Макари от Aliexpress

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Joro9090
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Авг 05, 2012 8:50 am

Макари от Aliexpress

Мнение от Joro9090 »

Какво мислите за тази макара:
http://ru.aliexpress.com/item/Top-Quali ... 53431.html
Аз мисля че изглежда доста по-добра примерно от RYOBI - APPLAUSE FD за същите пари. RYOBI- то се води Японско, но мене силно ме съмнява.
Аватар
rsvinnie
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Май 31, 2013 1:39 pm
Местоположение: Малко Търново

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от rsvinnie »

Изглежда добре. И все пак не ти препоръчвам да си взимаш такъми от там. От личен опит ти го казвам, защото останах опарен на няколко пъти. Или ще е счупено или няма да е това, което си поръчал. А разбира се връщането си е за твоя сметка. Все пак може само при мен да е така. По принцип нямам много късмет xD
Gone fishing... :fishing7:
Joro9090
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Авг 05, 2012 8:50 am

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от Joro9090 »

Не е така, не знам откъде си поръчвал но аз много работи съм поръчвал от e-bay uk . И за колата части съм си поръчвал 2 пъти по евтини отколкото тук. Скоро получих едно плетено влакно 500м за 36лв и качеството е супер. От Aliexpress не съм но хората пишат че там системата е дори по-сигурна. Като получиш стоката и я прегледаш, тогава или потвърждаваш или отваряш диспут и тн. На мен 2-3 пъти са ми връщали парите.
cibara96
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 13, 2016 11:42 am

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от cibara96 »

взимал сам макари от там и до сега не съм имал проблеми с тях :)
Аватар
г.генков
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 22, 2015 6:20 pm

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от г.генков »

темата е за aliexpress не за ebay
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от muerter »

Joro9090 написа:RYOBI- то се води Японско,
Японско е на 100 % , само дето частите и сглобката се правят в Китай . Ама пък има design in Japan , значи си е от там да го е.. !!
Незнам как са пропуснали и надписа - material from Japan , щото е модерно напоследък :mrgreen:
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Joro9090
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Авг 05, 2012 8:50 am

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от Joro9090 »

г.генков написа:темата е за aliexpress не за ebay
e-bay или aliexpress все тая, въпросъг че в аliexpress аз лично виждам по-качествени и евтини стоки. Щракни в у-туба тази макара да видиш руснаците колко клипа имат. И те много пазаруват от там.
Оставям темата отворена, ако някой си е купил такава или други, да сподели впечатления, снимки ако желае. Аз ако си поръчам някоя по-нататък ще споделя.
Иначе мен не ме бърка, аз разбирам и английски и руски.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от chirusa_bg »

Руснаците са основния клиент на риболовните стоки от Алиекспрес и са супер доволни от всичко. Нормално, като заменят старите руски боклуци с "модерни" въдици.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от Павел Иванов »

Joro9090 написа:... RYOBI- то се води Японско, но мене силно ме съмнява.
Рьобито под формата на риболовни принадлежности много отдава не се води японско , още от средата на осемдесетте години на миналият век когато сегашните Ноеби купуват всички права за производството му в Китай . Респективно освен надписа за японският дизайн и закупеният от Дайва патент за айр бала , няма нищо японско в тях .
Joro9090 написа:... e-bay uk ...
Както вече споменаха Ибей и АлиЕкспрес са две съвсем различни неща . Иначе от известно време насам дали ще си пазарува човек от едните или от другите е се тая . Точно заради големите китайски сайтове ПейПал се отделиха от Ибей и промениха политиката си относно диспути и пр. Та просто трябва да се чете какви са условията за евентуални рекламации и връщания , да се плаща единствено през ПейПал и евентуалните проблеми ще са сведени до минимум .

Е , разбира се , че основното нещо което трябва да имаме предвид е , че китайската ширпотреба е именно това , лъскав , добре изглеждащ евтин боклук . Та да не мислим , че нещо за педесе лева ще отговаря на същото за петстотин като качество , ако и визуално до са едно към едно че даже това за педесет лв. да е "по-лъскаво" .

Руснаците са основният клиент не само на китайските сайтове , не случайност са вторият по големина пазар в света след американският . Огромна част от японските , южнокорейските и пр. производители правят по-голямата си част от продукцията си именно по изисквания за техният пазар . Не случайно баба ти Меркел иначе налага санкции ама не намалява износа на Мерцедес , БМВ и куп други за Русията щото харчовете по мигрантите ще и се видят като дребни стотинки ако загуби рашъните като клиенти .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
asn
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 11:58 am
Местоположение: Габрово

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от asn »

Мислих да си купувам Ryobi Slam, после погледнах, че в алиекспрес е пълно с Ryobi - та и то на цени към два пъти по-ниски от тези на нашите търговци и много бързо ми мина мерака.
По-късно си взех една окровено китайска макаричка от алиекспреса за 20лв., пристигна добре опакована, с метална шпула, тегло 140гр и много по-читава от боклуците, които продават по нашите магазини на по 45-80лв. Уж за лед и с миниатюрна шпула, а си работи с 0,8 плетено без особени проблеми и вади кефалчета по 600-700гр.
Joro9090
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Авг 05, 2012 8:50 am

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от Joro9090 »

asn написа:Мислих да си купувам Ryobi Slam, после погледнах, че в алиекспрес е пълно с Ryobi - та и то на цени към два пъти по-ниски от тези на нашите търговци и много бързо ми мина мерака.
По-късно си взех една окровено китайска макаричка от алиекспреса за 20лв., пристигна добре опакована, с метална шпула, тегло 140гр и много по-читава от боклуците, които продават по нашите магазини на по 45-80лв. Уж за лед и с миниатюрна шпула, а си работи с 0,8 плетено без особени проблеми и вади кефалчета по 600-700гр.
Напълно съм съгласен, днес ходих до един магазин който е уж на наложил се вносител, ми не знам ма сигурно всичките макари са от Китай. Взех си там една щото ми се счупи старата за телемача пък мисля да ходя за риба. Ами същата в алиекспреса беше към 20лв по малко, дори в 2 български сайта я видях с 10 лв по-малко. Не съм за 10лв, но ако купиш пръчка и макара, не ща да плащам 40-50 лв отгоре, а да ги изпия с приятели.
Пък не ми разправяйте че руснаците се радвали на всеки китайски боклук, много от тях пътуват по света и знаят кое е хубаво. И аз съм пътувал доста и съм хващал разни баракуди, заргани и други по океаните.
Пък накрая да уточня, аз не съм начинаещ риболовец който иска да си купи първата макара тънко. Имам си въдици и за тролинг и за джиг, спининг и 3-4 шаранджийски и още 10-тина за боклука.
Ама айде доскоро че ме, заболяха пръстите и май нищо полезно не излезе от тази тема.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от rap66 »

Alliexpres поне за мен вече се очертава като по сигурен сайт дори от ибей , поне за дребните неща. Вече няколко пъти ми връщат парите без много преписки, заради объркан цвят или че нещото не работи. Докато в иберй след 2 месеца от покупката всичко ти изчезва без предупреждение, дори негативен вот не можеш да пуснеш, и диспут май вече не можеш да отвориш,поне аз не можах да го намеря в немския и английския. Единствения недостстък на Alliexpress е че много се чака.
Аватар
boresf
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 30, 2015 6:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от boresf »

Купувал съм доста неща от Алиекспрес-а...
След "лудо" купуване по-миналата зима, за мене си установих следното:
Рибарски такъми от там купувам само плетено влакно, воблери и блесни. Купувал съм пръти и макари, мале-мале...в момента всичките пръти от тях се използват за колчета за градински цветя...аааа, тази година ще пробвам едни пелети за фидер с ластичета от тях, като ги позалея с това-онова, може да свършат работа.
А всъщност, от януари-февруари 2015 и влакно не съм купувал от там, но за прътите и макарите - не е много цветущо положението.
Kirilof
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юли 01, 2015 2:31 pm

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от Kirilof »

Здравейте. Често купувам от този сайт воблери, блесни и плетено влакно. Като цяло не могат да се очакват чудеса като качество, но бих казал че задоволяват едно средно ниво. По скоро искам да споделя с вас една моя поръчка на макара. Реших да заприходя PENN CONFLICT 4000 .Във видракс тази макара е 350лв,в алито 190.Мисля че разликата от 160 е доста очевадна и заслужаваше чакането от около 25 дни. Поздрави.
Аватар
Arol
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 6:16 pm
Местоположение: София

Re: Макари от Aliexpress

Мнение от Arol »

Бърз отговор по темата. Поръчвам от алиекспрес постоянно, не толкова рибарски такъми, колкото всякакви дреболии. Точно за тази макара не знам, но преди нова година поръчах за едно приятелче тази: http://www.aliexpress.com/item/Fishing- ... ef803dd603

Много подобна е на твоята, чаках я около месец, макарата е фантастична за цената си. Всеки детайл е пипнат - от шлайфаните ръбове и стоманените лагери до боята. Върти се леко, аванса е чувствителен - абе въобще истинско бижу. Единствения недостатък е липсата на резервна шпула, но пък можеш да намериш съвместима. Твоята като гледам е даже по-добра. От китайците наистина понякога идват и боклуци, тотално разминаващи се с картинките, но тая макара не е от тях. Поръчвай смело.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”