Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
krasi1987
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Юли 13, 2014 4:10 pm

Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от krasi1987 »

Колеги,решил съм от септември да почна да ходя в Гърция на морски риболов за лефер и лаврак.Моля ви,помогнете ми с избора на спининг,макара,плетено влакно,флуоро карбон и воблери.Абсолютно съм бос в този вид риболов,и ще съм ви много благодарен за всяко предложение.Не искам да правя компромиси за да не се разочаровам,за това съм приготвил 400-500лв само за въдицата и макарата.Ще ви бъда много задължен за помоща.
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от alekst »

Има доста колеги които са много в час с този риболов . Ще те насочат към определени неща .
Аз ходя от няколко години и мога да ти кажа ,че освен добра препоръка си трябва и усет от твоя страна трябва да ти харесва и да ти пасне даденият такъм , така че няма конкретна рецепта според мен.
аз смених такъма няколко пъти до като намеря точният за мен.
Има доста изписано по темата .
as-lures.com
krasi1987
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Юли 13, 2014 4:10 pm

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от krasi1987 »

Нищо ли неможеш да ми препоръчаш?
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от empar »

Има достатъчно изписано по темата! Използвайте търсачката!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
krasi1987
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Юли 13, 2014 4:10 pm

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от krasi1987 »

Нищо ненамирам..
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от pavre »

Добре де, какво толкова да му е сложното? :) Щом е за морски спининг - 2,7м- 3м дължина, тест 10гр-40гр и нагоре, марката - според джоба. Макарата - 3000 или 4000 - зависи с коя се балансира пръта. Влакно - аз ползвам Варивас , можеш да си купиш каквото те кефи, като според мен 1,5 дебелина по японската номерация, което отговаря на 0,21 трябва да е достатъчно, а може и по-тънко според зависи от очакваните риби.. Флуорото - 0.30-0.40.. Примамките - събразени с теста на пръчката. Поправете ме, ако бъркам някъде...:)
krasi1987
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Юли 13, 2014 4:10 pm

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от krasi1987 »

Това го знам, ама се надявам някой да каже марки изпитани пръчки и макари, и най вече работещи воблери за лефер и лаврак.
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от Efimov »

Всяка примамка работи- от скъпите японци та понякога до евтините китайци. Въпроса е обаче коя примамка кога и къде да се използва. На това не може да се отговори еднозначно. Относно Пръчката и макарата колегата те е насочил като параметри, въпреки че аз в момента се оглеждам за пръчка 7-28, че 10-50 за някои примамки не ми идва добре. Макарата от това което съм прочел трябва да е бързооборотна. много ми се иска да тествам тази пръчка http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5339 заглеждам и едно шимано, но от изчетеното май не се представят много добре при спининга. Всичко е въпрос на личен избор и на тестване.
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от alekst »

Според мен трябва малко по - леки такъми пръта 2.4 най много , акцията 10-30 най - много , макарата 3000 размер , плетено най много 1.2 е което съм ползвал по - дебелото само пречи на добрия кастинг поне според мен , като всичко на грамаж трябва да е възможно най- леко , тъй като съм мятал понякога по над 24ч. и оставаш без ръце по - тежките неща
Изключително съм доволен от пръчките на Спортекс
например тази
http://ivpfishing.com/home/180-carbofle ... D0%B0.html
или тази
http://ivpfishing.com/home/1373-carbofl ... D0%B0.html
as-lures.com
krasi1987
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Юли 13, 2014 4:10 pm

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от krasi1987 »

Дайте други мнения.
Аватар
Trias
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1064
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:36 am
Местоположение: София

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от Trias »

Ами , според мен въобще не е необходимо да се ползват модерни уреди ! Т.н. замбок , което си е навита корда 0,5 на шише или празна опаковка от дезодорант си е класика ! Може да му викат на комплекта и "месина" , ама то си е нещо подобно . В Гърция куту пуснеш току-що уловен зарган на гола кука 2/0 без тежест и плувка може да уловиш дори дорадо ! При това не необходимо да стоиш диван-чапраз до такъма :) Плуваш си ,плажуваш си и хоп ...готово :D
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от Dimy »

Я и аз да се възползвам от темата какво мислите за тези пръчки http://www.colmic.bg/rods/6/9371/#/ код: CAHKCR08 - 800MF 8' (10-30гр.)
http://megafishing.bg/product/1363/vadi ... nning.html 2,62 10,6-28,35
тази ми идва малко къса 2.13 http://megafishing.bg/product/3738/st-c ... -rods.html
http://megafishing.bg/product/4876/vadi ... 46m-m.html
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от аксел »

аз бих избрал Колмика,причини няколко-дължина,надеждност,цена и др.,Кроа-та посочени от тебе имат доста дълги дръжки,а с тях трудно се туичва,пък и са стилхедови пръчки,не,че нямам Авид но моят е 7,6МЛ ексфаст,с него ловя на силикон лавраци по плажовете,не е лошо и това- http://fishingzone.bg/product/804/vadit ... html,както и вездесъщото Шитено,което колкото и да ти разправят разни "разбирачи",че не става ,няма аналог цена/качество.
валатът не най-лошото нещо на света
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от аксел »

забравих,да поясня,че не съществува пръчка покриваща всички изисквания за брегови спининг на гръцкото море.....зависи,дали ще се лови на плаж или на скали,буни и др.,дали морето е бурно,или не,различните сезони изискват различни по големина и тегло примамки и др.,ако ви се занимава с лудостта наречена гръцки спининг,при която обикновено си валат,ви трябват поне две различни,пръчки.
валатът не най-лошото нещо на света
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Помощ с избора на спининг комплект за Гърция!!!

Мнение от Dimy »

Благодаря колега освен да взема 2 Колмика с различна акция 10-30 и 20-50 на 2.4м . Доколкото видях примамките около 10-15 см са в порядъка на 25-40 гр за риболов в Гърция . Ще ходя на Гаракини ,като цяло е плаж и има някакво кейче. Не съм ходил от ученик в Гърция щото не харесвам морето, но жената ме накара / нея не я влекът язовири и палатки / и реших да се поразровя какво може да се хване докато тя разпуска .
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”