Въпросче

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
vardata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 8:28 pm

Въпросче

Мнение от vardata »

Здравейте колеги. Закупих си първият ми мач, който е Focus carp match с акция 8-38 ( 3.9 м. ). При всяко вадене на риба ли трябва да използвам кепа, или най-дребните мога да ги изкарвам без него?
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2494
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпросче

Мнение от kukukuka »

Зависи с колко финни такъми работиш.
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
vardata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 8:28 pm

Re: Въпросче

Мнение от vardata »

Основното влакно ми е 0.20. Но притеснението ми е да не строша върха на мача, при ваденето....
rusty
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 9:27 am
Местоположение: бургас

Re: Въпросче

Мнение от rusty »

По-малки,по-големи - това е въпрос на усещане.Ползвай кепа(купи ако се налага с по-дълга дръжка),че е значително по-евтино от нова пръчка. И много риби с новата пръчка :fishing5:
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2494
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпросче

Мнение от kukukuka »

Имаш макара, значи ще си регулираш аванса.Успех през новия сезон.
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Въпросче

Мнение от miro253 »

С този мач риби до 300 грама можеш да си ги биеш директно в гърдите. Стига да издържи повода.
vardata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 8:28 pm

Re: Въпросче

Мнение от vardata »

Кепа ми е 3 м. , ама някак си е смешно рибки колкото дланта ми да ги вадя с кепа :) . Мерси за отговорите....Наслука колеги...
Аватар
gotzyss
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 5:40 pm

Re: Въпросче

Мнение от gotzyss »

Имай предвид ,че повода дори да издържи , се разтяга и след това не е достатъчно издържлив , за това по - добре ползвай кепа.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”