Как се прави влашка плувка?

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
qnkov90
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юли 28, 2016 9:13 pm

Как се прави влашка плувка?

Мнение от qnkov90 »

Сорка, ако съм объркал темите. Въдицата е за река дунав. Имам телескоп стар руски - 4 метра, и мисля да го правя на влашка плувка. Гледам ги старците наредили така телескопи на стойки, ама не видях точно как е направена въдицата. Колко да е дълга кордата... и къде се връзва. Въдицата има само един малък носач на върха. До колкото знам е хубаво 1 грам плувка, и тройно олово, но на колко см, от куката. И каква кука да използвам? 10-ка добре ли е? Но е черни имам. Ще ловя бабушки, распер и т.н., к'вот хване. И на какво да ловя? Знам, че може и не бели червей, но на кое е по-добре? Варено жито или какво да сложа? Оклей?
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Как се прави влашка плувка?

Мнение от azareus »

Що не махнеш и тоя малкият "носач" на върха и не изчакаш още малко, че идва сезона на орехите! ;)
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
qnkov90
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юли 28, 2016 9:13 pm

Re: Как се прави влашка плувка?

Мнение от qnkov90 »

Само не се чудете защо с времето не влиза никой у форума. Айде със здраве, Оправих се. Големи разбирачи се оказахте. :fishing1:
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Как се прави влашка плувка?

Мнение от Bigmarlin »

Виж в тази тема viewtopic.php?t=87999
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави влашка плувка?

Мнение от Sorcerer »

qnkov90 написа:Само не се чудете защо с времето не влиза никой у форума. Айде със здраве, Оправих се. Големи разбирачи се оказахте. :fishing1:
Проблемът на голяма част от българските потребители е, че в училище са ги научили да пишат що годе, но не са ги научили да четат :idea:
Ако беше го ползвал, същият този форум по предназначение, щеше да получиш отговор на въпроса си, много по- бързо...
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”