Риболов на скобар на Струма

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Риболов на скобар на Струма

Мнение от FisherBG69 »

Здравейте хора! Интересува ме монтажът Ви за скобар на река СТРУМА. Моят е следният - основно 0.20, стопер, продълговат слайдер 2гр, 6-7 съчми плътно една до друга, след тях веднага микро-вирбел, повод 0.14 флуорокарбонов (тест 1,7 кг), кука 12. За стръв френски хляб, а захранка смлян хляб + 2 пакета галета за лепкавост, иначе без тях се рони много. Това е, мнения критики, всичко се приема! :wink:
Наслука! :fishing11:
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от CarposGTA »

FisherBG69 написа:Здравейте хора! Интересува ме монтажът Ви за скобар на река СТРУМА. Моят е следният - основно 0.20, стопер, продълговат слайдер 2гр, 6-7 съчми плътно една до друга, след тях веднага микро-вирбел, повод 0.14 флуорокарбонов (тест 1,7 кг), кука 12. За стръв френски хляб, а захранка смлян хляб + 2 пакета галета за лепкавост, иначе без тях се рони много. Това е, мнения критики, всичко се приема! :wink:
Наслука! :fishing11:
Значи колега ,като цяло монтажът ти е добър само можеш да го направиш малко по фин . Сложи кука 14 номер и повод 0.12 и не се притеснявай ,че ще скъсаш. Тест около 1,5 кг ти е достатъчен ,като се има в предвид че теста е за мъртво тегло и реално с него можеш да извадиш без проблем и 2 кг. риба . Все пак не повода ти поема цялата борба на рибата , а мекотата на въдицата ти. Според мен с един по- фин монтаж ще имаш повече кълванета и ако вадиш рибите внимателно няма да имаш проблеми .Това е от мен колега , успех и наслука !
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от mrenka »

Виж тука viewtopic.php?f=127&t=31262, може да намериш полезни мнения. Ако твоя монтаж спасява капото, без да се къса, хич и не слушай останалите.
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от FisherBG69 »

mrenka написа:Виж тука viewtopic.php?f=127&t=31262, може да намериш полезни мнения. Ако твоя монтаж спасява капото, без да се къса, хич и не слушай останалите.
Нарочно пуснах нова тема и написах с главни букви мястото - река Струма, тъй като от посочената тема научих, че за всяка река е различно, а точно за Струма не намерих нищо. Не мога да се похваля с много извадени бройки, тъй като практикувам този риболов от миналата година, доста пъти съм бил и капо, но съм извадил и няколко красавеца от порядъка на килограм. Затова исках да обменим опит с колегите. :fishing12:
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от FisherBG69 »

Някой с опит в риболова на река Струма няма ли да се включи?
Rado1981
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 11, 2016 12:33 pm

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от Rado1981 »

FisherBG69 написа:Здравейте хора! Интересува ме монтажът Ви за скобар на река СТРУМА. Моят е следният - основно 0.20, стопер, продълговат слайдер 2гр, 6-7 съчми плътно една до друга, след тях веднага микро-вирбел, повод 0.14 флуорокарбонов (тест 1,7 кг), кука 12. За стръв френски хляб, а захранка смлян хляб + 2 пакета галета за лепкавост, иначе без тях се рони много. Това е, мнения критики, всичко се приема! :wink:
Наслука! :fishing11:
Здравей, колега! Аз ловя основно скобар на Струма. Използвом за основно монофил 0,16 и за повод - 0,12. Редя последователно сачми - 0,10гр и връзвам кука №13 лятото и №14 или 15 - зимата. Плувката 2 или 3 гр (В зависимост от течението). Стръвта е троха или бял червей (винаги си нося и двете). Не се притеснявай да използваш малко по-тънки влакна. С правилно настроен аванс и малко повече време се вадят и скобари над 1,2 - 1,5 кг.
Успех!
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от FisherBG69 »

Тъй като днес бях на въпросната река няма как да не се "похваля" :D Та значи от около 10 човека на реката, едва 1 изваждаше риби (вероятно защото беше заел и най-хубавото място). След цял ден замятане и доста сменен такъм, стигнах до 0.12 повод с 16 кука. И оп чудо усетих напън на риба! Успях да я докарам почти до брега, преди да се откачи. Умрях от яд, но като се има предвид резултатите на тези около мен, моето си беше направо постижение :D Наслука на всички! :fishing12:
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от mrenka »

Да ти клъвне в момента скобар по Струма си е повод за похвала без кавички. Но защо умря от яд, какво толкова ако я беше извадил?
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от FisherBG69 »

mrenka написа:Да ти клъвне в момента скобар по Струма си е повод за похвала без кавички. Но защо умря от яд, какво толкова ако я беше извадил?
Щеше да има някоя снимка бонус (не съм месар, ако това намекваш) ;)
Но не съм съгласен с теб, тъй като колегата над нас, беше напълнил един живарник тип "мрежа" от сутринта. :fishing2:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от miro253 »

А този, който ги ловеше дали не е бил с "допълнителен" повод с тройчица на него или на можа да го видиш?
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от FisherBG69 »

За това не бях помислил. Иначе не, не успях да видя, а и не исках да го питам как лови, тъй като не беше особено дружелюбен.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от mrenka »

FisherBG69 написа: Щеше да има някоя снимка бонус (не съм месар, ако това намекваш) ;)
Но не съм съгласен с теб, тъй като колегата над нас, беше напълнил един живарник тип "мрежа" от сутринта. :fishing2:
Зимно време е така - един вади, останалите блеят :)
Нищо не намеквам колега, просто ми е любопитно. Мен лично най- ме е яд когато ми скъсат повода, а още повече цялата линия.
Месар, каква грозна дума :P Всъщност избора е личен - да следваш закона / прибираш три кила, останалите връщаш/, установения по реката морал / сичкото що го фанем мое си е/ или правилото на най - големите майстори / в интерес на феърплея задържаш няколко от по - дребните/. А ако искаш да те мислят за глупак и да ти се подсмиват - връщаш всичко обратно.
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Re: Риболов на скобар на Струма

Мнение от FisherBG69 »

Аз лично следвам мое си правилот - ако съм извадил повечко, задържам някоя за в тигана, ако ли не - обратно във водата. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”