Търся помощ в избора на макара.

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

pavelrusnaka
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 19, 2016 1:31 pm

Търся помощ в избора на макара.

Мнение от pavelrusnaka »

Здравейте,
Ще правя коледен подарък на бащата и се нуждая от малко помощ. Искам да му купя хубава макара, с която да ходи за риболов на илария и пачура( главно лови на бомбарда).
Бюджета ми е 300 лв. Моля за малко помощ в избора на макара, защото нищо не разбирам
Поздрави,
gemigm
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 7:34 pm

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от gemigm »

Новия страдик на шимано http://superfishing.net/preden-avans/38 ... i4-fb.html
Изключително надеждна макаричка, здрава, бързо оборотна, става и за морето и най-важното лека
pavelrusnaka
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 19, 2016 1:31 pm

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от pavelrusnaka »

Благодаря за отговора,но повече от 300 лв няма как да инвестирам.
И ми трябва за морски риболов, не за сладководен.
Rado1981
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 11, 2016 12:33 pm

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от Rado1981 »

Колега, разгледай макарите с марка PENN. Например тази: http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=1441 . Влиза в бюджета, а и са добри макари.
Успех!
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от Митко Кирилов »

За морски риболов: макара с резервна шпула /едната за монофил, другата -за плетено влакно!/. Препоръчвам Daiwa Exeler S 2500 предлага ги Mega Fishung bg .За тези пари можеш да му купиш 2 макари, ако му трябват!
Ползвам повече от 7 години Дайва Екселер за морски риболов/правена в Китай за пазара в САЩ/.
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
pavelrusnaka
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 19, 2016 1:31 pm

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от pavelrusnaka »

Искам и да попитам как да го разбирам това 2500,3000 или 4000 след всеки модел на няма значение за коя да е макара? Кое е оптималното в моя случай, много рядко хващаме парчета над 700 грама( бащата не замята булдото на повече от 60 метра).
Поздрави,
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от Limanov »

Shimano Nasci - размер 3000 - http://superfishing.net/preden-avans/25 ... ci-fb.html
Shimano Stradic FK - размер 3000 - http://superfishing.net/preden-avans/34 ... ic-fk.html
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от Slavi_82 »

И най добрата макара не я ли измиеш след риболов от солта заминава :)
До колко знам единсвената която няма проблем с корозията е Стела на Шимано но няма да ти се впише в бюджета .
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от Kodjito75 »

Това е макарата няма да съжаляваш.
https://www.google.bg/url?sa=t&source=w ... 6nHEmrUniQ
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от Kodjito75 »

Въпросната макара е имам поне от 5г.
Навива страхотно няма никакви луфтове и съм вадил платерини по 800,900гр.
Няма грам ръжда по нея.
Гледай да е големият размер.
Последно промяна от Kodjito75 на Пон Дек 19, 2016 7:16 pm, променено общо 1 път.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от lozzy.68 »

Към автора на темата,....Момче,явно не си въдичар или рибар! :( Сигуренсъм ,че всички тези мнения,ти размътиха,главата тотално!!! :) Няма лошо,но моето мнение е следното:Щом баща ти е рибар,нека сам,си избере,, подаръка,, , защото той ще лови и ще се наслаждава на него!!! :wink: А ти ще финансираш, хавата ! Така и двамата ,ще сте ОК !!! :drinkers:
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от Limanov »

lozzy.68 написа:Към автора на темата,....Момче,явно не си въдичар или рибар! :( Сигуренсъм ,че всички тези мнения,ти размътиха,главата тотално!!! :) Няма лошо,но моето мнение е следното:Щом баща ти е рибар,нека сам,си избере,, подаръка,, , защото той ще лови и ще се наслаждава на него!!! :wink: А ти ще финансираш, хавата ! Така и двамата ,ще сте ОК !!! :drinkers:
:smt023
Аватар
hkoko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:30 am

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от hkoko »

Към автора на темата,....Момче,явно не си въдичар или рибар! :( Сигуренсъм ,че всички тези мнения,ти размътиха,главата тотално!!! :) Няма лошо,но моето мнение е следното:Щом баща ти е рибар,нека сам,си избере,, подаръка,, , защото той ще лови и ще се наслаждава на него!!! :wink: А ти ще финансираш, хавата ! Така и двамата ,ще сте ОК !!! :drinkers:
Вслушай се в тези думи и няма да сбъркаш.Мен за един рожден ден ме изненадаха с пръчка която в последствие върнах и смених с друга от магазина от който я бяха закупили жената и дъщеря ми,и пак не беше това от което имах нужда.Заведи човека до магазина които той харесва и му подскажи сумата може пък да му е необходимо нещо друго.Така няма да развалиш изненадата .Желанието което имаш е най-голямата изненада.Това което ти кажем ние не е критерий ,че ще е най доброто за баща ти.
направи каквото трябва пък да става каквото ще
gogata7904
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 10:41 am

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от gogata7904 »

може също да му вземеш ваучер от някой магазин на стойност която си решил и той ще си избере каквото иска пак ще бъде подарък но няма да вика що толкова пари що това взе много е скъпо и така
pavelrusnaka
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 19, 2016 1:31 pm

Re: Търся помощ в избора на макара.

Мнение от pavelrusnaka »

hkoko написа:
Към автора на темата,....Момче,явно не си въдичар или рибар! :( Сигуренсъм ,че всички тези мнения,ти размътиха,главата тотално!!! :) Няма лошо,но моето мнение е следното:Щом баща ти е рибар,нека сам,си избере,, подаръка,, , защото той ще лови и ще се наслаждава на него!!! :wink: А ти ще финансираш, хавата ! Така и двамата ,ще сте ОК !!! :drinkers:
Вслушай се в тези думи и няма да сбъркаш.Мен за един рожден ден ме изненадаха с пръчка която в последствие върнах и смених с друга от магазина от който я бяха закупили жената и дъщеря ми,и пак не беше това от което имах нужда.Заведи човека до магазина които той харесва и му подскажи сумата може пък да му е необходимо нещо друго.Така няма да развалиш изненадата .Желанието което имаш е най-голямата изненада.Това което ти кажем ние не е критерий ,че ще е най доброто за баща ти.
Здравейте,
Аз съм един от най-запалените рибари. Живея на брега на Варненското езеро. Лятото всяка Събота минавам през магазина за бира и след 2 минути вече съм на брега. Въобще не ме интересува дали ще хвана нещо, отивам просто да замахам с пръчката и да си събера мислите(разбирате ме за какво става въпрос)...пък дай си боже да кълве.... :fishing2: :fishing6: .Иначе е факт че не разбирам много, но желанието е важно.

И аз си мислех да направя така, но си е друго преди Коледа под елхата да има една макарка, купена от сърце. Затова съм решил твърдо да изненадам бащата. Проблема който срещнах във Варна е че във всички магазини, надценката на предлаганите макари спрямо нет-а е минимум 50 лв( а и май няма такова разнобразие). Заради тази причина искам мнения и живот и здраве Четвъртък да си поръчвам куриера.

Може ли и мнения и за: http://megafishing.bg/product/4936/maka ... 3000h.html
PS: Искам да му купя хубава макара, пък бащата има 6 месеца да събере пари за нова пръчка :lol: :wink:

Поздрави,
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”