Риболов на "зли таранки"

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Риболов на "зли таранки"

Мнение от FisherBG69 »

Ще ме прощава колегата от който взех лафа за заглавието, но ме изкефи :D Да си дойдем на думата - става въпрос за риболов на всеизвестната каракуда. По-точно на плувка със слайдер, тъй като уж излизала повече. Монтажът ми е следният - основно влакно (0.22), стопер, слайдер 2 грама (пробвах с 1, но не мога да замятам достатъчно навътре), стопер, утежнение (3-5 сачми), повод с кука (0.14 флуорокарбонов с 12 кука). Въпросите ми са следните - колко броя съчми използвате и през колко разстояние ги слагате или колко трябва да е общата дължина между първата и последната съчма или куката; с вирбел или с връзка клуп в клуп съединявате основното с повода; колко дълъг повод използвате (по принцип слагам 30см повод и веднага до свръзката ми се намира първата съчма, а останалите нагоре по линията); диаметър на повода и големина на куката? Критики, поправки, съвети, други монтажи дори - всичко се приема ;)
Наслука! :fishing12:
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на "зли таранки"

Мнение от Sorcerer »

Четене му е майката, във форума има всичко, само на човек да му се чете...
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Re: Риболов на "зли таранки"

Мнение от FisherBG69 »

Sorcerer написа:Четене му е майката, във форума има всичко, само на човек да му се чете...
Прочетох доста теми, но снимките с монтажите, които ме интересуват не са достъпни и в крайна сметка информацията, която не съм разбрал съм помолил да ми бъде предоставена тук.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на "зли таранки"

Мнение от miro253 »

На каква дълбочина се опитваш да ги ловиш?
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Re: Риболов на "зли таранки"

Мнение от FisherBG69 »

Стръвта да лежи на дъното.
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Re: Риболов на "зли таранки"

Мнение от FisherBG69 »

Около 2 - 2.50 м.
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на "зли таранки"

Мнение от Sorcerer »

FisherBG69 написа:Около 2 - 2.50 м.
Упорит си :D Въпреки, че не искаш да четеш- хайде да ти помогна малко...

Няма около, след като ще ловиш на плувка и ако искаш да го правиш успешно, трябва да си мериш точно дълбочината :!:
След това вече леж, виси, пропадай бързо, бавно, но на дистанцията на която ще ловиш, трябва да си знаеш дълбочината. Утежни си правилно плувката, разкарай го това основно 0,22 , че се чудя как успяваш да заметнеш изобщо и двата грама плувка с него/ предполагам се чува свистене, все едно изтребител пикира/. Повода ти също е дебел по моите разбирания, освен ако целта не е да ги вадиш на гърди пустите му риби...
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Re: Риболов на "зли таранки"

Мнение от FisherBG69 »

Sorcerer написа:
FisherBG69 написа:Около 2 - 2.50 м.
Упорит си :D Въпреки, че не искаш да четеш- хайде да ти помогна малко...

Няма около, след като ще ловиш на плувка и ако искаш да го правиш успешно, трябва да си мериш точно дълбочината :!:
След това вече леж, виси, пропадай бързо, бавно, но на дистанцията на която ще ловиш, трябва да си знаеш дълбочината. Утежни си правилно плувката, разкарай го това основно 0,22 , че се чудя как успяваш да заметнеш изобщо и двата грама плувка с него/ предполагам се чува свистене, все едно изтребител пикира/. Повода ти също е дебел по моите разбирания, освен ако целта не е да ги вадиш на гърди пустите му риби...
Мислех че питаш за дълбочината на гьола, затова казах около 2-2,50. Предишния ми пост отговаря на въпроса точно (предполагам :D). Иначе ти казах прочетох каквото успях, НО точно начина на построяване на съчмите, брой, разстояние между тях не можах да намеря, затова питам. Както и коя връзка е по-добра - клуп в клуп или с мини вирбел?
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”