Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Vesko1 »

Аз само бих попитал...как ги мерите тези метри,с ролетка ли....броите броя на врътките на макарата....умножавате там по 0,72м или 0,92 в зависимост каква е шпулата и колко влакно прибира за един оборот на дръжката?Айде сега кажете...че ми е интересно.Начи аз и 200м понякога мятам....АМА на ОКО!Горе долу.Това сигурно имате имплантирани лазерни далекомери в очите бре....15 метра на единия му мятали повече...на другия 19 метра не му достигали на зрението...та затова си купил лодка за захранка.
Айде стига с глупостите....не сме в 3-ти клас да се лъжем кой по по най....
Ще метнеш спомб 130 метра...ама ДРУГ ПЪТ!Особено с Файр Лайн(FL)....изработен в Китай на Майн.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от garfield_90 »

unn0rmall написа:Значи на всеки който малко от малко му е ясно ще разбере че не можеш да метнеш 130-140 метра с 0,35 дори и с прът за 1000 евро, говорим за заредена въдица с повод и стръв. А на карп кастинга никой не хвърля с ФЛ и 0,35 влакно да ти кажа. Повече не ми се разправя. Лек и спорен :)
До колкото знам фл стратегиста държи или държеше до скоро рекорда за далечно мятане. Мисля, че наскоро някаква Окума я измести, така че наистина замълчи... Не искам да се караме или нещо такова. Говоря аа възможностите на пръчката за 90 кинта, които ти подценяваш...Все пак си е форум за дискусии...и въпреки това тук пак не си прав. 0.35 не е толкова дебело колкото си мислиш. Няма как да мяташ 11-120 гр олово с 0.20-0.25 смятай че оловото ще остане някъде зад теб ( все пак говорим за хвърляне с максимална сила и ускорение )
Pazz0
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Май 03, 2017 6:00 pm

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Pazz0 »

Факторите за "long cast" са много.Пръчка,влакно,макара,вятър,висона на рибаря,висона от къдещо ще се замята спрямо водоема.И на мен ми се искаше пръчка за 400 евро,с червячна макара,но всеки се съобрязава с джоба си :).Да не забравяме все пак къде живеем.Благодаря на всички за коментарите и помоща.Поръчах си Стратег 3,90 на 3 части.Мисля,че ще ми върши работа.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Don4o_62 »

да се включа в дискусията,че тук хвърчат олова...та не се виждат :roll: :lol: от компа всеки хвърля лесно и далеч :D но на живо истината е друга,без да се помпим, че не е верно :wink:
в нашта околия има много шаранджий, основно и много хвърлячи,та на един му излезе прякора Хвърляча :D дето стигал 130 м.,но друг каза че ще го мине и се хванаха на вързано,отидоха на голяма поляна,стария хвърли 132 м. новия 137 м. мерено с рулетка метър по метър,със едни и същи пръчки, да спомена че пръчките бяха 3,90 на 2 СНАДКИ, 3,5 лб. с макара 8000 размер и пълен барабан до откат,олово 110 гр.,отпред шок лидер плетено,отзат 0,28 монофил,та като говорите за хвърляне,малко намалете метрите :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от garfield_90 »

То тук спора е повече за възможностите на пръчката, а не за възможностите на задвъчнито... :)
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Don4o_62 »

ами описъл съм точно какви бяха пръчките....от там си прави изводи какво ти трябва :wink:
пп. не съм видял сериозен шаранджия с 3 коленни пръчки на 3,90 всички са с 2 коленни а защо... старите шаранджий може би ще кажат :D ,не търговците :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Vesko1 »

Don4o_62 написа: не съм видял сериозен шаранджия с 3 коленни пръчки на 3,90 всички са с 2 коленни а защо... старите шаранджий може би ще кажат :D ,не търговците :lol:
3-коленни пръчки и ....хвърляне са две взаимоизключващи се неща,поради простата причина ,че вместо 1 критична точка на счупване там където е снадката..имаме вече 2 критични точки.Все на едната ще каже-прааас и после върви търси коляно ако си нямаш работа,да видиш как един модул струва колкото цялата сопа.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Димитър Чаушев »

Възрастни хора сте а пишете глупости , трябва всичко да сте видяли по гьоловете но явно само вкарването с лодка и притежател на двуколенна пръчка за вас е шаранджия.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Vesko1 »

Димитър Чаушев написа:Възрастни хора сте а пишете глупости , трябва всичко да сте видяли по гьоловете но явно само вкарването с лодка и притежател на двуколенна пръчка за вас е шаранджия.
Освен теб досега никой не ни е казал ,че пишем глупости...единствения + на 3 коленните е ...малката транспортна дължина.Всичко останало е –....Дори и ценово да погледнеш 2 коленните са поне с 20% по скъпи.Да не говорим ,че липсата на краен водач на първа секция при 3-коленните прави невъзможно събирането на монтажа към пръчката, ако си решил да не го сваляш на всеки излет.30-50 грама са по тежки от 2-коленните,щото на 2 места ти влизат по 7-8 санта едни "пишоци"+ допълнителното усилване на втулката ..а не само на едно при 2 коленните...говоря за снадките.Виждал съм слабо стегната върхова секция как отхвърча заедно с монтажа по средата на язовира,..случва се и изкривяване на реда на водачите още при сглобяването трябва много да се внимава.Не съм видял нито по кастинг състезания нито при шаранджийски някой да ползва 3-коленни.И т.н.
Но както и да е....нека ние да говорим глупостите.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Kaloqn19 »

Patriot -преди бях с такива и бях доволен,достигат прилична дистанция....
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Димитър Чаушев »

Vesko1 написа: Освен теб досега никой не ни е казал ,че пишем глупости...единствения + на 3 коленните е ...малката транспортна дължина.Всичко останало е –....Дори и ценово да погледнеш 2 коленните са поне с 20% по скъпи.Да не говорим ,че липсата на краен водач на първа секция при 3-коленните прави невъзможно събирането на монтажа към пръчката, ако си решил да не го сваляш на всеки излет.30-50 грама са по тежки от 2-коленните,щото на 2 места ти влизат по 7-8 санта едни "пишоци"+ допълнителното усилване на втулката ..а не само на едно при 2 коленните...говоря за снадките.Виждал съм слабо стегната върхова секция как отхвърча заедно с монтажа по средата на язовира,..случва се и изкривяване на реда на водачите още при сглобяването трябва много да се внимава.Не съм видял нито по кастинг състезания нито при шаранджийски някой да ползва 3-коленни.И т.н.
Но както и да е....нека ние да говорим глупостите.
Толкова авторитетно пишеш, че чак аз щях да ти повярвам. Колко триколенни пръчки с имал? Аз имах 15 ,а сега заради това, че модела няма три коленни съм с дву коленни .двата плюса на дву коленните са, по добра визия заради едната зглобка и зглобяването на една секция по малко а да ,и 20% по евтини спрямо три коленните. Виждал съм върховата част на дву коленната да хвърчи в гьола както и на три коленната, това за слабите места няма да го коментирам, нима на дву коленните не се чупи върхова секция. Който ме познава знае, че аз монтажи не свалям а само до преди два месеца бях с три коленни, сега пак те питам! ? Колко триколенни пръчки си имал? Колко често ходиш за шаран? Аз ходя поне три дни в седмицата, всичко което хвана пускам обратно. Но явно за тебе критерия за истински шаранджия е друг. Ако беше казал, че 13 футовагта хвърля повече от 12 футовата, нямаше да изпишем толкова редове. Мога да пиша (от опит и с аргумети ) още дълго но нищо няма да постигна, ти си предубеден .
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Vesko1 »

Димитър Чаушев написа: Мога да пиша (от опит и с аргумети ) още дълго но нищо няма да постигна, ти си предубеден .
Не съм предубеден...имал съм достатъчно 3-ки,моите възгледи и наблюдения съм изложил в моето мнение по горе!Това ,че си ходил безброй пъти с 3-коленки ,не те прави експерт по пръчките...харесвали са ти-ползвал си ги...,а кой какъв шаранджия е...всеки знае себе си.Ето да вземем само един модел за пример.Shimano Alivio DX Specimen....50 грама по тежка е 3-ката,разликата в цените сам си намери но не са в полза на 3-ката дето викаш 20%
ALDX12350 3.60м 186см 2 3.5 Lb 400 гр
ALDX123503 3.60м 127см 3 3.5 Lb 448 гр
С теб да спори човек е излишно...все едно да спори с радиото,ти обичаш да казваш на бялото...черно!Затова и спирам споровете....поздрави наслука и много едри!
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от garfield_90 »

Pazz0 написа:Благодаря много на всички.Някой вадил ли е риба 2-5кг примерно с FL стратег 3.60 3 снадки ? Като усещане става въпрос,доста информация изчетох и започнах да се замислям за 3лбс вече,понеже с 3.5 риба под 10кг нямало грам кеф,а и искам да мога да имам някакъв контрол над рибата.За съжаление не мога да пиша на sapuna,защото съм нов в форума.
Имам миналата седмица 2 шарана 2,5 и 3,5 и мога да ти кажа че пръчката няма нищо общо с кол.Рибата се усеща перфектно, за учудване на колеги които плюят пръчката. Предполагам, че реалната и акция 3.5 лб
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”