Плетеното влакно в диапазона 0.12,0.20 скапва ли сик водачите ?

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Никича
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 8:35 pm

Плетеното влакно в диапазона 0.12,0.20 скапва ли сик водачите ?

Мнение от Никича »

Тъй като съм стар привърженик на добрия монофил и съм доста доволен от него но искам малко да се въведа и в другите измерения на модерния риболов,искам да попитам ако използвам 0.18 плетено влакно за спининг на щуки в порядъка 1.5кг до 2кг може ли от голямото напрежение плетеняка да ми сасипе водачите тъй като ми казаха, че това е възможно, но аз съм голям навитак да пробвам плетено с 4 влъкна ?
:fishing2: :fishing2:
Аватар
vankata81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 2:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Плетеното влакно в диапазона 0.12,0.20 скапва ли сик водачите ?

Мнение от vankata81 »

Не, то даже е препоръчително да са SIC водачите при работа плетено влакно.
Аватар
Никича
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 8:35 pm

Re: Плетеното влакно в диапазона 0.12,0.20 скапва ли сик водачите ?

Мнение от Никича »

Понеже ми казаха че протрива сик водачите и аз заради това да питам Благодаря!
:fishing2: :fishing2:
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Плетеното влакно в диапазона 0.12,0.20 скапва ли сик водачите ?

Мнение от Slavi_82 »

Уж не ги скапва SIC водачите........ ама от SIC до SIC има разлика да знаеш :)
Много китайски пръчки ни наводниха пазара и уж вички са SIC водачи ама може и леко да ти ги понареже
водачите :D Taка че внимавай кво взимаш на 1-во време.
8 нишковия плетеняк и е по здрав и по мек и повече щади водачите, 4 нишковите са по груби по твърди
и цената им е значително по евтина
Аватар
Никича
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 8:35 pm

Re: Плетеното влакно в диапазона 0.12,0.20 скапва ли сик водачите ?

Мнение от Никича »

Благодаря за съвета.
:fishing2: :fishing2:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Плетеното влакно в диапазона 0.12,0.20 скапва ли сик водачите ?

Мнение от lozzy.68 »

Много ми е интересно,лично на мене,какво ,,напрежение,, може да ти окаже,една 2 к.г. ,,гурлява ,, ЩУКА ?!?!?! :roll: и то с ,,плетеняк,,! Повода е по Важен! Aко водачите са читави (СИК или ....) ,какъв е проблема?Българина в по-голям процент,обича винаги да се презастрахова за по-сигурно в риболова!Винаги по-финният такъм печели,разумно финният!!! :drinkers:
Аватар
Никича
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 8:35 pm

Re: Плетеното влакно в диапазона 0.12,0.20 скапва ли сик водачите ?

Мнение от Никича »

lozzy.68 написа:Много ми е интересно,лично на мене,какво ,,напрежение,, може да ти окаже,една 2 к.г. ,,гурлява ,, ЩУКА ?!?!?! :roll: и то с ,,плетеняк,,! Повода е по Важен! Aко водачите са читави (СИК или ....) ,какъв е проблема?Българина в по-голям процент,обича винаги да се презастрахова за по-сигурно в риболова!Винаги по-финният такъм печели,разумно финният!!! :drinkers:
Ами колега когато ползваш финна пръчка е хубаво да не се правиш на супер герой и да вдигнеш рибата във въздуха ,а просто леко да я прекараш до брега, но в моя случай брега лятото там където ловя аз е пълно с водорасли.И аз искам или не, трябва да мина или през водораслите и върху влакното ми да се сабере един сноп водораси напоени с вода или да вдигна рибата над водораслите(което си е направо неразуммно ако рибата е по-едра) така че повярвай пробвал съм го със старата ми пръчка която беше за спининг от лодка с доста по тежка акция от сегашната ми акция на пръчката и ми беше изключително трудно да изкарам рибата от водораслит.И тогава 2кг риба ти се струва много по-тежка от очакваното.
:fishing2: :fishing2:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Плетеното влакно в диапазона 0.12,0.20 скапва ли сик водачите ?

Мнение от lozzy.68 »

Колега ,нали не си мислиш,че съм толкова тъп,да вадя риби на ,, гърди,, ?!?! :shock: Отдавна хората са измислили и ползват КЕП,било то ,,мачов,, с длъг саплък ,шаранджийски, ели за ХИЩНИЦИ ?!?! :wink: Да не забравяме и често,споменаваното....... ,, задвъдично устройство ,,!!! Наздраве весели празници и Наслука, след забраната!!! :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”