фидер пръчка и макара

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: фидер пръчка и макара

Мнение от Slavi_82 »

kras_lovech написа:колега Slavi_82 едно питане приятел.Кажи с колко грамови хранилки,кой връх да използвам. че както казах съм новобранец в фидер риболова.
най мекия е ХЕВИ средния МЕДИУМ най-твърдия пише ЛАЙТ
Според ситуацията се ползват върховете. Рано на пролет и много късно есен се ползва лайт-а когато кълванетата са нежни и много мудни.
За платика пак се лови с лайта, и тя пипа много нежно целогодишно.
За средно големи риби 1-2-3-4 кг се ползва медиума през лятото основно и пак рано пролетта където има много големи риби например богров!
Там дори през най тегавото време все пак говорим за риби почващи от 3-4 и стигащи до над 20 кг такава риба взима стабилно но не винаги.
Хеви се използва в средата на лятото когато се ловят големи риби или се гони дистанция с фидера, по средата на лятото и риба 2-3 кила
го прави фидера на хармоника, но пак НЕ ВИНАГИ Е ТАКА.
Затова върха се слага според ситуацията и кълването на рибата.
А аз лично за лайта ползвам 20 грама хранилки, за медиум и хеви по 30-40 грама като аз лично позлвам на карп зум метод фидер
а кощнички колкото искаш :) Но методите са по ефикасни, а на карп зум и са най по джоба ми :) 3 лв .......... иначе престъни корум и т.н.
са на двойна цена
kras_lovech
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Яну 09, 2016 6:28 pm

Re: фидер пръчка и макара

Мнение от kras_lovech »

Slavi_82 при мен на FORMAX AVATAR-а,Хевито е най-мекия,а Лайта е най-твърдия
kras_lovech
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Яну 09, 2016 6:28 pm

Re: фидер пръчка и макара

Мнение от kras_lovech »

при мен на FORMAX AVATAR-а,Хевито е най-мекия,а Лайта е най-твърдия
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: фидер пръчка и макара

Мнение от Slavi_82 »

Може би има някаква грешка в обозначаването на върховете.
Значи хвани 3-те върха само за 1-вия водач изравни ги един до друг и ги пусни.
Този който кеси( огъва се най много) е лайт , медиума седи по средата , а хеви-то е най твърд и най изпънат и често пъти той е от плътен карбон.
По принцип нормално е лайта да е с жълт, оранжев дори бял цвят, докато медиума е зелен , а хеви са в червен или розов цвят.
Обаче всяка марка си прави каквото си иска и си ги прави с каквито цветове си иска
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
kras_lovech
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Яну 09, 2016 6:28 pm

Re: фидер пръчка и макара

Мнение от kras_lovech »

точно така приятел,сека марка си прави каквото иска:) хванах ги за първия водач още като го купих,това го знам от приятел, и затова ти го пиша това при мен как са върховете.Хевито при мен е розова на цвят и увисва най-отдолу...следователно е най-мек.Медиума си е медиум и е оранжев на цвят.А Лайт-а е зелен на цвят и си седи прав,значи е най-твърд
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”