Монатж за костур

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
alex23
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Ное 14, 2016 6:23 pm

Монатж за костур

Мнение от alex23 »

Здравейте , ще ходя за костур обаче не знам много неща за хващанете му .Та , ще съм благодарен да ми кажете какъв монтаж да направя .. ще ловя предимно на жива рибка , а после може да пробвам и на спининг .

П.С. Кое е по-добре на спининг или на плувка? :|
FisherBG69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 7:10 pm

Re: Монатж за костур

Мнение от FisherBG69 »

По принцип на плувка се води най-уловистият метод за костур, но тъй като не го практикувам не мога да ти кажа подробности. Аз лично ловя на дъно, с монтаж хеликоптер - основно влакно, троен вирбел, за страничната халка на вирбела повода с кука номер 7, а за долната халка - тежестта, завързана на една идея по-тънко от основното влакно.Принципно ловя с 0.20 основно и 0.18 за повод, но те варират в зависимост от условията където ловиш. Може да добавиш още една кука чрез втори троен вирбел, като вирбелите се свързват посредством същото влакно със същия диаметър като основното. На спининг не съм ловил целенасочено костур, а досега не ми се е хващал, докато съм гонел други риби, затова и този вид риболов също няма да го коментирам. Дано съм помогнал. Наслука! :fishing6:
alex23
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Ное 14, 2016 6:23 pm

Re: Монатж за костур

Мнение от alex23 »

Благодаря
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Монатж за костур

Мнение от CarposGTA »

Значи ако мислиш да ги ловиш на спининг в този период на годината най-добрия начин е на джиг с малки силикончета . Миналата седмица бяхме с един приятел на едно микроязовирче за бяла риба и костур . Аз заложих на блесни а той на силикони . Резлултата беше 3 на 15-20 бройки в негова полза :D . В началото на никой от нас не му вървеше докато той не сложи едно малко силиконче около 4-5 см ,на което хвана 3 костура за около 5 минути . В този момент той спря да търси бялата риба и налови доволно количество прилични костурчета .
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”