Въпрос за сигнализатор

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Стефан
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 10:23 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Въпрос за сигнализатор

Мнение от Стефан »

Видях колеги на язовира със сигнализатори на пръчките и ми се стори, че вършеха добра работа. Не ми беше удобно да разгледам сигнализаторите от близо и не ми е много ясно как работят. Може ли някой да обясни как се поставят сигнализаторите, какви са тези обтегачи, които търговците предлагат и не пречи ли сигнализатора за засичането. Видях, че освен сигнализатора колегите бяха поставили някаква висулка на влакното между водачите на пръчката. Каква е разликата между евтините сигнализатори за 10-12 лв. и тези от 40-50, че и по 200лв.
Направих успешен излет - не загубих нито една пръчка :)
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сигнализатор

Мнение от Петър Недев »

Здравей колега. За шаранджийския(и не само) риболов са незаменими. Обтегача е нужен,когато рибата отпуска да активира сигнализатора. Не знам какви са то финансовите възможности за да ти предложа някой модели.Аз лично ползвам такива http://orca-bg.com/%D0%A1%D0%B8%D0%B3%D ... 0%B2%D0%B8 само че 4+станция и съм много доволен. Батериите са от година и си бачкат идеално. Ако си купуваш,гледай платката да е залята със смола(има едни китайски които като се намокрят-спират) .Обтегача не пречи на засичането,направен е да пада като засечеш. Според мен са незаменими.
Когато няма риба.......не кълве!
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Въпрос за сигнализатор

Мнение от Kaloqn19 »

Според мен са незаменими.[/quote]
И аз така мисля
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сигнализатор

Мнение от oneillbgm »

Може да се каже, че вече са неразделна част от всеки вид дънен риболов.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Стефан
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 10:23 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сигнализатор

Мнение от Стефан »

Благодаря, колеги. Със сигурност ще си купя, но за сега мисля да взема от по-евтеничките. Не ми трябват много екстри, стига ми да писука при дърпане и отпускане.
Направих успешен излет - не загубих нито една пръчка :)
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”