетропроводими ли са, защото за карбона четох, че е?
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Младши рибар

Мнение от кирил великий »

Фибростъклото е електропроводимо много по-малко от карбоните и композитните материали. Щеки от фибростъкло не съм чувал да има. Ако питаш дали токът от високото напрежение може да те убие, ако го барнеш с въдица от фибростъкло - може и ще го направи. Гръмотевица също може да те цапне, независимо от това, че въдицата е стъклопласт, а не карбон.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Младши рибар

Мнение от antivik »

Проводима е водата и електролитите разтворени в нея, така че като се намокри сопата с дъждовна вода и не е мита и е валяна в какво ли не, ще те цапардоса напрежението и ще протече ток, независимо от матРиала на сопата.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Младши рибар

Мнение от pacho69 »

Bai Nas написа:Аз направо въдица с макара мисля да си взема, но тази не искам да я захвърлям. Продават ли въобще капачки, че не ми се ходи до магазина за няма нищо. Иначе водача без носач (чип) беше 11 лв. Наистина една кръчма.
Сложи една коркова тапа и си решаваш проблема, на нея и някоя друга кука мое да забиваш :drinkers:
По-голям шаран от рибаря няма...
Bai Nas
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 5:43 pm
Местоположение: Balkan Mountains

Re: Младши рибар

Мнение от Bai Nas »

pacho69 написа:
Bai Nas написа:Аз направо въдица с макара мисля да си взема, но тази не искам да я захвърлям. Продават ли въобще капачки, че не ми се ходи до магазина за няма нищо. Иначе водача без носач (чип) беше 11 лв. Наистина една кръчма.
Сложи една коркова тапа и си решаваш проблема, на нея и някоя друга кука мое да забиваш :drinkers:
Така стана. Без грешка е.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”