Монтаж Хеликоптер

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
nachinaesht01
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Авг 01, 2013 12:46 pm

Монтаж Хеликоптер

Мнение от nachinaesht01 »

Здравейте, не съм сигурен дали темата е точно за тук, но ще пробвам... Искам да си сменя монтажа с нов и този ми е хванал окото, та да питам имате ли наблюдения дали е здрав и хубав.Гоним тази идея:
p_1118_1_1.jpg
точно този комплект си харесах в магазина но се чудя две неща - дали ще е по-добре вирбелите да са с халкички и дали е нужен противоуплитащ конус на повода или няма смисъл?Също така някъде бях чел че този монтаж при по-големи дълбочини е склонен към оплитане...някой да има мнения за това?
ПП: един продавач се опита да ме убеди че косъма не можело да го направя с флорокарбон понеже бил като тел и рибата изобщо нямало да клъвне като не се движи свободно повода, а аз съм виждал такива по филмите и казват че се вижда само кука и стръв и като не вижда конец налапва по-добре...дайте съвет дали ще стане с флоро, някой пробвал ли е? Като цяло е дебел 0,22 и не ми се струва толкова твърдо, но чакам вашите мнения!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Mirotg1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 4:42 pm

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от Mirotg1 »

Точно този от снимката го имам.Купих го за 3.5лв май бяха броя 4 в опаковката.При изваждане от водата често повода е увит около зелената гума, но мисля, че това става само при ваденето, а и се разплита сам.Друго не знам, не съм го ползвал дълго време.Флоуро не съм ползвал още.
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от galin_fcb »

Колега горещо ти препоръчвам да ги избягваш тези готови монтажи,(не си ли го направя сам..........нямам вяра на никой освен на себе си относно какъвто и да е монтаж,даже понякога сам не си вярвам :lol: )по-добре си направи сам.
А още по-горещо ти препоръчвам да спреш да посещаваш този магазин в който са ти казали че със флуро не се прави и така на татък.
Пускам ти линк да се ориентираш а от там решаваш сам,(клипове да искаш..........поразгледай малко :wink: )



https://www.youtube.com/watch?v=6Z_hg0-w9sw
nachinaesht01
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Авг 01, 2013 12:46 pm

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от nachinaesht01 »

мерси колеги за отговорите, да монтажа го намерих в магазина на цена 3,90лв. и не е готов монтаж а вътре има вирбели, противоуплитащи, амортизатори и тези приспособления дето са за закачане на въртящите се вирбели, по 5 бройки от всичко, а монтажа си го правиш сам( май имаха и същия готов вързан, но предпочитам сам :) ) и освен това е на фирмата stonfo, без да им правя реклама съм чувал че са добри.
за оплитанията и аз си мисля че е само при ваденето ти се оплита колега или се замотава 1-2 пъти но не и повече и би трябвало да се размотава сам. един колега ми каза че той леко с пръст забавял падането на влакното точно преди да се приземи и така линията се изпъвала и се възпрепядствали оплитания и определено ще го пробвам.
а за повода и косъма с флоро си знаех че няма да има проблем, защото ако не мога да си направя повод с флорото закакво друго да служи флорокарбон за поводи :) но все пак реших да си питам де, за да няма изненади. сега само остана въпроса дали е по-добре вирбела да е с халка или няма значение и дали има нужда от противоуплитащ шлаух на повода или не? гледам в нета много вариации та ще е добре да кажете какво мислите.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от delio-haidutin »

колега мисля че този "хеликоптер "на стонфо" са по-добри от другите марки такива ,за жалост при нас ги няма по магазините.последно преди 2-3 г си взех ,бяха си по 3,50.
на въпросът ти за вирбел с халкичка ,мисля че няма да е удачно ,понеже халката ще падне до основното влакно (ако ме разбираш какво казвам) и по-лесно ще се оплита.можеш вирбела да го замениш със бърза връзка ,а противооплитащите конуси за които говориш ,знай че повечето плуват.потопи готовия монтаж във водата за да видиш за какво става дума. .аз си режа от силиконовите шлаухки ,които са за над куката ,не пречи че не е със връх ,така водата влиза в отвора и не плува.и за куката ако ще я връзваш само със флорукарбон ,пак е прав продавача.нали знаеш че флоруто е по малко издържливо на опън ,и ще ти трябва поне минимум 0,40.при такава дебилина ,си е тел направо,за това са измислили комби ринга,куката е вързана със плетено и поводчето от 3-4 см е вързано за флоуро карбона.виж на КОРДА,там имат снимки ,стъпка по стъпка на различните монтажи
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
nachinaesht01
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Авг 01, 2013 12:46 pm

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от nachinaesht01 »

колега, по принцип си прав за това че флорото наистина е твърдо и грубо, НО аз ходя за не дотам едри риби, което значи 5-6-7 килограма макс. сега това флоро което имам е с издръжливост 6кг. това значи че с правилно ползване на аванса мога с него да изкарам риба до 10кг. а самото влакно е дебело 0,22 което ми е достатъчно за момента предвид рибите като големина за които ходя. виж основното ми е 0,40 нали, но повода от флоро 0,22 е достатъчен за 10 кила шаран, който не съм имал честта да извадя още. затова с този по-тънък флоро карбон предполагам че няма да е много твърдо. това ми беше мисълта, незнам поправи ме ако греша някъде но за мен това би трябвало да е достатъчно и така да стане.
а за конуса въпроса ми беше дали изобщо има смисъл от него, защото той уж трябва да предотвратява от усукване на повода около основната линия, но дори и да го няма и повода да се усуче, той се върти горе и би трябвало да се саморазвие и затова се чудя дали има смисъл там да слагам конус? друг е въпроса че те плават заради въздуха в тях.
Иии ако някой ми каже с това флоро както съм го описал по-горе дали имам шанс да се получи нещо хубаво, както и дали има смисъл от този противоуплитащ конус ще съм изчерпан вече от към въпроси :fishing2: мерси все пак
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”