Съвет за макари

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Съвет за макари

Мнение от Slavi_82 »

sapuna написа:Имам усещането ,че сереш умишлено във всяка тема ,засягаща FL?Грам понятие и наблюдение нямаш ,обаче ръсиш мозъци на всякъде и на всеки!Как може изобщо да сравняваш Диаманта с YF???Макарата си има резервна шпула в комплекта.А ако не ставаше за нищо ,нямаше да се изчерпи като модел за по-малко от месец.Не подвеждай хората Славчо ,ставаш смешен.
Ни най малко нямам за цел да "сера" по адрес на FL-лите на Осако :) Просто можем да бъдем малко по обективни в предлагането на даден продукт на пазара. И да по принцип си прав за едно нещо YF carp е с т.н. сърф кастинг шпула от където намотава въпросните 120 см
влакно на оборот характерно точно за сърф макарите. Ниското тегло е постигнато с много и евтина китайска пласмаса в макарите.
И това че сега се продават какво всеки нов модел на всяка една марка не значи нищо !
И не съм тръгнал по никакъв начин да сравнявам ФЛ с диамант алб защото и 2-те макари се правят на едно и също място с едни и същи материали.
Ето ти я въпросния диамант алб под различно име :

Diamant Alb XW 10000
http://www.nasluka-shop.com/makari/pred ... 10000.html

Osako XW 10000
http://orca-bg.com/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D ... E-Osako-XW

Разликата м-у мен и теб сапуне е че аз им казвам истината и истинския произход на марката !
А в случай съм избрал диаманта заради по ниската цена,и тая и тая е Осако но поне докато събере пари за добри макари нека лови с такива
пък то е ясно че никой не е остарял с 1-вите си въдици и макари
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за макари

Мнение от Димитър Чаушев »

УжасТ !! Не знам колко макари си имал Славчо ама. .....оставаш ме без думи, чесно!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Съвет за макари

Мнение от Slavi_82 »

Димитър Чаушев написа:УжасТ !! Не знам колко макари си имал Славчо ама. .....оставаш ме без думи, чесно!
1-2 макари съм имал колко па да съм имал за 20 години риболов :D
Даже имам точно 2 макари и тях ги ползвам на всички въдици :)
Сиромашия братче :fishing7:
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за макари

Мнение от Димитър Чаушев »

Slavi_82 написа:
Димитър Чаушев написа:УжасТ !! Не знам колко макари си имал Славчо ама. .....оставаш ме без думи, чесно!
1-2 макари съм имал колко па да съм имал за 20 години риболов :D
Даже имам точно 2 макари и тях ги ползвам на всички въдици :)
Сиромашия братче :fishing7:
Ти ако верно имаш 20години стаж по гьоловете. .........нищо не си научил или се правиш на" луд "половин час вадиш риба 10 кила, ловиш с куки филстар и куп други глупости които не помня вече :fishing2:
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Съвет за макари

Мнение от Slavi_82 »

Димитър Чаушев написа:
Slavi_82 написа:
Димитър Чаушев написа:УжасТ !! Не знам колко макари си имал Славчо ама. .....оставаш ме без думи, чесно!
1-2 макари съм имал колко па да съм имал за 20 години риболов :D
Даже имам точно 2 макари и тях ги ползвам на всички въдици :)
Сиромашия братче :fishing7:
Ти ако верно имаш 20години стаж по гьоловете. .........нищо не си научил или се правиш на" луд "половин час вадиш риба 10 кила, ловиш с куки филстар и куп други глупости които не помня вече :fishing2:
С дънарките борбата с едрите риби с малко по лесна, по стабилна, по дебели влакна, по мощни макари и т.н.
Но от 1 година ловя с фидери главно и там риболова е коренно различен а и влакната много по тънки. И да по половин час се вадят някой риби зависимост от мястото и теглото на рибата,щото скоро лових на едно дълбоко място и до 20-тата минута рибата не можеш
грам да я видиш, само по дърпането се познава какво е отдолу на куката.
И куките на филстар ги взех ей така за проба, вързах 3 на косъм и после им дойде ред като пробвах една от новите дънарки.
И на черното не мога да кажа бяло, да евтини са, повечето куки на филстар не са цвете на мирисане и могат леко да се отворят
от по-голяма рипка но тоя модел специално не ме подведоха :)
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”